ДНЕВНИКЪТ Да отслабнем всички заедно тема - 102

  • 29 406
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 330
Не е моя, на свеки е ☺️ ама ме влече и помагам като ходим.. Утре ще опъваме ограда, пак ще е дейностно Simple Smile
Ако успея да се накарам сутринта мога да тръчна малко крайморско 🌅

Отчитам днес
Закуска - без, пътувахме бая и довършвах фаста Simple Smile
Обяд - пържолка на BBQ с тиквички и гъби
Вечеря - риба на BBQ с краставица гарнитура

Нямам кантар, чаааак вторник сутринта ще знам какви са пораженията или постиженията 🙄

А колко ягоди има в градината.. Дали да не си направя един ягодов ден? Може пък да завъртя кантарко в правилната посока 🍓🍓🍓

# 46
  • Мнения: 1 466
Отивам да чета за Системата. Simple Smile
Аз явно съм от французойките, защото давам на детето за закуска само филийка с масло, без конфитюр. Но то като цяло избягвам да му давам захар, гледам първо да се е нахранил и тогава, ако иска за десерт. Така и вече ще е нахранен и няма да му се яде много, че да прекали. Като цяло съм против захарта, аз самата нямам никаква необходимост от нея и изключително рядко си я позволявам, но пък за него имам друга философия - не искам твърдо да му забранявам никоя храна, а само да огранича възможно най-много вредната и джънка.
Но при мен има и друго - дълги години бях анорексичка, между 38 и 40 кг. Не изпитвах глад, хранех се само когато се сещах, че е минало много време без храна. Нещо като 36 часови фастове постоянно, един след друг. Освен това по това време се хранех и преимно с вредни храни, но в много ограничено количество, примерно половин баничка или няколко хапки пица. След това пък спрях напълно тестените и съвсем забих с храненето. От тогава ми е навика и да си разделям храната в чинията и първо да ям едното, после другото. Примерно ризото със зеленчуци - стриктно отделям на една страна зеленчуците и първо ям ориза, после зеленчуците. По това време обаче освен мазнини, нямах и много мускули. Освен това бях с нисък хемоглобин и припадах по улиците. Но пък други здравословни проблеми нямах, и тогава, както и сега, имунната ми система беше добра и от настинки и грип не боледувам. Сега обаче си изпитвам глад и като прегладнея, мога да изям всичко, което ми е пред очите и да се тъпча. Две яйца определено не ми стигат за едно ядене. Проблемът ми е повече с количествата, не знам как да ги намаля без да изпитвам чак такъв глад. Фаст 18-6 ми е лесен, защото по принцип не закусвам. Засега свалям с него, с ограничаване на калориите до 1200 на ден и с домашни тренировки, но понякога наистина се отчайвам, че няма да издържа и ще остана гладна и дебела и стигам до там, че си мечтая отново да съм анорексичка...

# 47
  • Мнения: 7 723
добро утро Simple Smile
Лъки, благодаря за новата тема Simple Smile

аз съм на вече станалите трайни 62
да минат гоститата при свеки и при мама и ще трябваа нещо бързо и суперрестриктивно... така с яж от всичко по малко няма да стане
5 дни яйца или три дни протеинови шейкове
то направо аман от тия килограми, поне 59 да са
ей такива глупости ми се въртят в главата Laughing

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Херц, нашата няма да стане, ако питаш мен.
Имам хранително разстройство от години, признавам или не, имам го. Важното е, че разбрах от какво се провокира и какво може да го овладее, лошото е, че първото няма как да го избегна, но ще се опитам да го намаля, а второто ще се отрази зле на семейния ми живот. Вярно, че мъжа ми е готов на всичко за да ми помогне, но не става.
И хич не е лакомия, а болест.
Искрено се надявам скоро да се излекувам, защото вече 20 и кусур години са ми много..

# 49
  • На острова
  • Мнения: 1 271
И моите деца ядат или само масло, или само конфитюр. Но предимно, ако е препечена филия е само с масло. Обожавам Франция и вината, сирената, жабешките бутчета, стекове 😍 Бяхме на кулинарен туризъм  преди две години, още всеки вкус седи в устата ми..

Аз тамън свалих 1.5 кг с кето за 23 дена + фаст, и то взе че ми дойде, та сега съм си предишните 60 кг. Чудно! Но за момент не съм помислила да хапна нещо нережимно. Прегреших снощи с печени ядки и кисело мляко. Много ми харесва комбинацията вкусово. Днес за обяд две яйца с телешка кайма и малко настърган чедар.

Сиска, 🤗! Мислила си за професионална помощ относно този проблем, ако сама не може да се справиш, може да потърсиш някого, поне си в тези среди. Аз в тинейджърството се срещнах за кратко с булимията и после съм имала периоди до към средата на 20-те ми г., но сама се усетих, че не е добре за психиката, нито физиката..

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 15:27 от ~Миа~

# 50
  • Мнения: 10 008

Аз тамън свалих 1.5 кг с кето за 23 дена + фаст, и то взе че ми дойде, та сега съм си предишните 60 кг. Чудно! Но за момент не съм помислила да хапна нещо нережимно.

Направо ми скри шапката с това. 🌺
Няма да се давам. До края на юни ще махна 4кг. Не бързам.
А плюса ти е явно вода, сам ще си иде.

Аз също съм в цикъл и +500гр., но знам че не е мазно, и не се стряскам. Карам според плана, и дори нямам чувството че съм "стриктна", защото ми е вкусно на печено пиле и салата от домати, краставица и зелении, овкусена със зехтин и лимон. Нищо не ми липсва.

Сиска, знам, че ще се справиш! С твоята упоритост просто няма друг начин. Стискам ти палци и на краката, да знаеш!

# 51
  • Мнения: 446
Чета ви от години но не съм писала много.Та да се представя по принцип нямам много ядове с килата,защото си ги държа из късо аз съм типичен телец реша ли че ще сваля го правя всеки път успешно. Когато забременях качих 30кг свалих 22 първата година след раждането. Като режим съм най-доволна от кето в комбинация с фаст , през годините съм пробвала какво ли не и съм взаимствала доста идеи от форума. Успех на всички в процеса на отслабване няма невъзможни неща ако зависят от нас.

# 52
  • Мнения: 2 275
След като сте открили "камъчето" ще успеете. Заобиколете, прескочете, ритнете го и продължете.
Нямам впечатление за някакви хранителни проблеми на тук пишещите и не минавайте в крайности. С малко внимание успеха /целта са на ръка разстояние.
При мен днес е свободен ден. И шампанско.
От утре продължавам с по-либерално връщане към нормалното. Все пак ваканция съм.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Хубава темичка, тъкмо като за мен.
Едно кратко предтавяне, да не забравя
Казвам се Калина, на 33 от Пловдив.
Цял живот съм яла и си бях слаба, ама сега не съм. Със сина си качих 30кг, защото почти не излизах(нямаше с кой, а аз мразя цял ден да обикалям сама). Влязох да раждам 99кг. Минаха 3 години и половина и аз съм стигала до 84кг. Обичайното ми тегло е 87кг, като съм сваляла и качвала по 1-2кг месечно. Преди време ходих на фитнес и от там свалих до 84кг, но малкип боледува често, аз имам проблеми с кратака и спрях фитнеса. СЪответно спях да се храня правилно и пак качих до 87кг.
Преди да ни застигне карантината бях започнала да тренирам в нас(имам 2 приложения на телефона), да внимавам какво ям и да се движа максимално много. Обаче покрай карантината и малкия прекратих тези неща и съответно след месец нещата станаха даже по-зле. Стигнах до 90кг и направо ми се плачеше.
Покрай една приятелка се реших да пробвам Лунната диета и от 14ти(когато ми беше първият воден ден) до сега съм свалила от 90кг до 87,5кг. Чувствам се добре. Обикновено сутрините ги изкарвам на кафе от години, после хапвам ябълка, към обяд си правя омлет, пържола, риба. Ям каквото и да е, като гледам да избегна пърженото, мазното и задължително без никакъв хляб. Вечерта или не ям или гледам да е салата. Ако има някакви кюфтета, пържоли си хапвам и от тях, пак без хляб и не много. Чудя се какво да си правя за закуска, ама не мога да го измисля все още. За момента съм доволна от резултата, като има дни когато си позволявам по нещо вредно, но после компенсирам. Щом пусна малкия пак на градина ще започна и упражненията в нас и се надявам тогава на още по-добри резултати. Крайната ми цел е 69кг, като за момента искам да сваля под 84кг, защото до там съм стигала и имам усещането, че не мога повече, а не е така.
Успех на всички и дано това лято сме прекрасни както винаги, независимо от теглото

# 54
  • Мнения: 10 330
Калина, добре дошла ☺️
Почваш с моите начални и крайни мерки, няма да се отчайваш!
И аз оттам тръгнах януари, вече 2/3 съм преборила, ще се справиш 😉
Само се иска постоянство и инат. От опит ти казвам, че децата не пречат - с моята щерка що клечене изклечих последните 3м вкъщи... То не бяха гимнастики, гирички, колела.. Включвай го младежа смело, хем да му намираш занимавка.

Аз се отчитам режимно
Закуска: без (щях да бера ягоди и да го карам плодово, ама много кално, че не спрели поливането и се отказах да джапам 🙄)
Обяд: рибка със салатка - обожавам риба като сме на морето, вкъщи също ядем често, ама тука ми е по-вкусна
Вечеря: телешки карначета с печени чушки и тиквички

Утре смятам да го фастна до вечеря, че сме на гости импровизирано. Което винаги предразполага към лееееко оливане, макар и режимно 😜 Надявам се не.

# 55
  • Мнения: 4 564
И аз на отчет Simple Smile
За вчера храната е закуска в 8 ч. и вечеря в 22 ч.
Тренировки:
Сутринта пренасяне на гардероби Satisfied
Следобед креватно джудо Blush
Вечерта кръгова във фитнеса.
Не успях да се оправя и да заспя навреме и се наложи да вечерям в 22 ч. - пържен шаран (без брашна и кожата не я ядох).
От днес почивам от тренировки (МЦ) до вторник, когато би трябвало да имам баланс, освен ако треньорката не реши, че нещо ни е твърде отпуснато Satisfied
Храната днес е режимна, напитките не са Stuck Out Tongue Closed Eyes, но е повечко като видове и количество. За закуска пуешко месо, за обяд една бира и малко печени бадеми, за вечеря чаша вино с 2 свински пържолки (малки), 2 листчета топено сирене и охладена готварска сметана (на крем). Не трябваше да ям листчета и сметана, но докато се усетя ги бях омела, а пържолките още се въртяха във фурната.

# 56
  • Мнения: 25 732
Скъсвам крачкомера и не мога да падна под 60. Ей го е, днес казва 60,7кг. Режимна съм принципно.

# 57
  • Мнения: 4 564
О, Лъки, аз не мърдам от 85 вече сигурно над година стана. Обаче не се отказвам Sunglasses

# 58
  • Мнения: 10 330
Пак ще да има я ретрограден меркурийили сатирнова дупка🪐, я лунна сянка🌘, я свръхактивност на слънцето ☀️... 😁
На мене днеска ми изтекоха 3 води докато оправим 20м ограда. Поне се сдобих с лек тен 😎 да не съм валат от цялата дупеница...
Ако вторник сутринта няма размърдване, ще го тресна нейде кантарина му с кантарин 🐷.. Поне живея с надежда и в заблуда последните дни 😁😁😁

# 59
  • Мнения: 7 723
всъщност има ретроградна Венера в момента Mr. Green
Сиска Hug

закусвах варено яйце, обядвах 'скаличка', вечеря - агнешко
поне обемите на храната са малко, при мен така се започва, защото се свива стомахчето

честит празник, девойки 🌼
той почти мина, но ни хубав и български

Общи условия

Активация на акаунт