С какви пюрета започнахте?

  • 1 859
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 026
 Започнах с плодови (от круша, поради проблеми с изхождането). След това зеленчуковите-приготвям си ги вкъщи.

# 16
  • Мнения: 2 897
Плодови, след това зенечукови или микс и най-накрая месни Peace

Аз захраних в същата последователност,кашата дадох най-накрая.

Вече купихме оризово-млечната каша на Милупа, мисля да започна да му давам вечер на последото хранене.

Според мен по-добре е кашата да се дава след обед, а преди лягане да си пие млекце(кърма или АМ)


За захранването, мисля че вече му е време, педиатърката от 2 месеца ми надува главата да почвам със сокчетата, мъжа ми също, даже няколко пъти докато не бях в къщи той му направил сок от домати и му дал да си пие колкото иска.. Първия път изпил 50 - 60 мл.. като разбрах си изкарах акъла.. #Cussing out нали всяка нова храна трябва да се дава по малко в началото.. Но Слава Богу на малкия нищо не му стана.

Домати в никакъв случай не давай-алерген са,пък и за стомахчето му хич не е добре !Колкото по-късно,толкова по-добре!(виж таблицата за захранването-там има всичко,което ти трябва)
С каквото и да започнеш, обаче трябва да е само 1 продукт.
Млечна каша не е добре изобщо да даваш, защото тя е с високо съдържание на захар. Ако искаш да започнеш с каша, купи си безмлечна. Всички източници за захранване, които съм чела, категорично предупреждават захранването да не се извършва с шише. Една от основните цели на захранването е детето да се научи да се храни с лъжица. Ако детето не е готово да приеме лъжицата, аз бих си помислила че му е рано за захранване и бих го отложила. Захраних моето бебе на 5 месеца и се справяше идеално с лъжицата от първия ден, а в момента не му е нужен и лигавник дори.


Съгласна съм с това и подкрепям с две ръце Peace

# 17
  • Мнения: 2 381
Захраних с оризова безмлечна каша на Нестле, когато Паолина навърши 6 месеца.После въведох елда и след това пюре от тиква-домашно приготвена(имах във фризера).
И аз давам кашата следобяд.
А за доматите е много, много рано.Не позволявай в твое отсъствие да дават на бебчето подобни храни.

# 18
  • Мнения: 949
Ние започнах ме с плодово пюре,каша(млечна и без значение дали е с глутен),зеленчукови пюрета,жълтък,месно пюре и попара.

# 19
  • Мнения: 75
Благодаря на всички за отговорите   bouquet  Много ми помогнахте! Захранването върви успешно. Снощи вечерята му беше 120 мл вода с 2 лъжички АМ + 2 лъжички оризова каша. Спа непробудно до 9 сутринта  #Crazy Явно добре се е заситил Simple Smile Тази вечер увеличих оризовата каша с още 2 лъжички, изпи си я и даже искаше още. Днес на обяд пък му дадох пюре от праскови разредено с АМ и също много го хареса. Купих му и пюрета Sunval по препоръка на продавачката, но още не ги е опитал. Някой пробвал ли ги е, харесват ли ги вашите бебчета?

# 20
  • Мнения: 4 399
Детето си е твое и разбира се ти си решаваш как да го захранваш. Но на мен ми се струва, че много бързаш както с количествата, така и с разнообразието на храната. По принцип през първия месец нов продукт се въвежда поне 1 седмица след предишния. А специално прасковите идват на по-късен етап.

# 21
  • Мнения: 1 186
Nie pak opitaxme parvo pure ot qbalki i kartofi,posle parvata ni ka6a be6e na HIPP orizova bez gluten i vse o6te si uvajavam nai mnogo na HIPP ka6ite samo te ne stavat na bu4ki

# 22
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз започнах с плодови, след това с пшенична с мляко на фризокрем и след това зеленчуково, купените харесва само на ам ам това картофено с ябълка а други не харесва, все сладки триябва да са му!
Е, порди тая причина смятам плодовите пюрета да въвеждам след като е ял и свикнал със зеленчуците. Ако и 5% на мен прилича по отношение на вкусовете, дам ли му сладичко и след 10 години не мога да го убедя да хапне пюре от тиквичка например!

# 23
  • Мнения: 11 818
Аз също захраних със зеленчук - морков, после картоф.. а след това тиквата стана любима и по-късно прибавях всичко към нея. Тя също е подходяща за захранване като първа.

# 24
  • Мнения: 272
 Shocked Shocked Shocked Това за доматения сок направо не мога да го повярвам. Всичко бях чула, но такова не. А прасковата домашна ли е ?
Пюретата Sunval са наистина най- щадящи. Препоръчвам тиква и сладък картоф (в зависимост от режима на изхождане) за захранване.

# 25
  • Мнения: 160
margarithen, а пюренце от сладък картоф намирала ли си, или сама си го правиш? и аз ще захранвам скоро и си мислех това да ми е една от първите храни. мерси  Grinning

# 26
  • Мнения: 75
Shocked Shocked Shocked Това за доматения сок направо не мога да го повярвам. Всичко бях чула, но такова не. А прасковата домашна ли е ?
Пюретата Sunval са наистина най- щадящи. Препоръчвам тиква и сладък картоф (в зависимост от режима на изхождане) за захранване.

И аз като видях бях така  Shocked и то даже със семките му ги дал, не само водичката  #Crazy Той е иракчанин, та знам ли може в Ирак така да си захранват бебетата. Каза ми че в доматите имало много калции..
Пюрето от праскови е на Ам-ам, вече пробвахме и от кайсии и от праскова + ябълка, харесва си ги. За утре съм му приготвила от круши на Sunval, надявам се да го одобри.

# 27
  • Мнения: 7 430
Със зеленчуково пюре, но то е малко сладичко от сладък картоф, май в Бг още няма такова newsm78

# 28
  • Мнения: 2 019
Започнах с плодови (от круша, поради проблеми с изхождането). След това зеленчуковите-приготвям си ги вкъщи.
Peace

# 29
  • Мнения: 272
Към авторката на темата- недейте така да сменяте всеки ден. Много сте малки.  Ами ако от нещо направи реакция! Круши е добре, но за другите по мое мнение е доста рано. И определено Sunval  е по-добре от АМ-АМ
За сладкия картоф- благодаря на форума за откритието   bouquet. Това е страхотна храна, особено пък за бебета. Няма готово пюре. Правя го сама на пара. Купувам го или от Пикадили или от Хит.
Успех на всички със захранването, което се оказа нещо доста трудно. И не мога да си простя, че почнахме на 5 м и 5 дни. Не беше готова. Но пък карахме три месеца почти без твърда храна. Затова всеки път се чудя защо толкова се бърза като кърменето е къде къде по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт