Дали е редно?

  • 1 273
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз започнах захранване на 7 навършени месеца.
Мойто бебе е дебело и винаги е било такова. Само на кърма беше...
За сравнение на 7 месеца тежеше 12кг, а сега на 9 месеца е 13кг
Няма как да го ограничавам. Твърда храна почти не яде или по-точно разнообразието го има, но е малко количеството. Още не яде месо, за риба да не говорим.
Според мен бузите и килцата са си до дете.
Аз съм против ранното захранване.

# 16
  • Мнения: 631
на мен пък са ми направо не красиви тези бебета които са напопмани с тези изкуствени млека с тези каши и вообще като видя дете на 8 месеца да дъвче баничка например и ми иде да набия майка му
виждала съм бебета на които главата им е колкото моята и ги тъпчат с какво ли не все едно са кошчета за боклук
моето е захранено на 6 м сега яде не всичко например месо не е яло още жълтъци също и си е много хубаво
дори смятам че е едричко бебе
но няма такава огромна глава и бузи като сумистче ......
да ви кажа има разлика между кърмените бебета и тези които са на адапте
поогледайте се и ще я намерите
кърмените дори дебелички не са такива напомпани

# 17
  • Мнения: 2 897
Аз захраних моето бебе на 5 месеца,но не бързах да замествам кърмене.Сега,вече на осем,папка плодови,зеленчукови и местни пюренца,каши и на мама млякото,разбира се GrinningНито жълтък,нито риба или черен дроб,нито пък кисело мляко с бисквитки му давам(както правят мои приятелки),а той си расте здрав,жилав и енергичен,и бузки си има,пу-пу...Мисля,че си е до дете-има такива,които са на обща храна,а изглеждат по-бледички и слабички,други пък стават по-пухкави и едри,аз лично не съм за ранното захранване и децата да ядат обща храна преди годинка.

# 18
  • Мнения: 532
До навършени 4 месеца, а най-добре 5, а перфектно 6 месеца - храносмилателната система на бебетата не е развита, за да преработва друго освен кърма и то в количества, които бебето си определя - т.е. кърми се на поискване.

Всяка друга интервенция с храна, вкл. и АМ, обикновено докарва храносмилателни и други проблеми на бебето, а в детска възраст се проявяват и други негативи на ранното захранване.

Доколко бебето ще усвоява количествата храна и ще ги "трупа" - това си е генно заложено и разбира се зависи и от храната.

Определено дебелото дете не е най-здравото дете.

Храненето е много важно за живота на всеки човек и познаването на храните и правилната кулинарна обработка.

Освен това за кърмата - кърмещите майки трябва да имат познания за проблемните храни, каквито са силните алергени и да ги консумират умерено и на ротационен принцип.

Още - при захранване на бебето алергените също трябва да се имат предвид и да се избягват като съставка в по-ранна възраст и да се отложат за по-късно. мазното също, многото протеини също.

например, суровият банан е проблемна храна, защото съдържа хистамини - вещества предизвикващи алергична реакция. Бананът в пюре, обаче, не е толкова опасен, защото е топлинно обработен. А в каша е най-малко опасен. Ако дадете троха суров банан на 8 месечно бебе, колкото да опита - сигурно няма да има никакъв проблем, но ако го нахраните с половин банан - сигурно ще стане. Много бавно въвеждане на всяка нова храна е верният ключ. и то на правилната възраст.

По-мазните пюрета могат да предизвикат стомашни проблеми у едни бебета, но други да се справят добре с мазнините.

Пюретата са съобразени с пропорциите белтъци:въглехидрати:мазнини.

Ако готвите домашно - гледайте да не прекалявате с белтъците. Например твърде много месо и също и млечен протеин.

Давам пак алергените:

Мощни алергени, които майката е хубаво да избягва или да консумира по МАЛКО особено в първите месеци от кърменето, ЗАЩОТО ПРЕМИНАВАТ В КЪРМАТА, особено ако майката не е с много добър метаболизъм/, а ако детето е алергично, задължително да НЕ консумира са:

1. Мляко и млечни продукти - прясно, кисело, сирене, кашкавал, сладки неща, съдържащи сухо мляко - мляко от всякакво животно, не само крава;
2. Яйчен белтък;
3. Риба и черупчести;
4. Цитруси - портокали, киви, лимон ...;
5. Ядки - особено фъстъци;
6. Хистамин съдържащи - банани, сурови домати, ягоди, зелени неща /коприва напр./;
7. Мед /заради полените/;
8. Бобови - боб, леща, соя, грах, зелен боб - семейство бобови са много богати на протеини, но тези протеини също са с дълга верига трудна за храносмилане като млечния белтък, затова и соевите мляка не се препоръчват при АБКМ /алергия към белтъка на кр.мляко/, защото до 10 дена бебето се алергизира и към бобови, а се препоръчват при лактозна непоносимост и други.

9. Шоколад, какао, кафе
10. Говеждо и телешко месо - пак кравешки протеин.
11. Мъхести – семки с/или власинки - ягоди, малини, горски плодове, коприва, праскови, бамя и т.н.


малко се поразширих, но видях, че са писали майки на деца с алергии и ранно захранване (както междувпрочем е и моето дете).

# 19
  • Мнения: 368
Следвай интуицията си и се доверявай само на нея.
Няма лошо в това да получаваш различна информация и да отсяваш за себе си най-правилната .
sneji_73 се е постарала доста.
Моето мнение също е , че пухкавостта и здравето не вървят ръка за ръка.

# 20
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
И аз да дам един пример с моите деца:
Големият се роди 4.400кг, захранван е по бг-схемата (рано), кърмен е до 10 месеца.
Малкият - 3.700, захранен е една седмица преди 6-я месец, все още се кърмим, яде всичко (и от детската кухня) вече.
На 6 месеца мерките и теглилките на малкия бяха колкото на големия на тази възраст. На годинка резултата е същия.

За мен редното е късното захранване. Все си мисля, че щеше да има по-дълго време кърма за баткото, ако не беше бг-схемата Thinking

# 21
  • Мнения: 1 737
Моето дете е слабичко, няма бузи (на снимката на аватара е в ящен период и е напълнял), супер жизнено и почти не боледува, а когато е болен го кара много бързо и леко.
Много е злояд, заради което го захраних по-рано, от колкото бяха първите ми намерения - на 5 месеца, защото си въобразявах, че ще прояде различната храна.
Ако не го кърмех само от шише, да се вижда по колко яде и как не иска останалото, кой знае какъв тормоз щях да имам, че нямам кърма, а аз имах...

И сега продължава да е толкова злояд, а хомеопатката му отказва да ме улесни с лекарство за апетит, защото е здрав, весел и суперенергичен, което е важното, а това, че аз искам да е малко по закръглен си е мой проблем, не негов!  Grinning

# 22
  • Мнения: 11 818
Захраних дъщеря ми на 6 м. и 6 дни, но прояде повече (120-150 гр.) чак в края на 8-мия месец. В момента яде само плодове и зеленчуци - под формата на пюрета и в суров вид. Нямам намерение скоро да й въвеждам месо, макар че хемоглобинът ни е нисък - 100 (но тази тема вече е обсъждана). Трябва сама да направиш избора си, а не сляпо да слушаш педиатри или баби.
Вярно е, че много деца ядат кебапчета още съвсем малки и изглеждат здрави. Да, здрави са и ще са здрави, но това ранно захранване с месо и др. може да се отрази на здравето в един по-късен етап от възрастта - повишено кръвно налягане, проблеми със сърцето и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт