Въпроси относно изцеждане

  • 4 727
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 080
Момичета, да събудя темата: аз също се цедя и така се храним с моето бебче.
На осем дена е. Въпроса ми е да се цедя ли до изпразване на гърдите?
Изцеждам се след всяко хранене на малката, като от двете гърди понякога достигам до 140 мл.
Само от една количеството е различно, но стига над 50 мл.
Притеснявам се от хиперлактация- възможно ли е да бъде проявена толкова рано?
Или да се цедя без притеснения?
Благодаря ви.
Много сте далеч от хиперлакция с тези количества. Хипер- е по 150-200 на гърда, надявам се да не стигате дотам. А и в първите дни след раждането при пикови нива на пролактина има лека тенденция към "естествена хиперлактация", за да стават по-лесно нещата нататък, когато нуждите на бебето от по-големи количества мляко нарастват експоненциално.
В Пловдив има стабилна мрежа от консултанти, потърсете, струва си бебето да се върне на гърда, ако това е възможно.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 792
То и да е на повече бебето пак не е невъзможно да се приучи на гърда. Не сме наясно как стоят нещата, с какво тегло е бебето, в коя седмица е родено, има ли жълтеница, проверено ли е за къса юздичка на езика и т.н. Ако иска може да се свърже с консултант по кърмене, може и тук във форума. Little cactus е консултант и редовно пише тук. Аз имам опит с връщане на гърда на недоносено бебе, цедене и 2г. и 7м. кърмене, но нямам сертификат за консултант.

Родено в 39-а седмица, секцио.
Теглото й тогава беше 2810 гр. Днес бяхме на преглед при педиатърката: вече тежи 3500гр (вече е на три седмици).
Жълтеница има, очичките й леко жълтеят, но като се роди в болницата още нямаше.
За юздичката нищо не мога да кажа, не мога да разпозная късата такава от нормална.

# 17
  • Мнения: 2 988
При това тегло Ви съветвам да опитате да храните само от гърда, дори и да суче по 1 час и половин след това да иска пак да суче. Следете дали бебето засуква правилно, дали се чува цъкащ звук докато суче, дали ушичките помръдват по време на сукане. Трябва да чувате преглъщане. И Ви съветвам да го направите сега и да проследите по памперсите дали приема достатъчно кърма, защото след 40 ден много кърмени бебета започват да разреждат изхождането  и може да се панирате, че не се храни добре. Ако не се лъжа в първия пост на кърмаческата тема имаше информация за броя пелени, който трябва да е налице, за да сте спокойни, че бебето се храни както трябва. За къса юздичка можете да накарате педиатъра на детето да провери. Може да не Ви обърне много внимание, но вижте снимки в интернет и ако има такъв проблем, се обърнете към УНГ или ЛЧХ за корекция, защото юздичката пречи на ефективното сукане, а по-късно може да пречи на изговарянето на някои звуци

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 792
Здравейте, още се цедя и детето ми е на седем месеца. За денонощие се цедя 4 пъти, като единия е през нощта. Обмислям вариант да махна нощното изцеждане, но се опасявам, че може да спре кърмата. Има ли наистина такъв риск?
За инфо: детето се храни с около 500 мл кърма (заместен е обяда), а аз изцеждам 600-650 за денонощие.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 121
Бих посъветвала да не махате 4-тото цедене, а да го преместите през деня. Ако махнете нощното, със сигурност паузата ще намали малко кърмата. Но ако запазите 4 цеденета за деня мисля, че нещата ще са си окей:)

Общи условия

Активация на акаунт