Майки на първокласници - ДА ПРОТЕСТИРАМЕ!

  • 1 894
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
съгласна съм със всички вас-тетрадки и помагала ще са от по голяма полза.моето дете носи 34,35 като номер на обувки и изобщо няма да мога да се възползвам от технитепомощи.ако и дрехите са малки какво да ги правя.хайде да протестираме на яве.ако трябва подписка да пуснем между родителите в отделните градове.аз бих направила такава-ще събера доста подписи.къде да ги изпратя.кой мислите би ни обърнал внимание без да ни изхвърли листите в коша.моля ви дайте ми съвет-вече имам доста подписи против.

# 16
  • Мнения: 1 671
Злате, засега протестираме само чрез сайта на МТСП. Помоли всички твои познати, които се чувстват ощетени, да изразят несъгласието си на линка, който нееднократно съм дала вече. Нека да се представят с името си и да изразят възмущението си.

По този наболял проблем в петък ще даваме пресконференция в БТА. Надяваме се медиите да подемат и да се повдигне оживена дискусия. Вярвам, че ще има резултат.

Така че, момичета, гледайте и слушайте новини в петък след 12 часа на обяд Laughing

# 17
  • Мнения: 1 671
Дадох интервю за в. Марица - Пловдив за проблема.
Утре ще излезе.

Летящата крава ще го сканира и ще го пусне в темата на Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" ето
ТУК

# 18
Моето мнение, че в страната ни управляващите нямат интерс да подпомогнат хората, които наистина биха се интересували от образованието на децата си. С тези 80лв. ще се "помогне" единствено на малцинствените групи /изключвам наистина нуждаещите се родители/, като при тях е спорен въпроса дали децата им ще посещават редовно и с цел да научат нещо училищата. А дали дрехите и помагалата няма да се появят и по пазарите в ромските махали!
Убедена съм, че за всички първокласници трябва равен старт, дори това да означава по 80лв. за всички тях, убедена съм, че държавата може да си го позволи - най-вече за децата и родителите, които до сега не сме получавали детски добавки  /трябва ли да бъдем наказвани, нашите деца са родени ТУК/, въпросът е дали има доброто желание.

# 19
  • Мнения: 1 671
Копирам и тук




Ако не се чете добре, кликнете в/у интервюто.


Момичета, МТСП е отговорило на електронните ни въпроси. Отговорът е повече от плачевен, просто е поредното измиване на ръцете #Cussing out

# 20
  • Мнения: 1 492
Страшен отговор от МТСП, идиотщина:
Г-жо ......,
Въпросът Ви е от компетенциите на рубрика "Семейни помощи за деца".
Къде е тази рубрика? Аз не откривам ..

# 21
коала,стискап палци за в петък.очаквам да разкажеш и тук,защото съм на работа по това време и ще пропусна предаването

# 22
  • Мнения: 1 671
Момичета, отправям покана към всички тук, които желаят, заповядайте утре в 12 часа в БТА - там ще е пресконференцията. Надяваме се във вестниците и телевизиите, и радиата да има после репортажи.

А, и не се притеснявайте после да ни се обадите, ще се радвам да се запознаем!

# 23
  • Мнения: 3 161
Успех на прес конференцията!

# 24
  • Мнения: 133
Съжалявам, че чак сега виждам темата - аз толкова време се оплаквах на близки и познати и не знам как да изразя възмущението си. Подкрепям позицията, че това решение на въпроса е глупаво и направо имам чувството, че се подиграват с нас - само за отбиване на номера, ще отчетат дейност. Или поне ако ще е в натура , да са тетрадки и учебни помагала. Те да не мислят, че сме чакали децата ни станат на 7 години, да тръгнат на училище, че тогава да ги облечем - щом сме ги обличали досега , ще се справим и този път - който както може. Дали ще купуваме нови дрехи, или разчитаме на приятели и роднини с по-големи деца, или ако щете ще купуваме втора употреба - надали облеклото е най-тежкия проблем. А по-добре ли ще е да тръгнат всички еднакво облечени и всички да знаят , че дрехите са от помощи? А как ще се отрази това на самочувствието и крехката психика на едно 7 годишно дете, което сега се формира като човек? Нямам думи. Пълна простотия - не е и просто недоглеждане. Като много други неща, например част от новите изменения, касаещи бъдещите майки - ако термина ти е до края на септември - никакви облекчения, сякаш си по-долна ръка човек само защото в каледнарчето ти за  дата на последната ти менструация е отбелязано например 24.12.2005, а не 30.12.2005 - защото така ти определят термина. Това не е ли пълна глупост? И изобщо чува ли ни някой, като питаме?
Ама какво съм седнала да ги разправям на вас !? Ако има протест във Варна , ще се включа, макар и бременна в 9-ти месец.

# 25
  • Мнения: 1 671
Благодаря за позицията ти, Хела.

Ще решим по-късно дали ще има протести... Засега ще опитаме да разбуним общественото мнение чрез пресконференцията утре.

Леко довършване на бременноста  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 161
Честно казано, не мисля, че някой в Министерството наистина се е опитал да прецака майките. Така са го измислили и недомислили, но все пак са опитали да предложат алтернативно решение на даването на пари на ръка, което е известно защо не е за предпочитане.

Бих ви посъветвала на прес конференцията да сте по-дипломатични и да кажете, че разбирате загрижеността на Министерството и защо са взели подобно решение, но че то има редица недостатъци (а, б, в) и предлагате много по-разумно алтернативно решение: ....

И освен това: вярвайте повече в силата си като майки. Поискахте повишаване и удължаване на майчинството и го получихте; това е страхотен пробив и ви дава увереност, че исканията ви се чуват и изпълняват, ако са разумни. Обърнете внимание на това, изразете благодарността си на тези, които са ви подкрепили и уважили исканията ви, както и на тези, които са ви помогнали в кампанията (предполагам, това са журналистите). Опитайте да действате като партньори на Министерството, които посочват проблеми и предлагат решения, не като недоволни деца, които все искат нещо и тропат с крак - мисля, че ще имате повече успех!  Grinning

Още веднъж: успех на прес конференцията! Явно идва тъкмо навреме. Браво за активната гражданска позиция и труда, който полагате за хиляди други майки из цялата страна! Мога да уверя онези, които не участват активно в момента, че усилията, които подобна акция изискава, са огромни и заслужават голямо уважение и благодарност!

# 27
  • Мнения: 3 161
Слушах интервюто по Хоризонт за прес конференцията днес току що. Кой е Ина Игнатова (ник)? Спокойно, уверено, ясна позиция. Браво! Много добро представяне.

Само това  "на практика" доста често се чуваше Wink.

И като стигнете до АМ и кърменето на близнаци и тризнаци, не забравяйте да се обадите в Кърменето за консултация. Трябва внимателно да се формулира посланието. Аз лично не виждам защо да им астига само до 4-6 месец млякото; по-скоро може да се налага дохранване през целия период, но повече от това се налага консултация със специалист, за да се установи наистина добра лактация, доколкото съм информирана точно по този въпрос (не ми е най-силната теоретична част де  Wink)

# 28
камелия,аз я открих тази рубрика,но там пък те препращат в друга---омагьосаният кръг няма край.само гледат как да ни изпързалят.

# 29
  • Мнения: 1 492
камелия,аз я открих тази рубрика,но там пък те препращат в друга---омагьосаният кръг няма край.само гледат как да ни изпързалят.
Защото не знаят какво да ни кажат.

Общи условия

Активация на акаунт