Секс без презерватив

  • 24 497
  • 407
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 346
Мерси много на всички.
Проблема е от много години.
Още самото ми идване беше малко по късно.Ходила съм по доктори ,от малка пиех хапчета но не помогнаха много .
И отново на доктор и така ,правиха се всякакви изследвания ,нищо не откриха ...
Пиех хормонални хапчета от 17 год.и напълнях много от тях.
С времето цикъла се нормализираше ,когато правих хорм. изследвания последно бяха в норма някои неща.
Но не и за инсулина и 2 ри месец пия хапчета ,ще пия още 4 мес.
Всеки иска да бъде здрав .

# 31
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не е ок никога да не са ти правени профилактични изследвания.
Просто не ми се вярва за близо 30годишна жена. На мен също ми звучиш като тийн, сорЕ. Това "ще те пазя" е най абсурдната реплика евър. И да кажеш не, не те прави егоист, а отговорен човек в точно този случай.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ако той ти е първият,ти няма с какво да го заразиш.Ако преди теб е имал връзка само с една жена и то само с презерватив е много,много малко вероятно и той да има с какво да те зарази.
Но за забременяване пак казвам,че прекъснат полов акт не е гаранция,защото сперматозоиди се отделят и преди самото "свършване".
Личен съвет- преди да забременееш,поживейте малко заедно.Поне шест месеца.

# 33
  • Мнения: 346
Благодаря ви отново.Ами странно ви е ,защото няках доверие и по късно го направих.
За сега не съжалявам,защото в случая той е мъж на място.
Винаги помага на мен и близките ми с какво може-не говоря за пари.
Винаги мога да разчитам на него .Обръща ми достатъчно внимание и прекарваме време заедно.
Не настоява а се съобразява с моето мнение .Пита ме имам ли нужда от нещо ,и ако имам някакви проблеми да му споделя.
Държи на мен като цяло,което ме радва.
Бъдете здрави и обичани по хубаво няма.

# 34
  • Мнения: 19 104
Да, да, това с пазенето е като с дрисъка. Много хора си мислят, че могат да го контролират, но уви, не всеки път успяват.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да, да, това с пазенето е като с дрисъка. Много хора си мислят, че могат да го контролират, но уви, не всеки път успяват.
Ох,това ме разсмя много!
Като експерт по дрисока (с улцерозен колит съм),потвърждавам.Неведнъж съм прала " специални" гащи,ужасно е и не винаги контролируемо.
strahlivata,радвам се много,че човекът е добър и свестен,поживейте заедно,вероятно е точният човек за теб!

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 13:05 от mariqivanova799

# 36
  • Мнения: 11 698
Мерси много на всички.
Проблема е от много години.
Още самото ми идване беше малко по късно.Ходила съм по доктори ,от малка пиех хапчета но не помогнаха много .
И отново на доктор и така ,правиха се всякакви изследвания ,нищо не откриха ...
Пиех хормонални хапчета от 17 год.и напълнях много от тях.
С времето цикъла се нормализираше ,когато правих хорм. изследвания последно бяха в норма някои неща.
Но не и за инсулина и 2 ри месец пия хапчета ,ще пия още 4 мес.
Всеки иска да бъде здрав .
Ок, но инсулин не се регулира за няколко месеца. Това означва, че щом той не е в норма, значи и други хормони не са. Какво пиеш, ако може да споделиш?

# 37
  • Мнения: 2 652
И аз да се изкажа. Отиваш на гинеколог, дава ти най-леките противозачатъчни и си правиш необходимия пакет изследвания. Само така ще ти е леко на душата:)

# 38
  • Мнения: 11 698
Авторката ми отговори на лични. Благодаря ѝ.

# 39
  • Мнения: X
Моят съвет е да ползвате презервативи, докато сключите брак. Посочените волеизявления за заживяване заедно и бебе още не са предприети, но вече иска да маха гумите - не ти ли се струва силно объркан този ред?

Ако той ти е първият,ти няма с какво да го заразиш.
Като й чета обясненията как е преглеждана, не бих я убеждавала в това.

# 40
  • Мнения: 3 148
Не бих се съгласила той да ме пази. Ако иска без презерватив бих си взела хапчета предписани от лекар.
Никакви бебета ако не сте поживели поне една година заедно. В началото всеки е супер, но при живеене заедно се показват характеропатиите.

# 41
  • Мнения: 3 044
За хората, дет се чудят защо не е гледана "отдолу" - ми, такъв преглед не се прави на девствени девойки. Гледа се само с ехограф. Второ, HPV се предава по полов път и поради факта, че тя не е полова активна (и не е била) - не са й казали да си прави цитонамазка.
При все, че вече е обаче - е странно още да не ги е правила горепосочените. (е, зависи от колко време вече е полово активна де, ако е от 5 месеца - не е толкоз странно)
Девойко, не знам на колко си, ама все тая - питаш си, ще ти отговора. Аз лично секс без презерватив (макар и да е по-яко) не правя, освен ако не съм в дълга връзка, не си правим годишните профилактични и двамата + останалите тестове всяка година и не съм на противозачатъчни. Не рискувам въобще с "аз ще те пазя, споко". Ако държиш да го правите - 1. Тестове и двамата, 2. Хормонални изследвания за теб и 3. На база тях - противозачатъчни, ако не гоните бебе сега.

Последна редакция: сб, 23 май 2020, 23:46 от FlameV

# 42
  • Мнения: 1 070
А защо просто не зададе всички тези въпроси на гинеколога си?

# 43
  • Мнения: 723
Какво хлапе. - казва, че е 30 годишна жена.
Авторката, 99% съм сигурна, че имаш инсулинова резистентност и поликистосни яйчници. Следствие- нередовен цикъл. Вероятно и повишен тестостерон. Наричат го накратко СПЯ. Почети малко по темата, ще ти е полезно. Този синдром може да се контролира доста успешно, стига да попаднеш на добър ендокринолог и гинеколог. И тук в здравния раздел има такава тема. Успех и обърни особено внимание на този проблем, който е много важен за здравето.

Яйчниците ми са ок.
Преглед ми прави гинеколожката.
И как го направи този преглед гениколожката без да те гледа отдолу. Яйчниците не са в гърлото.
А защо просто не зададе всички тези въпроси на гинеколога си?
[/quote]

# 44
  • Мнения: 6 622
Аз не бих ти препоръчала да правиш секс без презерватив на този етап. По картината, която описваш е много вероятно да имаш поликистоза. Хубаво е все пак да посетиш друг лекар който да ти огледа хубаво яйчниците. Тъкмо ще ти пусне една микробиология и цитонамазка.
Противозачатъчни също не ти препоръчвам да вземаш ако нямаш проблеми с цикъла.
При поликистозата могат да объркат нещата.
По-дългият и нередовен цикъл също е нещо нормално при жените с поликистоза. Друго характерно е, че овулацията ти може да не тогава, когато очакваш, съответно не знаеш кога може да забременееш. Аз съм си засичала овулацията на 29 ден от цикъла.
 Сега обърни внимание на този проблем, а недей да мислиш толкова за секс без презерватив. Ако го оставиш неразкрит може да имаш проблеми със забременяването след време.

Общи условия

Активация на акаунт