Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Къща около София - 2

• 6 724
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
Ако "около София" се води след околовръстното Grinning и аз започнах тази игра с парцел на ул. арх. Антон Торньов (в.з. Малинова Долина). ... Живот и здраве, когато имам деца мисля, че ще е доста удобно. Всяко друго място по селата и т.н. ми се струва рисково като логистика.
Сега не стана ясно, в играта ли си вече, или "живот и здраве" някой ден? Simple Smile

Имам го няколко месеца (но бях малко в болница и се забавих) и сега проектирам. Почистих го и ще бутам старата постройка. Коледа 2021 е датата ми вечеря вътре Wink

Да ми пили цял ден шосето...ако ще и на 3мин да ми Ндк-то, no thanks Grinning

Няма пилене. Просто далечен фонов шум и по мое мнение слаб Wink

# 46
  • София
Насочили сме се към Банкя ние. Но да видим ще успеем ли да намерим къща като за нас.

# 47
  • София /Абсурдистан
Аз гледам и в Лозен също. Вече ми измъкнаха 2 къщи под носа на друго място.

# 48
Някой би ли споделил мнение за в.з Лозето в Герман? Има ли проблеми с тока, зимата чистят ли пътя до там? Има ли много трафик към София?

# 49
От доста време майка ми ми говори за къща там - заради въздуха/климата. Но това което съм гледал не ми харесва, като места (стръмни/денивелация, тесни...).
Няма нищо по-добро от равното място /или с лека денивелация/, поне за мен
Аз по принцип съм отворен и към други населени места около София, стига да има обществен транспорт (понякога се налага да разчиташ на такъв).
Относно климата - има ли други аналози около София?
Аз купих имот преди две години в с. Яна. Две редовни транспортни линии. Автобуси 90 и 118. Ток, вода, бърз достъп по магистрала. Много семейства купиха там имоти през последните две години.
Води се София град. Лично съм проверила почвата преди да купя имота.Чиста е напълно.
Почти във всеки имот има кладенец. Цените бяха поносими до преди две години. Славата на бившето Кремиковци държеше цените ниски, но май доста хора откриха и това място търсенето вдигна цените и там.
 Ако имате по-нормален бюджет и не държите да сте в много скъп район около София може да се огледате и в тази посока.  Яна, Бухово, Желява, Сеславци. Близко до София. Няма задръствания, редовен градски транспорт. Хубави детски градини.

# 50
От доста време майка ми ми говори за къща там - заради въздуха/климата. Но това което съм гледал не ми харесва, като места (стръмни/денивелация, тесни...).
Аз по принцип съм отворен и към други населени места около София, стига да има обществен транспорт (понякога се налага да разчиташ на такъв).
Аз купих имот преди две години в с. Яна. Две редовни транспортни линии. Автобуси 90 и 118. Ток, вода, бърз достъп по магистрала. Много семейства купиха там имоти през последните две години.
Води се София град. Лично съм проверила почвата преди да купя имота.Чиста е напълно.
Почти във всеки имот има кладенец. Цените бяха поносими до преди две години. Славата на бившето Кремиковци държеше цените ниски, но май доста хора откриха и това място търсенето вдигна цените и там.
 Ако имате по-нормален бюджет и не държите да сте в много скъп район около София може да се огледате и в тази посока.  Яна, Бухово, Желява, Сеславци. Близко до София. Няма задръствания, редовен градски транспорт. Хубави детски градини.

А как сте проверили почвата? Около Кремиковци всичко е тотал щета с тежки метали. Как са се променили нещата?

# 51

А как сте проверили почвата? Около Кремиковци всичко е тотал щета с тежки метали. Как са се променили нещата?
Ами боравите с много стара информация. Имам химичен анализ на почвата от Институт по почвознание "Пушкаров". В почвата няма наличие на тежки метали.  Знам и колко процента е хумусът, каква е киселинността и други.

# 52
Обмисляме да купим къща другото лято. Насочили сме се към Владая и Рударци. Имате ли мнения за тях? Моя мъж работи в Бояна и търсим нещо да е сравнително близо. Може да препоръчате и друго село което е близо. Имаме бебе на 1 годинка, така че всякаква информация за детски градини и училища ще са ми в полза. Благодаря Blush

Общи условия

Активация на акаунт