Къща около София - 2

  • 58 251
  • 751
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 4 451
Благодаря за информацията! Flowers Hibiscus
Ще потърся и телефонните номера за автогарите, за да се обадя и да питам на кои спирки спират автобусите, защото информацията, която намирам е предимно за направленията, а може да има и допълнителни места, на които спират по пътя.
aDream, ще ми е необходим транспорт от района до Люлин или до МС Сливница, в конкретния случай. Бих искала да има и алтернативен транспорт до работа, освен личния. Simple Smile
Не сме набелязали нищо конкретно към момента. Обмисляме местоположението все още. Smile Общо взето сме се спряли на района Хераково-Пролеша. Храбърско ми се вижда малко по-далеч. И другият район е Житен-Голяновци-Доброславци-Балша.

# 106
  • Мнения: 4 685
Ами супер, щом си в Люлин. Идеално те устройва. Знам, че ходят точно до Люлин, МС Сливница, там нареченото Ангро. (Така съм чувала от моите приятели, които понякога с градския ходят и се прибират). Аз на гости ходя само с кола. Grinning Но това е за транспорта от самото Хераково. Другите междуградски/междуселски автобуси не съм наясно.

# 107
  • Мнения: 187
Тези, за които писах, тръгват от Захарна фабрика и спират със сигурност на МС Сливница.
Кантона е разположена около пътя за Калотина, но като пуснат новата магистрала и трафика тръгне по нея ще е супер.

# 108
  • Мнения: 918
Имате ли мнение за с. Големо Бучино? Хареса ли сме къща там. Как е с магазините? Транспорт до София и Перник какъв има? Имаме коли, но все пак. Имаме дете на 1.3г и видях че най-близките детски градини са в Перник кв. Изток.

# 109
  • София
  • Мнения: 1 616
Има влакове София-Перник, не зная дали спират в това село. Влаковете са сименс, комфортни са и са сравнително на често, в час пик са на 30-35 мин. По същата линия се движат и влакове за Кюстендил, Благоевград и международен.
 София-Перник има автобуси които също са сравнително начесто, имало и маршрутки. Имам колежка от Перник, която работи в София и пътува всеки ден, тя е споделяла за начините си на придвижване. Автобусите спират на автогарата която се намира на Централна гара в София. 
Пътя София-Перник с влака е около 35 мин, понякога се чака на Владая да се разминат с насрещния влак. Колежката го предпочита. Имало и карти за влака, излизало по-евтино. Не помня цената на билета, но не ми се видя висока, по-висока е от билет за градски транспорт в София, но не фрапиращо.

# 110
  • Мнения: 40
Има влакове София-Перник, не зная дали спират в това село. Влаковете са сименс, комфортни са и са сравнително на често, в час пик са на 30-35 мин. По същата линия се движат и влакове за Кюстендил, Благоевград и международен.
 София-Перник има автобуси които също са сравнително начесто, имало и маршрутки. Имам колежка от Перник, която работи в София и пътува всеки ден, тя е споделяла за начините си на придвижване. Автобусите спират на автогарата която се намира на Централна гара в София. 
Пътя София-Перник с влака е около 35 мин, понякога се чака на Владая да се разминат с насрещния влак. Колежката го предпочита. Имало и карти за влака, излизало по-евтино. Не помня цената на билета, но не ми се видя висока, по-висока е от билет за градски транспорт в София, но не фрапиращо.
35 мин е силно преувеличено.
Аз като бях малък влакът се движеше през 30 мин и вземаше разстоянието за 30 мин.
Сега.. е около час (някой път и малко над час). Колко е удобно разписанието.. не знам.. зарекох се да не се качвам на влак в България никога повече, но знам, че с всяка изминала година става по-зле.

Големо Бучино, няма нищо общо с жп транспорта, освен може би ако не се разходите от там до Драгичево и не чакате някой влак да спре там.

# 111
  • София
  • Мнения: 4 192
Трябва да си мазохист за да ползваш влак от Перник до София и после да се прехвърляш на друг транспорт. 2 часа не ти мърдат...
Откакто има реверсивно движение от миналата година излизам от Рударци 7:30 и 2-3 минути преди 8 съм оставила малкото дете в 112ЦДГ в Бояна. Колата си е удобство без аналог...

# 112
  • София
  • Мнения: 1 616
Жената може да не е шофьор.

# 113
  • Мнения: 918
И двамата шофираме и имаме 2 коли. Просто попитах, за да знам какви алтернативи има, в случай че нещо се развали някоя от колите, за ден-два Simple Smile

# 114
  • Мнения: 4 411
Алтернативата  е и трета семейна кола или под наем за периода.  Друга алтернатива е възможност за  работа от вкъщи за това време или съответно възможност за служебен автомобил. Последното, за което се сещам е да си пазите някой друг ден отпуск за такъв случай.
Най-краткия път до този извод е човек да опита еднократно да заведе дете на училище/градина и после да иде на работа , а вечерта обратното+ пазар . Ако оцелее след това и реши, че е възможно има най-дълбокото ми уважение и признание, че е свръхчовек.

# 115
  • София
  • Мнения: 4 192
И аз във всяка тема го повтарям това, като живееща в къща.
Живот извън София в къща не е за хора с работно време от 9 до 17:30 часа. Да не говорим пък с деца. А пък обществен транспорт изобщо не трябва да се споменава.

# 116
  • Мнения: 3 050
И аз във всяка тема го повтарям това, като живееща в къща.
Живот извън София в къща не е за хора с работно време от 9 до 17:30 часа. Да не говорим пък с деца. А пък обществен транспорт изобщо не трябва да се споменава.
Не е редно така да се обобщава. Ние живеем извън София, с работно време от 8.30 до 17 (присъствено в офис), с дете, посещаващо градина, с една кола. Вече 10 -11 месеца така я караме и се справяме.

# 117
  • Мнения: 485
Аз пък съм живяла в Канада 8 години в къща в населено място БЕЗ никакъв градски транспорт. Работех на 52 км само в едната посока. Имам три деца и само с кола съм ги разкарвала навсякъде. Оживяхме. Тук в България ми е смешно като трябва да карам 12-15 км от едно място до друго.

# 118
  • София
  • Мнения: 35 116
50 км междуградски пъ,т не е като 15 градски в часовете пик.

# 119
  • Мнения: 4 685
Абе то се оцелява, ама не е това номерът. И аз по едно време се прибирах скапана и само, за да спя вкъщи. Чак се майтапех, че трябва едно легло да си оставя в офисът и да се прибираме само за уикенда.
Не си е работа. Скапваш се от път и кога ти остава време да се насладиш на тази къща и двор, че за какво ти е.
По-добре само вила за събота и неделя, отколкото всичките тези гимнастики.

Общи условия

Активация на акаунт