Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 май 2020, 22:02 ч.

Обучение на куче

• 207
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте! Знам че ще получа много неприятни отговори и сте напълно прави да се възмущавате от това което ще кажа. Ще почна с това че не се оправям много с този сайт, та ако въпросът ми е на грешното място, извинете ме.Та, по същество. Имаме кокер шпаньол на 4 години, а тази година имаме и нов член на семейството! Проблемът с кучето е следният. Кучето не е лошо, много е любвеобилен и никога не е бил кой знае колко пакостлив. Като по-малък, всички му се радваха, той се радваше на всички и още го прави. Той ни е първо куче и не знаехме много за това как да го възпитаме. Днешно време обаче, това че не го възпитавахме започва да създава проблем.Проблема се състои в това, че някой  като дойде у дома и се започва една безумна радост, скачане насам там и върху хората.Някой като седне на дивана, кучето се бута в него или върху него.Както казах, вече е на 4 години и се чудех дали е прекалено късно да го науча.Той знае команди като "седни" "легни" "долу" "стой" и ги изпълнява когато някой от семейството му ги каже, но дойдат ли гости- всичко излиза през прозореца.Какъв е съветът ви? Имате ли предложения как бих могла да го науча.

# 1
Аз преди време имах куче , което скачаше на всички и изпълняваше само командата стой. Моето беше на 1 година , но го заведох при един приятел , който е дресьор и аз бях и го научихме да не се качва по хората . Мисля , че трябва да му казвате командите с висок и заповедателен тон. И отначало за всичко изпълнено да му даваш някаква кучешка храна поне при моето подейства🌞❤

# 2
  • София
Пишеш Обучение на кучета в Ютюб. Готово.

# 3
Има много полезна група във фейсбук - Питайте мама Еми - https://m.facebook.com/groups/240272283165804?group_view_referrer=profile_browser

# 4
Обикновено това поведение се лекува с безразличие.На вас расва ли се така, като се прибирате от някъде? Ако да-просто спрете да реагирате.Все едно го няма.Когато се успокои -погалете.Не награждавайте-няма за какво! Помолете и гостите си да не реагират.Когато се качва при тях да не го галят,да не му обръщат внимание.А ако са такива,на които не им е приятен допира просто го отделете...Постепенно ,ще спре.

# 5
Не мисля, че има повод някой да се възмущава. Wink подобни пропуски, особено пък с първо куче, са си нормални.

Аз също имах куче (хъски), което заливаше с любов гостите, някои нямаха нищо против, други се притесняваха. При нас "стой", "седни", "легни" нямаха никаква тежест, но пък кучето беше много умно и общо взето използвахме командата "не" за всичко "грешно", което правеше. Та, ако дойдеше гост, за да не се налага да я затваряме в съседната стая, оставяхме я да го поздрави, ако трябва я държахме за каишката, и след това, ако се опиташе да скача ѝ казвахме "не" и обикновено ѝ давахме храна или играчка, ако изпълнеше. Също и лакомствата за почистване на зъби, които отнемат повечко време да се изядат, бяха от полза. Вие си познавате кучето най-добре, идеята е да му привлечете вниманието с нещо и то САМО, ако е изпълнило командата. Иначе има безкрайно много идеи в youtube/ google и подобни.
Двете породи са крайно различни, но това е опитът, който мога да споделя. Най-важното е да си обичате кучето и да не го лишавате от компанията на хора. То не разбира, че това е грешно и да го затваряте в друга стая би било жестоко.

Общи условия

Активация на акаунт