ДНЕВНИКЪТ Да отслабнем всички заедно тема - 102

  • 29 432
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 021
jfjallen, звучи интересно това изследване. Аз съм си правила само вега тест преди години, но не му вярвам особено. Иначе бях попадала преди време за някакви скъпи изследвания, които се правели в някаква клиника и показвали какво може да яде човек и наистина действали. Но струваха адски много, върти ми се нещо от порядъка на 2000 лева и само хора със солидни финансови средства си го позволявали. Но не помня какво беше изследването.
Да, имаше такова изследване, същата приятелка си го направи и наистина беше много скъпо. Доколкото си спомням, правеше се в Германия, тук и взеха кръв и я изпратиха там. Резултатите бяха интересни, но вече не помня кои храни й бяха забранени, помня, че трябваше да яде само козе сирене, не друго, и никакъв магданоз. Разбира се имаше много други разрешени и забранени храни, май изследваха над 150 вида. Тя го спазваше известно време и имаше ефект. Този тест няма нищо общо с Вега теста, за който съм чувала много противоречиви мнения. Мисля, че в Бодимед до скоро имаше някакъв подобен тест, пак с изпращане в чужбина,  май след това от там даваха някакъв режим на хранене, базиран на него, но също беше мноого скъп.

Сега погледнах моето изследване от любопитство дали ще мога да разбера на базата на какво е направен /2004 г./. Много съкращения, сигнатури, но това, което разбрах, е че се изследва кислород, въглероден диоксид и още нещо. А как всичко това дава крайния резултат.... Но, явно има нещо вярно, защото до този момент, както всички, избягвах въгхледитрати, освен малко плодове, наблягах на белтъчини, но нямаше особен ефект. Когато започнах да следвам показанията на изследването и да хапвам по малко хляб, аз сладко не обичам, не ми се отразяваше на теглото. А като спрях сиренето, което обожавам, ефектът беше още по-голям. Сега знам, че тези
3 кг., които качих са от мезенца, сиренца и алкохол. Ако само пия, без нищо мазно, на следващия ден няма увеличение, което все пак е относително, защото 1 ден не е показателен.

Споделяйки това, си мисля, че за някои, които не могат да разберат кои храни как им влияят, могат да направят експеримент - 1,2,3 дни само на постно месо и яйца+зеленчуци, но с минимум мазнини и да проследят резултата. След това - дни с въглехидрати - ориз,  картофи, спагети, но пак с малко мазнини, и третия опит - храни с повече мазнина. Не знам колко често се случва да има метаболизъм с минимално разграждане на мазнини, както е при мен, а и при дъщерята на приятелката ми, както и не мога да твърдя, че това изследване е най-вярното, но при много килограми и дълга битка с тях, може да се пробват различни варианти.

# 76
  • Мнения: 10 427
За лягането - захлупвам се още в 21, ако мога... Само да ме изпуснат да се хоризонтирам 😁
А днеска как се контузих с колелотооо... Така си дръннах опашката, че светки ми се извиха 😟 и сега ни да седна, ни да легна, ни права, клякането е мираж.. ауууу ужас е..
Преди години така се подредих по време на ски, тогава помня адски дълго ме държа.
Уф, като гледам нулирах си набързо активностите тая седмица, така ме е яд на себе си простооооо 😠😠😠

# 77
  • Мнения: 1 466
Аз си купих въже за скачане. Дори и като дете не съм скачала и вчера едва направих 50 скока и то не един след друг, защото се заплитам във въжето след 4-5 скока. Grinning Но ми беше забавно и смятам като излизам с детето на площадката, да си го нося в чантата и да скачам.

# 78
  • Мнения: 5
Аз съм на разделно хранене.
Определено има голям ефект.
Дори по някога си хапвам нещо което не е във диетата, и пак действа.
Може да сте чували за Диетата на Ваня Червенкова.
Наистина резултатите са страхотни Ако се спазва стриктно, в началото е малко трудно докато свикне организма след това става малко по лесно
Сега правя опит да съчетаят диетата със упражнения в къщи и 3 пъти в седмицата ходя да тичам.

# 79
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Ооо, скачането на въже ми е любимо! Даже днес се научих, тоест схванах цаката на “боксьорското” скачане, бързото. Два пъти скачаш на единия крак на едното завъртане на въжето. Голям кеф!
https://youtu.be/JSCDE2r4ecU

Другото нещо, което почнах да правех под карантина е, вкъщи да нося дънки като домашни дрехи. Не клинове. Сами може да разберете защо 😃

Храната е що годе добре:
О: кисело мляко с 50 гр. ядки
СЗ: три пуешки кюфтенца със тиквички на тиган
В: три парчета пилешко филе

Можеше да мина без две чаши шампанизорано розе и пръчка сладолед без захар, но не минах. И при нас днес е почивен ден и разпуснахме вечерта на двора. Трябва пак да си сваля фитнеспал-а, ако искам по сериозни резултати..

# 80
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Миа, ходих на психолог миналата година по друг повод, но няма как той да ми помогне. Както до сега в този живот сама трябва да си помогна. Имам чувството, че пубертета на момичетата ще ме довърши, а ако не дай Боже съвпадне и с моята критическа директно минавам в графа "разведени".
Днес за милионен път съм нагласила кутиите по режима на Юли, но пък 1000-1200 калории ми се виждат много малко на дългия ми ден, но ще добавям еентуално, ако огладнея доза протеин. От как отвориха залите правя само кардио, сега са купили едни нови механични пътеки-ах, каква мъка са!

Храната днес:
закуска към 8.30 час след тренировка 250 извара Пилос+250 зелена ябълка
обяд-150 грама пилешки гърди печени/овкусени само с чер пипер/+250 салата
сз-250 извара
вечеря120 грама свински врат+салата/18.00/-като съм у нас ранната вечеря ми е добре и не съм гладна, обаче, ако вечерям на работа/там ям бързо/ и като се върна съм гладна.
Днес 50 минути кардио, 100 клека различни и това е. Докато не махна мазнината, която натрупах ще е така.
Спорен ден!

# 81
  • Мнения: 10 427
Сисе, къде тия мазнини ги виждаш. Аз откак те знам само извара нагъваш и здраво движение вкарваш. Как успяваш да натрупаш нещо не нам...
Ама като мен, предполагам... Маааалко невнимание и то станало леле-мале хаха 😜😜
Вчера зяпах стари снимки да търся нещо и точно попаднах на Елена като бяхме с дребчовци преди ехееее 10-11 годни. Кви сме мацки фръц 😘 тогава си бях в най-добрата форма (на има-няма 12-13 кг от сега), ама няма да се давам 🤣

Иначе отчетно не се оплаквам, ама и очаквах малко по-благосклонен кантарев.. Не би. 75.6
Пак е добре, че не смотоляви нещо нагоре, съвсем да ме отчая...
Трябва да спра кашкавала и всичкото твърдо сирене, не ми действа никак добре. Едно че, задържа, ми и затапва хаха... А вкусно пусто..
Ще сменям с извара дългосрочно и аз като Сиската.
Успешен ден ☀️

# 82
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Сиска, всеки ден ли ти е такъв режимът?
Не съм опитвала изварата на Пилос, добра ли е? Аз харесах миналата година една на Кондов ( козя и овча има), кремообразна е, но е много солена. Не става за ядене с лъжицата.
Аз си правя хлебчета от овесени трици, с ти както си и майстор на лютеницата, ще е супер вкусно.
Относно другата тема ще кажа, честресът играе огромна роля. Трябва да намериш начин да го намалиш и другите проблеми ще намалеят. Естествено, много е лесно да се каже, изключително трудно да се направи. Умна и силна жена си, ще се справиш.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 934
Духи, на мен ли? Я дай на лично да видя кои снимки?

# 84
  • Мнения: 10 427
град Елена Simple Smile Simple Smile Simple Smile , тя Сиската си знае Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 2 934
град Елена Simple Smile Simple Smile Simple Smile , тя Сиската си знае Simple Smile

Извинявай. Реших, че за мен, пък се изненадах какви снимки Flowers Hibiscus

# 86
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Ню, на Пилос е уникална, но лошото е, че с една зор спирам. Пробвай на твоя отговорност!
С Духи се знаем от далечната 2005 още като бремнеехме и след това си правихме уникални форумски срещи със семействата-мил спомен. Духи, беше във върхова форма като ми носи чарфафите от ла редут.
Ню, ако всеки ден ям така до сега да съм се стопила, аз ям така, но количествата са двойни-както и аз.

# 87
  • Мнения: 10 427
Девойки, вие мажете ли се с нещо антицелулитно да речем. Аз съм си наредила тамън 3 различни, че бяха на промоция по време на ИП и сега, докато не ми е минал мерака, мажа и мачкам здраво 😁 Не че ще допренесе нещо за кг, ама поне някой см да се бутне надолу, особвно от Дто, ще съм много доволна.
Извадих едни стари записки, на тия кг съм била с 3 см по-малко на гъзеца. Не е честно 🙄

# 88
  • София
  • Мнения: 2 934
Духи, имам Кройтерхоф, който ми пари Ж-Е-С-Т-О-К-О!! Просто всеки път имам усещането, че правя тежка алергична реакция от която ще се мре. А не е така, но така ми затопля, че чак боли.

Имам и вендузи, те пък от малки топчета целулит ми го събират на няколко големи буци. Днес случайно бях на кафе с една козметичка, масажистка... Казва, че това е добре и според нея това е естествения ход. Ако имам още малко търпение тия буци ще изчезнат.

Днес си купих това, но още не съм го пробвала

# 89
  • Мнения: 10 427
Хм, товагряващото ми подейства загряващо само 1вия път, после мачкам, мажа, нищоооо. Иначе ставам червена като рак, ама не пари...
Толкоз да съм претръпнала чак?
И масажор имам, и него извадих. И мини ултразвук, и антицелулитен гел за него Simple Smile Пълно бойно снаражение хаха
Ама това са отчаяните мерки...
Преди години ходих на LPG, да ви кажа за 10тина процедури не видях повече ефект от домашно мацотене 1 месец..

Днес храноденят тъй:
Закуска: няма
Обяд: сьомга с краставица и авокадо
Вечеря: риба тон с малко булгур
И хрупнах една круша..
Спорт: хич изобщо 🙄 още ме боли Дто, какво ще се правя, рИве ми сеееее

Утре ще творя пица с блат от тиквички. Целта е домашните да я харесат 😁😁😁

Общи условия

Активация на акаунт