Всичко за всички марки гел лакове - 30

  • 30 704
  • 774
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 104
И аз съм начинаеща, за мен не е трудно самото нанасяне на гел лака. Стоя ми 3 седмици, но се озорих със свалянето. Не можах да преценя кое е база и кое нокътна плочка. Особено на дясната ръка ми беше много неудобно, но сигурно се свиква.

# 721
  • Мнения: 4 872
За по-лесно сваляне нанасяйте каре с обикновен топ лак в средата на нокътната плочка. При разтваряне с ацетона се надига до чист нокът и няма как да нараните нокътя.
 Иначе не прекалявайте с изстъргването, ако ползвате избутвач или дървена пръчка. Добре изпилете слоя с топ лака и накиснете с ацетон по-дълго време. Така процедирам аз поне. И тъй като настоящата ми система е трудна за сваляне, се вдъхнових от Мелина, ако не бъркам и запилвам по-сериозно с пилата иначе няма разтваряне Blush

# 722
  • София
  • Мнения: 4 302
Това е една от най-полезните теми, на които съм попадала тук (не е единствената, разбира се). Много неща могат да се научат не само за нанасянето и свалянето на гел-лаковете, ами и за грижа за ноктите.
Аз тази седмица почивам, защото първото ми ацетоново сваляне сама, още влачи последствията си, които се изразяват в лющещи се крайчета на някои нокти. Яко подкиселявам и обмазвам с олио с цел поне новоизрастналата част да е здрава и красива.

# 723
  • Мнения: 518
Внимавайте. Аз от киснене и сваляне с ацетон останах без нокти. Вестника беше твърд в сравнение с тях. Ходих да ми ги изграждат с гел иначе нищо не можех да пипна от болка. От половин година ползвам рейнфорса на gd coco на принципа на гел за изграждане и махам гел лака с ел. пила. Така изобщо не си достигам до моите нокти и всичко си е ок. Направо се родих с него. Твърди и здрави нокти без чупене.

# 724
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 742
Потвърждавам за ацетона. Дълго време и аз киснех и от изключително здрав естествен нокът (питали са ме дали имам изгр.гел) стигнах до дебелина на хартия. Иначе гелът стоеше без проблем, но този начин на сваляне не беше моят. Откакто свалям с пилене, знам докъде е базата, не стигам до нокът и поддържам доста дълъг естествен маникюр. Мога да мина спокойно с база, без изграждащ гел, при все,че пера и мия на ръка. Ноктите ми са наистина дълги, някой биха ги нарекли и грозно дълги. Споменавам го, защото при мен именно начина на сваляне изигра огромна роля.

# 725
  • Мнения: 10
Здравейте мили дами. Аз съм от начинаещите. Доста почетох по темите за гела, преди да се осмеля да ви попитам и да не задавам прекалено много въпроси 😊Ама четох, четох и хем разбрах доста неща, хем пък и се обърках малко.
Имам почти всичко за да започна да се опитвам сама да се правя. Та да видим дали съм разбрала правилно.
Почиствам ноктитет със спирт.
Правя лаково каре
По свободният край нанасям ultrabond.. имам на sensationail.
Баз peel off born pretty.
База sensationail.
Цвят
Топ лак semilac no wipe
Всичко нанесено тънко, тънко...
Правилно ли съм разбрала или нищо не съм разбрала 😁
Трябва ли преди лаковото каре да нанасям и друг праймер и лепкавият слой махам ли го след всяка база и цвят?

# 726
  • Paris, France
  • Мнения: 14 014
Здравейте мили дами. Аз съм от начинаещите. Доста почетох по темите за гела, преди да се осмеля да ви попитам и да не задавам прекалено много въпроси 😊Ама четох, четох и хем разбрах доста неща, хем пък и се обърках малко.
Имам почти всичко за да започна да се опитвам сама да се правя. Та да видим дали съм разбрала правилно.
Почиствам ноктитет със спирт. правилно.
Правя лаково каре да
По свободният край нанасям ultrabond.. имам на sensationail. точно и чакаш да изсъхне добре. Може да пекнеш в лампата 2 минути.
Баз peel off born pretty. предполагам е тази, която се пече. Ако е така печеш 30 секунди. Не махаш лепкав.
База sensationail. Може и без нея
Цвят да, 2-3 тънки слоя и печеш 1-2 минути след всеки слой. След последния слой, ако искаш, можеш да махнеш лепкави за да видиш кал е изпечени и да не ти цапа топа.
Топ лак semilac no wipe печеш 2 минути, чакаш още 2 и минаваш със спирт за да е сигурно,че някъде не се подава лепкав слой
Всичко нанесено тънко, тънко...
Правилно ли съм разбрала или нищо не съм разбрала 😁
Трябва ли преди лаковото каре да нанасям и друг праймер и лепкавият слой махам ли го след всяка база и цвят? Може да нанесе Fresher, prep, Gelish oh bond, ако имаш, но ако ти седи без фрешер може и да не нанасяш. По-горе съм отговорила кога се маха лепкав.

# 727
  • Мнения: 1 797
Тази пила дали става за махане на гел лак?

# 728
  • Мнения: 10
Nevena, много благодаря за отговора. Забравих само да попитам, трябва ли да матирам или полирам ноктите преди спирта. Моите нокти са с неравности, едни такива грапави черти имат.

# 729
  • София
  • Мнения: 470
Добре, напоръчах различни розово злато, благодаря на всички отговорили! 🌻
Сега друг цвят, отдавна се оглеждам за млечно бяло, ей такова, но по снимки не мога да се ориентирам, някой идея? От сайта на Коди примерно?

# 730
  • Мнения: 1 797
Nevena, много благодаря за отговора. Забравих само да попитам, трябва ли да матирам или полирам ноктите преди спирта. Моите нокти са с неравности, едни такива грапави черти имат.
И аз имам такива неравности, но като сложа базата всичко се изравнява!

# 731
  • Paris, France
  • Мнения: 14 014
Валентина, преди първо лакиране е добре да се маже обилно с масла 3 дена, да се  шлифоват неравностите и да се полира до блясък. Маже се още три дни и гел. Така седи по-дълго, а с белене се маха по-лесно. Отдавна не полиран цели нокти, но ако има белещи се люспи ги шлифовам и полирам, защото белещата се база ги повлича и кърти парчета.нокът.

# 732
  • Мнения: 7 563
Каква е разликата между полиране и матиране на нокътя? И пилите с 4 повърхности за кое от двете служат?

# 733
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 480
Аз имам същата пила като показаната горе. Ползвам я почти само за пети- с онази широката приставка дето за нея са шкурките в торбичките. Някой път ползвам от другите приставки за груби кожи зимата около ноктите. За сваляне на лак още не съм пробвала.
Първо спирт, като изсъхне можеш да награпиш/ запилиш леко ноктите с хартиена пила и прахът почистваш с четка. След това продължаваш с останалите неща по протокола. Това награпяване не го правят всички, т.е. както си решиш. Аз го правя.
А базата изравнява неравностите, да. Аз пиля за по- добро хващане на базата( по препоръка на приятелката ми маникюристка, тя така прави).
Ако ноктите ти са много неравни- може да си вземеш и някакви витамини...Моите бяха такива преди отпуската. С повече плодове и зеленчуци станаха равни и хубави.Grinning
Да, и както Невена те е посъветвала- може да помажеш някой друг ден първо, преди да се лакираш.

Последна редакция: вт, 18 авг 2020, 19:16 от Мелина_3

# 734
  • Мнения: 10
Валентина, преди първо лакиране е добре да се маже обилно с масла 3 дена, да се  шлифоват неравностите и да се полира до блясък. Маже се още три дни и гел. Така седи по-дълго, а с белене се маха по-лесно. Отдавна не полиран цели нокти, но ако има белещи се люспи ги шлифовам и полирам, защото белещата се база ги повлича и кърти парчета.нокът.
Добре, така ще направя, правя вече и това с лимона, започвам да мажа и с масла и дано някой ден се похваля и аз тук с хубав маникюр Blush

Общи условия

Активация на акаунт