Какво да направя..?

  • 3 171
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 31 372
Вече не си му интересна.
Може и любовница да има.
Намери си и ти.
Ако случайно разбере за любовника му кажи, че ако не си оправя градинката, друг ще я оправя Grinning

# 31
  • Мнения: 1 998
"...Но от приятелки когато си говориме(и ако казват истината) ми се струва, че нашият секс е малко."


Това ми напомня как преди години ми ММ ми обяснява защо при нас(в семейството) нещата не вървят. ММ смята, че аз не съм доволна от секса, щото негови колежки били казали....
  Онемях - години наред му говоря, че имам нужда от него, да помага у дома, да се занимава с децата, да излизаме понякога. Но не!!! Мен не ме чува. Но понеже колежките му не са доволни от секса в къщи, значи и аз за това недоволствам!!!

Та - към авторката. Не слушай приятелките - те споделят за техните отношения. Не за да ги проектираш в къщи. Ако на теб ти е малко, (но защото така го чувстваш, а не защото Х го е казала) - кажи го на съпруга си.

# 32
  • Мнения: 866

Скрит текст:
Така, ами не не е изведнъж, като цяло дори и преди години, не бих казала, че сме от двойките които дори и на 20г сме правили секс всеки ден. Физически е активен и то доста, не работи на бюро, пуши и пие (пие нормално).Но от приятелки когато си говориме(и ако казват истината) ми се струва, че нашият секс е малко. Различно е всеки път, понякога по-често, но има месеци дето никакъв го няма, например два пъти в месеца(което за мен е малко и незнам може би не нормално) . Кое е нормално всъщност незнам вече и на 41г е.Ааа и да добавя, не мисля, че ще иде на специалист, ако спомена нещо от сорта ще каже че е изморен и всичко идва от това. Хранителен режим няма ако се има впредвид някакъв строг свързан със спорт или от сорта, съвсем нормална храна.

Разбира се, че има норма и за много, за малко и нормално и това не го твърдя аз, а науката и статистиката от проучванията. Друго обаче е по-важно, нормата спрямо желанието за секс при партньорите. Хора които поради определени причини имат много ниско либидо, няма да имат нужда да правят често секс. Проблема идва в разминаването в либидото между партньорите.

Категорично мога да ти каже, че неговото либидо спрямо възрастта и здравният статус не е нормално спрямо средните стойности за мъже на тази възраст. Всеки мъж трябва да знае, че е много важно да няма дълги периоди от седмица и нагоре без еякулация, заради простата. Научно доказано и то отдавна, връзката между рака на простата и дългото въздържание от секс/мастурбация, както и за простатита.

От споделената информация ми става ясно, че мъжа ти природно не е от най-сексуалните. Както и при жените има по-сексуални, прави им се много по често секс, на други по-малко, така и при мъжете. Това се определя главно от хормоналните нива. Ако той когато е бил млад, не е бил толкова сексуален е нормално на тези години и при тази дълга връзка да се стигне и до това положение.

Още по нормално е ако не води достатъчно "здравословен" живот, либидото да спадне драстично.
Освен това има и друг важен фактор, той също важи и за жените като цяло. Когато секса започне да се разрежда, самото тяло привиква, хормоните също се влияят от това. Като се прави по често секс, това активира и производството на тестостерон при мъжете, при жените има и психологически фактор, особено ако секса е много хубав и със оргазми, да им се иска по-често.

Това е подобно на апетита за сладко, като ядеш често сладко и ти е хубаво на "стомахчето" Yum , мозъка си го търси редовно (ужасссс сетих за една една торта тирамису, която ядох на скоро, казвам ви уникална вкуснотявица Two Hearts Disappointed Relieved )

Когато секусалните контакти се разредят за по-дълго време, организма привиква към този режим и либидото и това особено важи за хората които напредват с възрастта. При този рядък секс и твоето либидо е пострадало. Ти си в една възраст, в която жените по-принцип са и най-сексуални и когато изпитват и най-голямо удоволствие от секса.

Извинявай за въпроса (все пак си анонимна и не трябва да е проблем), но ти колко често мастурбираш, защото това също е много важно, важно е дори за здравето ти ? Мъжа ти не изглежда заинтересован да промени нещата, но и ти си длъжна до подемеш този разговор и да му кажеш, че това е голям проблем за теб и не се чувстваш добре да потискаш желанията си. Ако и от това не му трепне, надеждите за промяна стават минимални до никакви.

Аз още в първият пост казах, че това е глобален проблем и то в най-развитите общества. Начин на живот, технологии, стрес, все по-малко сън са основните фактори. Жалкото е, че той не помисля за теб, защото дори и без либидо пак може да направи нещо за теб, само с орални ласки + някоя играчка може да те "взриви" много хубаво и това е по-добре от нищо нали.

За да разбере какво ти е, просто спри да готвиш за 2 дена и да яде филии с лютеница, пък да види хубаво ли е. Hands Point Up

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 05:14 от Stallion001

# 33
  • Мнения: 31 372
"...Но от приятелки когато си говориме(и ако казват истината) ми се струва, че нашият секс е малко."


Това ми напомня как преди години ми ММ ми обяснява защо при нас(в семейството) нещата не вървят. ММ смята, че аз не съм доволна от секса, щото негови колежки били казали....
  Онемях - години наред му говоря, че имам нужда от него, да помага у дома, да се занимава с децата, да излизаме понякога. Но не!!! Мен не ме чува. Но понеже колежките му не са доволни от секса в къщи, значи и аз за това недоволствам!!!

Та - към авторката. Не слушай приятелките - те споделят за техните отношения. Не за да ги проектираш в къщи. Ако на теб ти е малко, (но защото така го чувстваш, а не защото Х го е казала) - кажи го на съпруга си.

Не му изнася да те чува. Не му пука всъщност какво те терзае.
Ако му кажеш "искаш ли бира" ще те чуе.
За другото, няма начин.

# 34
  • Мнения: 1 154
Поредната подобна тема! Честно да ви кажа, до преди да започна да влизам тук, мислех, че само жените "ги боли глава" Simple Smile
Авторке, много по-млади от твоя, нежелаещи, съпрузи бяха обсъдени тук и съветите ни ще се повтарят, без да е ясно дали някой от тях ще проработи за теб. Според мен, най-важното е, мъжът ти да е напълно откровен с теб, ачик-ачик, той да каже какво му е без да лъже, за да има шанс.

# 35
  • Мнения: 313
Благодаря Ви за отговорите. Заключвам темата.

# 36
  • Мнения: 866
Остави темата, защото и друг някой може да се включи и да даде полезно мнение, колкото повече мнения и гледни точки, толкова по-добре за теб. Проведи един сериозен разговор с него, като му кажеш, че не ти е добре да потискаш нуждата от секс и трябва да намерите заедно решение на това и да опита да се постави на твоето място, ако той имаше нужда и ти да го отхвърляш и как щеше да се чувства.

Проведи този разговори и после ни пише как е минало. Кажи му, че има и лекари които се занимават точно с такива проблеми. Липсата на итимност може да е отрази лошо на връзката ви.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Жал ми стана за мъжа. Блъска по цял ден тежка работа, здравето си дава, за да изкара пари за семейството си, а жена му любвници обмисля...
Защо не му предложиш да намали работата, или да я смени с по-лека? А ти да намериш допълнителни доходи за семейството, които да запълнят дупката? Ако не можете да живеете с по-малко пари...
И аз съм се оплаквала от такъв проблем, и то когато бях на 20. Жена на 40 би трябвало да проявява повече разбиране. Аз спрях да се оплаквам в момента, в който започнах и аз физическа работа на дълги смени и се прибирах смазана. Тогава и на мен хич не ми беше до секс, исках прост да хапна нещо и да легна да спя. И разбрах колко гадно и егоистично съм постълвала с мрънкането си.
В крайна сметка или говорете и си подредете живота с такива работи, че и двамата да се чувствате добре, или се разделяйте. Какъв е смисълът от общото съжителство, ако не сте щастливи? Да се мие една тенджера, вместо две?

# 38
  • Мнения: 35 891
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт