Какво да направя..?

  • 3 190
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 313
Нямам още 40г, със съпруга ми сме заедно от над 15г.Напоследък правим все по-рядко секс. Незнам има ли си някоя друга(впредвид че знам каква му е работата, малко трудно, но не невъзможно), другия момент е да е много изморен.. работата му е физическа, смисъл натоварването му е физическо, не психическо. Не искам и да си представям че ще спра секса на 40г.Имаме брак и деца, как да го напусна на една такава средна вече бих казала възраст(не вярвам да живея до над 70г).Дайте съвет какво да направя? Физически съм си много добре, не съм от занемарените домакини(без да влагам нещо и да обиждам някого), но тази липса на интерес в интимни отношения не ми допада грам! И не знам, то какво остава да си намеря любовник ли...?!!

# 1
  • Мнения: 15 619
С него можеш да си разрешиш проблема или без него. Тука няма да стане. Освен ако не ти се четат предположения и фантастики на килограм.

# 2
  • Мнения: 313
Не, не ми се четът фантастики, просто исках съвет за това как да събудя явно поизчезнал интерес на съпругът ми, в едно монотонно ежедневие. Не че аз не го обичам вече, надявам се и той мен, но да не ме приема за даденост. Не искам да заспива всяка вечер, трябва ли да го карам всеки път да ме изревнува за да ми обърне внимание и да ме преоткрие(това е риторичен въпрос)?

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 17:44 от Kloe.

# 3
  • Мнения: 3 025
Колко рядко се сеща мъжа ти за теб? Ако повече от месец например не ти обръща внимание,като искаш си намери по- млад любовник /25-35/ и си реши проблема.

# 4
  • Мнения: X
Или си купи играчки и не оставяй своят кеф в... ръцете на друг.

# 5
  • Мнения: 313
Колко рядко се сеща мъжа ти за теб? Ако повече от месец например не ти обръща внимание,като искаш си намери по- млад любовник /25-35/ и си реши проблема.
Рядко е от към страна на секса, иначе си говориме, пита ме как е минал деня ми и т. н, но секс...

# 6
  • Мнения: 4 954
Това за първи път ли ви се случва?
В моя опит,защото е имало възходи и затишия в годините.
В такива затишия се е случвало да се манипулираме..или ухажваме
Ако проблема е в мен-той
Или обратно
Имало е разговори..Кога полезни,кога прераствали в спор.Но пък в такива спорове не,че сме намирали решение,но..
Казваш всичко,което се е натрупало ..
После след дни когато емоциите са отшумели спокойно си обсъждахме казаното.
Но липсата на сексуално желания не съм я свързвала с любовница..Нито мен са ме обвинявали.
Когато се появи любовница обаче...някак си усетих вътре в мен

# 7
  • Мнения: 313
Това за първи път ли ви се случва?
В моя опит,защото е имало възходи и затишия в годините.
В такива затишия се е случвало да се манипулираме..или ухажваме
Ако проблема е в мен-той
Или обратно
Имало е разговори..Кога полезни,кога прераствали в спор.Но пък в такива спорове не,че сме намирали решение,но..
Казваш всичко,което се е натрупало ..
После след дни когато емоциите са отшумели спокойно си обсъждахме казаното.
Но липсата на сексуално желания не съм я свързвала с любовница..Нито мен са ме обвинявали.
Когато се появи любовница обаче...някак си усетих вътре в мен
Не не е за първи път, първосигнално ми е че няма, защото уж го познавам, наистина работи доста, но все пак на такава възраст да не му се прави секс, какво ще остане за след години.... мираж? Та затова не изключвам възможността да се задоволява и на друго място де да знам, а аз да съм му омръзнала. Колкото и да изглеждаш добре на твоя човек си му една и съща всичките тия години. Имало е не отдавна дни когато е искал всеки ден, после пак разточени желания във времето и незнам какво да мисля.

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 16:52 от Kloe.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ами, ако съпругът ти е горе-долу на твоята възраст, хеле пък – по-възрастен, нищо чудно, че вече има проблеми със самолета.

# 9
  • Мнения: 313
Ами, ако съпругът ти е горе-долу на твоята възраст, хеле пък – по-възрастен, нищо чудно, че вече има проблеми със самолета.
Какво ще рече на твоята възраст, нямам 40г,и мъжете под или на 40г какво, зле са със самолета ли?Мислех, че някои тепърва стават бащи..?

# 10
  • Мнения: 3 025
Направи довечера вечеря, купи бутилка вино и го чакай на масата по грим, прическа и хубав парфюм- само по това. Аз така преди съм имала " гола Коледа", човека 13 години не може да я забрави тая вечеря и ми я припомня. 

# 11
  • Мнения: 4 954
Ами, ако съпругът ти е горе-долу на твоята възраст, хеле пък – по-възрастен, нищо чудно, че вече има проблеми със самолета.

Липсата на интимност не значи проблем със самолета..
Ако проблема беше такъв и темата щеше да е в тази насока.

Аз като жена,знам какво е убивало желанието ми..
И да лично за мен еднообразието..

Към авторката говорили ли сте?

# 12
  • Мнения: 15 960
Ами, ако съпругът ти е горе-долу на твоята възраст, хеле пък – по-възрастен, нищо чудно, че вече има проблеми със самолета.
Какво ще рече на твоята възраст, нямам 40г,и мъжете под или на 40г какво, зле са със самолета ли?Мислех, че някои тепърва стават бащи..?
Не са зле, ама не са и като на 20 години. А бащи стават и на 80 год.

# 13
  • Мнения: 313
Ами, ако съпругът ти е горе-долу на твоята възраст, хеле пък – по-възрастен, нищо чудно, че вече има проблеми със самолета.

Липсата на интимност не значи проблем със самолета..
Ако проблема беше такъв и темата щеше да е в тази насока.

Аз като жена,знам какво е убивало желанието ми..
И да лично за мен еднообразието..

Към авторката говорили ли сте?
Да и като го питам, той ми казва еми изморен съм и затова заспивам, а пък децата са будни до по-късно... и явно не дочаква късния час.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Какво ще рече на твоята възраст, нямам 40г,и мъжете под или на 40г какво, зле са със самолета ли?Мислех, че някои тепърва стават бащи..?

Разбира се, 40 г. никак не са малко, както и ти сама си написала в първия си пост. Нивото на тестостерон при мъжете започва да пада след 30-годишна възраст. Но предвид нездравословния начин на живот, който водят съвременните хора, тази граница е занижена.
Това няма нищо общо със способността за възпроизводство.

# 15
  • Мнения: 313
Ами, ако съпругът ти е горе-долу на твоята възраст, хеле пък – по-възрастен, нищо чудно, че вече има проблеми със самолета.
Какво ще рече на твоята възраст, нямам 40г,и мъжете под или на 40г какво, зле са със самолета ли?Мислех, че някои тепърва стават бащи..?
Не са зле, ама не са и като на 20 години. А бащи стават и на 80 год.
Е ясно е че и на 80г има случаи, нямах това впредвид. А пък и когато правиме секс не виждам да има проблем с това. Имах впредвид като стават бащи на 40г. че тепърва създават семейство, не мисля, че секса им спира с правенето на дете.

# 16
  • Мнения: 15 960
Така е. Според мен нямате проблеми извън семейството, преуморен е, направи нещо да поосвежите връзката, защото той може и да е ОК със ситуацията.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 869
А може и нещата при него да са комплексни, натоварена работа, еднообразие ,децата стоят до късно...
Така че се постарай да промениш нещо.

# 18
  • Мнения: 2 002
Пробвала ли си да го будиш посред нощите, след като заспят децата?
  Моят ММ(вече не сме заедно, но...) също заспива рано, също тежък физ. труд. Винаги ми казваше - Събуди ме. И никога не ми е отказвал. Хем като попреспи и събира сили.
  Проблемът беше при мен, че по това време исках само да си легна. И внимавах да не го събудя.Innocent

# 19
  • Мнения: 3 727
Опитай да го будиш сутрин. По-трудно ще  ти откаже, хе хе.

# 20
  • Мнения: 10 993
Ами, ако съпругът ти е горе-долу на твоята възраст, хеле пък – по-възрастен, нищо чудно, че вече има проблеми със самолета.

Блеки, не ме плаши така. Моят е на 45 г. и все още всичко е ок. На мен пък любовник не ми е оферта, защото съм много влюбчива.
Към авторката: Вземете си почивка, въобще време за вас. Купувай си секси бельо, говори мръсотии. Говори му за секс, пращай му на месинджъра разни закачки за секс. снимай си гащите и му ги пращай. Аз така правя.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е до възрастта.
Говорете. Обясни му как се чувстваш. Намерете решението двамата- това е семейството.
Един любовник само ще усложни нещата. А и за какво ти е мъж, който се налага да лъжеш...

# 22
  • София
  • Мнения: 38 515
Точно колко рядко е рядко?

# 23
  • Мнения: 1 005
Ами, ако съпругът ти е горе-долу на твоята възраст, хеле пък – по-възрастен, нищо чудно, че вече има проблеми със самолета.

Блеки, не ме плаши така. Моят е на 45 г. и все още всичко е ок. На мен пък любовник не ми е оферта, защото съм много влюбчива.
Към авторката: Вземете си почивка, въобще време за вас. Купувай си секси бельо, говори мръсотии. Говори му за секс, пращай му на месинджъра разни закачки за секс. снимай си гащите и му ги пращай. Аз така правя.

Ох, съжалявам ама това ми идва малко в повече хахаха пък това със снимането на гащите вече е next level Smiley
Както и да е де, аз пък бих направила друго - спри да си искаш просто и в един момент ще се зачуди, защо не искаш секс... Не виждам защо трябва да си просиш нещо.. в крайна сметка и той има някакви биологични/интимни нужди и ако иска да ги задоволи ще е с теб, а ако не иска... в прав текст го питай къв му е проблема. Ама изчакай известно време, месец, два...
Въпреки, че не знам колко рядко правите ти не даваш никаква информация.....

# 24
  • Мнения: 313
Не е до възрастта.
Говорете. Обясни му как се чувстваш. Намерете решението двамата- това е семейството.
Един любовник само ще усложни нещата. А и за какво ти е мъж, който се налага да лъжеш...
Разбире се, че нямам намерение за любовник, казах го, едва ли не това е крайния вариант за секс, смисъл че те вършат работата дето не я върши съпруга:joy:, но не на сериозно разбира се!.........
Ами, ако съпругът ти е горе-долу на твоята възраст, хеле пък – по-възрастен, нищо чудно, че вече има проблеми със самолета.

Блеки, не ме плаши така. Моят е на 45 г. и все още всичко е ок. На мен пък любовник не ми е оферта, защото съм много влюбчива.
Към авторката: Вземете си почивка, въобще време за вас. Купувай си секси бельо, говори мръсотии. Говори му за секс, пращай му на месинджъра разни закачки за секс. снимай си гащите и му ги пращай. Аз така правя.

Ох, съжалявам ама това ми идва малко в повече хахаха пък това със снимането на гащите вече е next level Smiley
Както и да е де, аз пък бих направила друго - спри да си искаш просто и в един момент ще се зачуди, защо не искаш секс... Не виждам защо трябва да си просиш нещо.. в крайна сметка и той има някакви биологични/интимни нужди и ако иска да ги задоволи ще е с теб, а ако не иска... в прав текст го питай къв му е проблема. Ама изчакай известно време, месец, два...
Въпреки, че не знам колко рядко правите ти не даваш никаква информация.....
Ами..... рядко, понякога даже и седмица прескачаме, за мен дори един път в седмицата ми се вижда рядко. А и колко да чакам месец, два, вижда ми се не нормално! Anguished

# 25
  • София
  • Мнения: 38 515
Ами това е на тия години - един път в седмицата. Два пъти, ако съм в овулация. Обаче този път пропуснахме.
Кой уморен, кой му се спи..

# 26
  • Мнения: 866
На кратко само, че пиша от телефон, ама кат седма на компа няма да е кратко Grinning

Добре дошла в света на семейните с дълги години връзка. Този проблем го имат толкова много двойки, наистина много.

Случаите разбира се са индивидуални, но като цяло и при двойките които нямат някакви проблеми в отношения се случват често такива разминавания в либидото.

В световен мащаб се отчита дори, спад в сексуалните контакти и особенно при мъжете и тяхното либидо. Наистина много фактори влияят, но основният който определя либидото, това са хормоните.

Различни причини могат да повлияят на хормоналните нива. Ясно е, че при мъжете след 35-та година тестостерона спада с 10% на всеки 5 години.

Тея неща ги казвам по-принцип, а не че това е причината във вашият случай.
Сподели повече информация и обещавам да ти дам стойностно мнение и със научни факти.

На колко години е мъжа ти, в каква физическа форма е, има ли наднормено тегло, има ли физическа активност, на бюро ли работи. Какъв е хранителният му режим, пуши ли, пие ли ?

Как точно се промени честотата на секса със време, как е било преди как се променя с времето. Има ли постепенно намаляне или просто изведнъж в кратък период му е изчезнало желанието.

Може ли да се свърже с някои събития ако промяната е била изведнъж. Повече работа, по-малко сън и такива неща.

Поне от към чисто физиологичните възможни причини мога да ти дам стойностно мнение. Както и какви изследвания би могъл да си направи или директно да отиде при специалист и при кои не трябва да ходи.

Дай нужната информация, за да мога да съм ти полезен, а и останалите също.
Пфффф това писане от телефон е ужасно досадно д***а, кълване като кокошка Triumph

# 27
  • Мнения: 313
На кратко само, че пиша от телефон, ама кат седма на компа няма да е кратко Grinning

Добре дошла в света на семейните с дълги години връзка. Този проблем го имат толкова много двойки, наистина много.

Случаите разбира се са индивидуални, но като цяло и при двойките които нямат някакви проблеми в отношения се случват често такива разминавания в либидото.

В световен мащаб се отчита дори, спад в сексуалните контакти и особенно при мъжете и тяхното либидо. Наистина много фактори влияят, но основният който определя либидото, това са хормоните.

Различни причини могат да повлияят на хормоналните нива. Ясно е, че при мъжете след 35-та година тестостерона спада с 10% на всеки 5 години.

Тея неща ги казвам по-принцип, а не че това е причината във вашият случай.
Сподели повече информация и обещавам да ти дам стойностно мнение и със научни факти.

На колко години е мъжа ти, в каква физическа форма е, има ли наднормено тегло, има ли физическа активност, на бюро ли работи. Какъв е хранителният му режим, пуши ли, пие ли ?

Как точно се промени честотата на секса със време, как е било преди как се променя с времето. Има ли постепенно намаляне или просто изведнъж в кратък период му е изчезнало желанието.

Може ли да се свърже с някои събития ако промяната е била изведнъж. Повече работа, по-малко сън и такива неща.

Поне от към чисто физиологичните възможни причини мога да ти дам стойностно мнение. Както и какви изследвания би могъл да си направи или директно да отиде при специалист и при кои не трябва да ходи.

Дай нужната информация, за да мога да съм ти полезен, а и останалите също.
Пфффф това писане от телефон е ужасно досадно д***а, кълване като кокошка Triumph
Така, ами не не е изведнъж, като цяло дори и преди години, не бих казала, че сме от двойките които дори и на 20г сме правили секс всеки ден. Физически е активен и то доста, не работи на бюро, пуши и пие (пие нормално).Но от приятелки когато си говориме(и ако казват истината) ми се струва, че нашият секс е малко. Различно е всеки път, понякога по-често, но има месеци дето никакъв го няма, например два пъти в месеца(което за мен е малко и незнам може би не нормално) . Кое е нормално всъщност незнам вече и на 41г е.Ааа и да добавя, не мисля, че ще иде на специалист, ако спомена нещо от сорта ще каже че е изморен и всичко идва от това. Хранителен режим няма ако се има впредвид някакъв строг свързан със спорт или от сорта, съвсем нормална храна.

# 28
  • Мнения: 10 993
Два пъти в месеца не е съвсем без хич, не е много, но не е извън нормите. При нас е по-често, но не е всеки ден по три пъти.

# 29
  • Мнения: 4 954
Хмм,не знаех,че има норма.
Щом при дружките се случва по-често,значи при нас куца.
Двойка сте..Вие.
Да ти кажа пример..
Случвало ми се е често..През деня да чакам вечерта
С желание
Ама ..Прибираш се и те завърта-дете,вечеря..
Хапнеш,отпуснеш се и вече помен няма от мислите през деня..Просто искаш да заспиш:)

# 30
  • Мнения: 31 719
Вече не си му интересна.
Може и любовница да има.
Намери си и ти.
Ако случайно разбере за любовника му кажи, че ако не си оправя градинката, друг ще я оправя Grinning

# 31
  • Мнения: 2 002
"...Но от приятелки когато си говориме(и ако казват истината) ми се струва, че нашият секс е малко."


Това ми напомня как преди години ми ММ ми обяснява защо при нас(в семейството) нещата не вървят. ММ смята, че аз не съм доволна от секса, щото негови колежки били казали....
  Онемях - години наред му говоря, че имам нужда от него, да помага у дома, да се занимава с децата, да излизаме понякога. Но не!!! Мен не ме чува. Но понеже колежките му не са доволни от секса в къщи, значи и аз за това недоволствам!!!

Та - към авторката. Не слушай приятелките - те споделят за техните отношения. Не за да ги проектираш в къщи. Ако на теб ти е малко, (но защото така го чувстваш, а не защото Х го е казала) - кажи го на съпруга си.

# 32
  • Мнения: 866

Скрит текст:
Така, ами не не е изведнъж, като цяло дори и преди години, не бих казала, че сме от двойките които дори и на 20г сме правили секс всеки ден. Физически е активен и то доста, не работи на бюро, пуши и пие (пие нормално).Но от приятелки когато си говориме(и ако казват истината) ми се струва, че нашият секс е малко. Различно е всеки път, понякога по-често, но има месеци дето никакъв го няма, например два пъти в месеца(което за мен е малко и незнам може би не нормално) . Кое е нормално всъщност незнам вече и на 41г е.Ааа и да добавя, не мисля, че ще иде на специалист, ако спомена нещо от сорта ще каже че е изморен и всичко идва от това. Хранителен режим няма ако се има впредвид някакъв строг свързан със спорт или от сорта, съвсем нормална храна.

Разбира се, че има норма и за много, за малко и нормално и това не го твърдя аз, а науката и статистиката от проучванията. Друго обаче е по-важно, нормата спрямо желанието за секс при партньорите. Хора които поради определени причини имат много ниско либидо, няма да имат нужда да правят често секс. Проблема идва в разминаването в либидото между партньорите.

Категорично мога да ти каже, че неговото либидо спрямо възрастта и здравният статус не е нормално спрямо средните стойности за мъже на тази възраст. Всеки мъж трябва да знае, че е много важно да няма дълги периоди от седмица и нагоре без еякулация, заради простата. Научно доказано и то отдавна, връзката между рака на простата и дългото въздържание от секс/мастурбация, както и за простатита.

От споделената информация ми става ясно, че мъжа ти природно не е от най-сексуалните. Както и при жените има по-сексуални, прави им се много по често секс, на други по-малко, така и при мъжете. Това се определя главно от хормоналните нива. Ако той когато е бил млад, не е бил толкова сексуален е нормално на тези години и при тази дълга връзка да се стигне и до това положение.

Още по нормално е ако не води достатъчно "здравословен" живот, либидото да спадне драстично.
Освен това има и друг важен фактор, той също важи и за жените като цяло. Когато секса започне да се разрежда, самото тяло привиква, хормоните също се влияят от това. Като се прави по често секс, това активира и производството на тестостерон при мъжете, при жените има и психологически фактор, особено ако секса е много хубав и със оргазми, да им се иска по-често.

Това е подобно на апетита за сладко, като ядеш често сладко и ти е хубаво на "стомахчето" Yum , мозъка си го търси редовно (ужасссс сетих за една една торта тирамису, която ядох на скоро, казвам ви уникална вкуснотявица Two Hearts Disappointed Relieved )

Когато секусалните контакти се разредят за по-дълго време, организма привиква към този режим и либидото и това особено важи за хората които напредват с възрастта. При този рядък секс и твоето либидо е пострадало. Ти си в една възраст, в която жените по-принцип са и най-сексуални и когато изпитват и най-голямо удоволствие от секса.

Извинявай за въпроса (все пак си анонимна и не трябва да е проблем), но ти колко често мастурбираш, защото това също е много важно, важно е дори за здравето ти ? Мъжа ти не изглежда заинтересован да промени нещата, но и ти си длъжна до подемеш този разговор и да му кажеш, че това е голям проблем за теб и не се чувстваш добре да потискаш желанията си. Ако и от това не му трепне, надеждите за промяна стават минимални до никакви.

Аз още в първият пост казах, че това е глобален проблем и то в най-развитите общества. Начин на живот, технологии, стрес, все по-малко сън са основните фактори. Жалкото е, че той не помисля за теб, защото дори и без либидо пак може да направи нещо за теб, само с орални ласки + някоя играчка може да те "взриви" много хубаво и това е по-добре от нищо нали.

За да разбере какво ти е, просто спри да готвиш за 2 дена и да яде филии с лютеница, пък да види хубаво ли е. Hands Point Up

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 05:14 от Stallion001

# 33
  • Мнения: 31 719
"...Но от приятелки когато си говориме(и ако казват истината) ми се струва, че нашият секс е малко."


Това ми напомня как преди години ми ММ ми обяснява защо при нас(в семейството) нещата не вървят. ММ смята, че аз не съм доволна от секса, щото негови колежки били казали....
  Онемях - години наред му говоря, че имам нужда от него, да помага у дома, да се занимава с децата, да излизаме понякога. Но не!!! Мен не ме чува. Но понеже колежките му не са доволни от секса в къщи, значи и аз за това недоволствам!!!

Та - към авторката. Не слушай приятелките - те споделят за техните отношения. Не за да ги проектираш в къщи. Ако на теб ти е малко, (но защото така го чувстваш, а не защото Х го е казала) - кажи го на съпруга си.

Не му изнася да те чува. Не му пука всъщност какво те терзае.
Ако му кажеш "искаш ли бира" ще те чуе.
За другото, няма начин.

# 34
  • Мнения: 1 164
Поредната подобна тема! Честно да ви кажа, до преди да започна да влизам тук, мислех, че само жените "ги боли глава" Simple Smile
Авторке, много по-млади от твоя, нежелаещи, съпрузи бяха обсъдени тук и съветите ни ще се повтарят, без да е ясно дали някой от тях ще проработи за теб. Според мен, най-важното е, мъжът ти да е напълно откровен с теб, ачик-ачик, той да каже какво му е без да лъже, за да има шанс.

# 35
  • Мнения: 313
Благодаря Ви за отговорите. Заключвам темата.

# 36
  • Мнения: 866
Остави темата, защото и друг някой може да се включи и да даде полезно мнение, колкото повече мнения и гледни точки, толкова по-добре за теб. Проведи един сериозен разговор с него, като му кажеш, че не ти е добре да потискаш нуждата от секс и трябва да намерите заедно решение на това и да опита да се постави на твоето място, ако той имаше нужда и ти да го отхвърляш и как щеше да се чувства.

Проведи този разговори и после ни пише как е минало. Кажи му, че има и лекари които се занимават точно с такива проблеми. Липсата на итимност може да е отрази лошо на връзката ви.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 5 204
Жал ми стана за мъжа. Блъска по цял ден тежка работа, здравето си дава, за да изкара пари за семейството си, а жена му любвници обмисля...
Защо не му предложиш да намали работата, или да я смени с по-лека? А ти да намериш допълнителни доходи за семейството, които да запълнят дупката? Ако не можете да живеете с по-малко пари...
И аз съм се оплаквала от такъв проблем, и то когато бях на 20. Жена на 40 би трябвало да проявява повече разбиране. Аз спрях да се оплаквам в момента, в който започнах и аз физическа работа на дълги смени и се прибирах смазана. Тогава и на мен хич не ми беше до секс, исках прост да хапна нещо и да легна да спя. И разбрах колко гадно и егоистично съм постълвала с мрънкането си.
В крайна сметка или говорете и си подредете живота с такива работи, че и двамата да се чувствате добре, или се разделяйте. Какъв е смисълът от общото съжителство, ако не сте щастливи? Да се мие една тенджера, вместо две?

# 38
  • Мнения: 35 968
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт