Всичко за всички марки гел лакове - 30

  • 30 690
  • 774
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 10
Аз имам същата пила като показаната горе. Ползвам я почти само за пети- с онази широката приставка дето за нея са шкурките в торбичките. Някой път ползвам от другите приставки за груби кожи зимата около ноктите. За сваляне на лак още не съм пробвала.
Първо спирт, като изсъхне можеш да награпиш/ запилиш леко ноктите с хартиена пила и прахът почистваш с четка. След това продължаваш с останалите неща по протокола. Това награпяване не го правят всички, т.е. както си решиш. Аз го правя.
А базата изравнява неравностите, да. Аз пиля за по- добро хващане на базата( по препоръка на приятелката ми маникюристка, тя така прави).
Ако ноктите ти са много неравни- може да си вземеш и някакви витамини...Моите бяха такива преди отпуската. С повече плодове и зеленчуци станаха равни и хубави.Grinning
Да, и както Невена те е посъветвала- може да помажеш някой друг ден първо, преди да се лакираш.
Благодаря Мелина, ще приложа всичките ви съвети, ям много плодове и зеленчуци, ама тез нокти не се оправят, ще взема да започна и едни витамини да пия допълнително... мале, мале с всичките ви съвети дето ми дадохте, ще се поява някой ден тук с един маникюр и ще ви шашна 😁😆 ( а дано, ама на дали)

# 736
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
Само да предупредя, че лимон не се ползува няколко дни преди лакиране, защото праеи кожата чувствителна към УВ лъчи. Тогава се слага само масло.

Каква е разликата между полиране и матиране на нокътя? И пилите с 4 повърхности за кое от двете служат?

Матиране - отнемане на естествения блясък със средно груба пила или блокче с цел гелът да се скрепи с нокътя по-силно, обръщайки власинките. Минава се само веднъж с пилата или блокчето и в една посока.

Полиране е продължително търкане с мека гума, кожа шамоа, четка с цел изглаждане на повърхността и продаване на блясък. Търка се бързо и енергично във всички посоки.

Полирането е обратното на намирането.

Полите с 4  различни по грубост повърхности могат да шлифоват, матират и полират.

# 737
  • Мнения: 261
Добре, напоръчах различни розово злато, благодаря на всички отговорили! 🌻
Сега друг цвят, отдавна се оглеждам за млечно бяло, ей такова, но по снимки не мога да се ориентирам, някой идея? От сайта на Коди примерно?



Лъки мама, за таково млечно бяло и аз се оглеждам отдавна. Най-доброто, което имам е на PNB, milky way e цвета мисля, но не е същото, просто е млечно бяло, не е така плътно. Имам качвани нокти с него, много го ползвам за основа под декорации. Иначе е страхотен лак, много равномерно се нанася. Опитвам се да  направя такъв цвят с база и бяло, но не ми се получава. За мен това е база, не е лак. Има дълбочина. Но бялата база  на Коди определено не е такава, имам я.
Ако някой може да препоръча такъв цвят база, ще съм благодарна и аз.

# 738
  • Мнения: 7 898
Какво става, когато се лакираш с обикновен лак Опи и отгоре сложиш гел топ лак?

# 739
  • Мнения: 593
Какво става, когато се лакираш с обикновен лак Опи и отгоре сложиш гел топ лак?
😀 Едно голямо нищо, няма смисъл да го правиш, без основа няма да се задържи топ

# 740
  • Мнения: 7 898
Не бих и посмяла да го направя, но вчера ходих на педикюр и уж беше с Опи гел лак, но изобщо не ми изглежда като примерно Шилак.
До сега съм се правила само с Шилак и бях много доволна, а това Опи ми седи като съвсем обикновен лак.

# 741
  • Мнения: 7 561

Полите с 4  различни по грубост повърхности могат да шлифоват, матират и полират.

Мерси, знам, че са с различни повърхности, идеята ми е само с номер 4 ли се полира? Защото аз винаги съм минавала с номера 2, 3 и 4 едно след друго, но сега ме разколебахте дали това е правилният подход. А за матиране номер 1 или 2 от блокчето се ползва?

# 742
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
С 2 или 3 се матира. С 4 се полира. И аз минавам с 1, 2, 3 и 4 когато има нелепи се люспи. Ако ноктите са гладки само 4.

Не бих и посмяла да го направя, но вчера ходих на педикюр и уж беше с Опи гел лак, но изобщо не ми изглежда като примерно Шилак.
До сега съм се правила само с Шилак и бях много доволна, а това Опи ми седи като съвсем обикновен лак.

Gelcolor е тънко покритие, изключая топа. Шишак седи по-плътен. Ако искаш да лакираш върху готов маникюр с гел-лак, лакираш, чакаш няколко часа да изсъхне и да се втвърди добре и слагаш топ за гел-лак. Седи докато седи гел-лака.

# 743
  • София
  • Мнения: 470
maminka2, виж не се бях замислила за база, но ми дадоха идея, че е хубаво да се нанася такъв лак върху бяла база. Ето тези намерих засега, ще видя с кое ще започна пазаруването, че всеки е по 20лв.😁
Скрит текст:


# 744
  • Мнения: 7 898
С 2 или 3 се матира. С 4 се полира. И аз минавам с 1, 2, 3 и 4 когато има нелепи се люспи. Ако ноктите са гладки само 4.

Не бих и посмяла да го направя, но вчера ходих на педикюр и уж беше с Опи гел лак, но изобщо не ми изглежда като примерно Шилак.
До сега съм се правила само с Шилак и бях много доволна, а това Опи ми седи като съвсем обикновен лак.

Gelcolor е тънко покритие, изключая топа. Шишак седи по-плътен. Ако искаш да лакираш върху готов маникюр с гел-лак, лакираш, чакаш няколко часа да изсъхне и да се втвърди добре и слагаш топ за гел-лак. Седи докато седи гел-лака.
Не искам да правя нищо. Просто това Опи ми се видя много тънко и се съмнявах да не са ме лакирани с обикновен лак, вместо гел лак. Явно повече няма да го ползвам и ще се върна към Шилак.

# 745
  • Мнения: 270
Привет на всички! Включвам се за първи път тук, понеже покрай тази карантина пролетта се наложи сама да си правя маникюра вкъщи и да се уча в движение.
Интересува ме какво е мнението ви за гел лак GDCoco и в частност някой има ли номер 818?
Търся си млечно жълт цвят, този не ми изглежда такъв ... но питам понеже на тази марка нямам лакове и не знам доколко отговаря цвета по снимките на реалния.

# 746
  • Мнения: 4 872
GD coco 818 не е млечно жълт.
Препоръчвам ти на Venalisa 937.

# 747
  • Мнения: 270
Благодаря много, точно такова жълто искам.
На някой харесва ли му този зеления лак, подарявам го / Pretty gel /?

# 748
  • Мнения: 1 797
И така, дойде ми ултрабонда( на Коди е) , до колкото разбрах съхне на въздух, но може и да се пече, въпроса ми е кое от двете е по-добре и по ефикасно, също така на един слой ли да го слагам? Благодаря!

# 749
  • Мнения: 270
Аз нанасям един слой и не го пека, доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт