Сватба, булките на 2020 г. и 2021 г., тема 5

  • 36 181
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 30 142
.....
Бихме искали да отменим сватбата си за 5ти септември 2020 г. в Лайтхаус Голф § Спа, Балчик, но за целта е нужно да намерим желаещи да заемат датата. ....
Вие т.е. младоженците да намерите желаещи за датата? За първи път чувам. Защо пък Вие да търсите?  Отменяте сватбата и толкова.

Flower, съжалявам за случилото се. Всеки знае себе си, но има приказка "доброто трябва да върви пред лошото". В крайна сметка това е животът и никой не е застрахован от подобни събития, но пък вашето събитие е хубаво и не виждам причина да чака, ако позволиш лично мнение.

Да, на 15.06 отпадали ограниченията, карантината и тя щяла да падне и възобновяват полетите.

Нашите младоженци заложиха на пилешко месо.

......Щях да падна като чух от една гостенка , че иска пилешкото ама ако може със соса, който е към свинската пържола и с пържени картофи вместо задушени Rolling Eyes
Затова се определя меню и толкова. Иначе се започва с претенциите. Бих се съобразила само с вегетарианци/вегани и евентуално тежки алергии.

Аз започвам да се притеснявам за речта на кума. Трябва да седнем и да я обмислим. Представяме си нещо кратко, сбито, емоционално, от сърце, а не заучени фрази. Дано ни се получи!

# 61
  • Мнения: 6 873
Flower, съболезнования за баба ти!
Колкото до майка ти, не знам какво да кажа. Хич не ми харесва тая дума "сърдене", понеже си мисля, че зад нея стои още по-любимото мин "какво ще кажат хората?".

Има ли някъде официална информация, че отпадат ограниченията? Последната заповед, която четох аз, беше за международните шофьори. Малко смело ми се вижда да се каже "след 14-ти юни всичко ще се състои без ограничения" освен ако наистина го няма някъде черно на бяло.

# 62
  • София
  • Мнения: 22 944
Била съм на много сватби и обикновено проблемът с храната е, че отделните ястия се сервират през огромен интервал. По моите впечатления това изнервя доста хората. Миналата година например бяхме на сватба, която започна в 16.00 ч и 22.30 нямаше основно. А имаше и много деца, за които също не беше предвидено да се сервира по-рано.

# 63
  • Мнения: 223
100 % и аз не ходя да ям , пък и аз не харесвам пържоли , кебапчета и кюфтета, аз харесвам постни неща повече . Но не бих   Си и помислила да си изказвам мнението , защото все пак който каквото иска да си направи вкъщи , пък на сватба не може 100 менюта .
А то , че ще има надоволни това е ясно. Дори всичко да е перфектно за младоженците.

# 64
  • Мнения: 111
Нашите чаши от Алиекспрес не пристигнаха заради Ковид. Поръчах от Вивре кристални чаши и днес пристигнаха, много си ги харесах. Поръчах и бутониерите, на път съм и бижута от Раят на диадемите /фейсбук/. И ще остане воал, бельо и подаръчета. Дайте идеи за подаръчета за гостите, нещоготино, не много скъпо и да не е прахосъбирачка.. направо се виждам в чудо с тези ппдаръчета..

# 65
  • Мнения: 582
А какво мислите за Евгения Джаферович? Аз съвсем случайно открих, че била гримьор.

# 66
  • Мнения: 3 608
Май този сезон е била гримьор и в Капките, което значи, че може да си е вдигнала акциите.

# 67
  • София
  • Мнения: 11 568
И миналия беше, ако не и по-миналия. Мен тя ми е симпатична, но не я намирам за много добра, поне по това, което показва в инстаграм, не ги разнася продуктите и остават на петна. Говоря за рекламни сторита, които прави, не за пълен грим, но някак като не ги прави тях прецизно и не смея да се доверя.

# 68
  • Мнения: 120
Здравейте момичета 👰

И аз да се включа по- темата с менюто за сватбата. Нашето го избрахме още Февруари. Беше невероятно вкусно, също така казаха, когато влязат гостите ще им се сервира. Вече ако те решат, че ще си изядат храната по-късно и ще им е студена вече техен си проблем. Заложихме на свинско за основно. Салатата е по интересен вид нна шопска. Предястието е палачинкови рола сууупер леки, с бекон, със сьомга и със спанак.





Първи ден обратно в България ! Боже не мога да повярвам 🤷🏻♀😄

Хубава вечер! 🌸

# 69
  • Мнения: 1 176
Flower, може ли да дойда? Ще си платя куверта! Joy
Толкова ми се прияде всичко от тези снимки! Особено големи адмирации за салатата. Аз освен пред ММ не съм си позволявала да коментирам сватби на близки, но на половината салатата ми е била най-голям проблем. Не сме били на сватба с големи интервали в сервирането, но имаше няколко сватби, на които умрях от глад, защото мразя дори само да гледам сирене, а ме посрещна шопска с 4 пръста настъргано върху зеленчуците. Добре, че бяха безалкохолните,  за да не колабирам до предястието. (В своя защита, не съм гладувала, за да се наму'ам на аванта - едната сватба беше в друг град на толкова близък човек, че денят ми започна по-рано и беше по-натоварен дори от този на булката). Grinning
По темата - бях ви питала за мнения в предните теми, но май твърдо се спряхме на бюфет. Обслужването няма да е толкова лично и официално, но ще можем да предложим повече разнообразие и битката пилешко vs. свинско, шопска vs. капрезе ще отпадне. Първоначалните предложения за менюта от кетъринг компанията бяха твърде гурме - като се нормализират нещата, ще правим срещи и ще искаме пълното меню, от което да сглобим нещо.
Собственичката на залата много нахвали тяхната торта, която е и включена в стандартните пакети. Дали ще е много тъпо, ако тази за рязането е различна и от друго място, за да е по-дизайнерска?

# 70
  • Мнения: X
evenfall, единственото, което мен ме отказа от бюфета на 100% беше една сватба, на която бяхме миналата година. Хората се редиха на опашка страшно дълго време и накрая чух от няколко места "Беше много вкусно, ама не искам да се редя още 20 минути". Относно тортата - никой няма да забележи, че тортите са различни на вкус. Просто на никого няма да давате от тортата, която сте рязали. Обичайна практика е да има красива торта за ряза е и същата, която се дава на гостите. Само дето при вас няма да е същата.

Flower, порциите изглеждат огромни.

# 71
  • Мнения: 173
Здравейте и от мен,относно храната аз съм на ясно че няма как да се хареса на 100% от всички.Но за мрънкащите избрахме основно с два вида месо - свинско и пилешко.Ако човек яде и двете то ще е супер,ако ли не ще си яде само едното месо 😁Ето ви снимка на основното и предястието.За салатата се сетих да снимам,чак когато я бяхме изяли на половина,нямам я снимана.Предястието и него го бяхме започнали,но се сетих да му направя снимка.

Последна редакция: чт, 28 май 2020, 08:45 от Radosttt.

# 72
  • София
  • Мнения: 30 142
Скрит текст:
Flower, съболезнования за баба ти!
Колкото до майка ти, не знам какво да кажа. Хич не ми харесва тая дума "сърдене", понеже си мисля, че зад нея стои още по-любимото мин "какво ще кажат хората?".

Има ли някъде официална информация, че отпадат ограниченията? Последната заповед, която четох аз, беше за международните шофьори. Малко смело ми се вижда да се каже "след 14-ти юни всичко ще се състои без ограничения" освен ако наистина го няма някъде черно на бяло.

Току-що от щаба казаха, че ще предложат отпадане на 14 дневната карантина.

На мен порциите, които сте показали, ми изглеждат много добре, даже са доста като количество.

# 73
  • Мнения: 1 176
evenfall, единственото, което мен ме отказа от бюфета на 100% беше една сватба, на която бяхме миналата година. Хората се редиха на опашка страшно дълго време и накрая чух от няколко места "Беше много вкусно, ама не искам да се редя още 20 минути".
Благодаря за гледната точка! А имаш ли спомен колко бяха гостите и колко обслужващ персонал?
Ние ще сме с около 50 човека и 3ма персонал, който ще се занимава с поддръжката на бюфета. На първата среща отказах категорично този вариант, затова не обърнах внимание какво точно ще правят.

# 74
  • Мнения: 6 873
По темата за храната:
Управителката на нашия ресторант ми каза, че от нейна страна няма проблем да сготви и две основни, ако аз искам да си причиня неудобството да координирам гостите. На мен винаги ми е харесвало по американските сватби как трябва да отбележат дали да е свинско, пиле, риба, но това е първото нещо в момента, за което с ръка на сърцето мога да си призная, че не ми се занимава. Дала съм възможност да избират между месо, вегетарианско и веган, написала съм да ни уведомят за алергени.  Не че ще ме сбърка да питам свинско или пилешко, но ако почнат да валят и претенции без сос, без магданоз, без това, ама с онова, ще ми гръмне главата. Само като се сетя за две дружки - едната не яде пилешко, другата не яде зелени подправки. Ако се появят още десет такива, кухнята ще полудее. Предлагат ни и детски опции - не една, а за малки дечица, за по-големи деца, че и за тийнове, ако искаме.
На дегустация ще ходим, когато се приберем в България.
Чашите ни са от серията Puccini на Леонардо. Купихме две, понеже по принцип не пием шампанско, но се чудя дали да не допълня комплекта.
По поканите има развитие, но ще се похваля чак когато окончателно станат. Направо не знам в какво приключение се вкарах, вярвайте ми.
Днес стават десет години, откакто сме заедно. Едно такова ми е хем мило, хем носталгично, хем невероятно. Кой да си помисли, че ще наемриш любовта в съседната класна стая. Heart

Общи условия

Активация на акаунт