Гоблин - нестандартна и вълнуваща фентъзи драма с корейски финес

  • 26 575
  • 729
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 9 192
Indira,на кой корейски филм е римейк?

# 466
  • вятърничава
  • Мнения: 1 856
Indira,душо моя сродна

# 467
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
Indira,на кой корейски филм е римейк?

A moment to remember със Jung Woo-Sung и Son Ye-Jin. Не съм го гледала, мисля че и скоро няма да мога да го гледам.
https://asianwiki.com/A_Moment_to_Remember

И с интерес открих,че турските филми, които са ме докоснали и докарали до рев са все римейк на корейски такива.
И "Чудо в килия номер 7", и "Senden ne bana kalan/Това,което ми остана от теб" ( оригинала е A Millionaire's First Love със Бини), и "Sadece sen/Само ти" ( оригинала е Only you със Со Джи Соб), и предполагам още много, за които просто не съм разбрала.

# 468
  • Мнения: 9 192
Всъщност корейският (A moment to remember) е римейк на японския Pure Soul

# 469
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
А! Това не го знаех за японския оригинал!

Минавам само да кажа, че след уникално тъпия финален епизод на I hear you, пирата върна радостта в живота ми Simple Smile Много готин са го докарали. Някакъв микс между Джак Спароу от "Карибски пирати" и Фернандо Колунга в латино сериала "Страст".

# 470
  • България
  • Мнения: 6 209
Аз започнах The Legend of Jin Yan
Главната не е много стока, не е чак дразнещо лигава, но почти.
Когато я понатупаха си казах, че си заслужава. Двамата главни стават и за гледане, единият отдавна ми е в списъка.
Засега не виждам нещо фантастично, но пък и исторически обичам, така че ще се гледа.

# 471
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
И тая мома на пирата много въртоглава излезе: "Всичко мога, всичко знам, най-умна съм в наше село и насякъде ще се бъркам, защото искам да стана герой!" Едва я изтърпях! Добре,че беше пирата с тая медена усмивка и поглед "разтрепераха ми се коленцата". Не е лош като цяло сериала, приключенска приказка. Малко ми напомняше на "Фантагиро" от детството ми.
Сега имам питанка към по-запознатите. Задължително ли е да изгледам Well intendent love 1 или мога новия вариант от 2020 направо. Разбрах,че няма връзка и не са поредни сезони, а алтернативни истории.

# 472
  • DE
  • Мнения: 9 068
Като изключим нелепата причина поради която се ожениха в първи сезон и двата са еднакво добри Grinning
Просто гледаш две почти еднакви истории с еднакви участници с съвсем малки разлики, но страхотна химия и забавни моменти. На мен ми харесаха и двата. Избираш си един и гледаш, ако много ти хареса, за да продължиш приятното прекарване гледаш и втория Grin

# 473
  • България
  • Мнения: 6 209
Бързо прехвърлих The Legend of Jin Yan.
Не е моят тип, освен че нямаше фентъзи, гледахме само как двамата главни се ухажват в продължение на целия сериал.
Ще допадне на хора, които търсят само романтика и харесат актьорите.
Няма приключения, разследвания, магия, само банална розова историйка.
Етикетите към сериала ме подведоха.
Моят партньор иска да започнем  Ashes of Love. Когато е у дома му пускам музиката към някои от сериалите.
И взе да му харесва. Сега реши, че иска да гледа и любимия ми сериал, но не харесва фентъзи, гледал е само "за хобитите" Joy, малко от междузвездните, Бойна звезда галактика.
Много му се виждат 63 епизода и затова се ослушвам. Ако го започнем, ще го продължа сама, а скоро го гледах. Искам да мине още време, за да го повторя.

# 474
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
Спорна седмица, момичета!
Аз преполових Flavour it's yours, в който разбира се мъжкия персонаж е супер, а женския тотал щета. Но не е лош сериала, бързо върви, има си от всичко-любов, отмъщение, драма,бой. Мъжкия каст е чуден, все красавци събрани. Втория женски образ е много добре измислен и актрисата е много впечатляваща. И най-вече стилно облечена, не като главната героиня. Защо винаги ги унищожават със стайлинг? Ужасно раздърпани и торбести дрешки на тази мома 1.50 и сигурно 40 кг. Ясно,че тенденцията от година насам е дрехите да са овърсайз, но изглеждат ужасно.

# 475
  • България
  • Мнения: 6 209
Аз започнах Love and Redemption (2020).
Чаках руснаците да приключат с професионалния превод, но няма да дочакам. Изтеглих последните епизоди с фен превод и гледам вече. Най-после фентъзи, както обичам - магии, демони, богове.

# 476
  • DE
  • Мнения: 9 068
В топ 3 ми е за тази година, много ми харесва, но ще изчакам фен превода. Спряла съм го на 37.

# 477
  • България
  • Мнения: 6 209
Фен преводът е готов от началото на миналия месец. Но пише, че е автопревод - не съм гледала още епизоди с такъв.
Важното е, че всички серии вече имат някакъв превод на руски и мога да гледам, без да се чудя дали ще стигна до финала поради липса на разбираеми за мен буквички. Grinning

# 478
  • DE
  • Мнения: 9 068
Имах предвид превод от човек преводач, не автоматичния на гугъл.
Има автоматичен на всички епизоди, но никога не съм гледала с такъв и не бих си го причинила. Интересен е и бързо  ще го преведат, просто са много сериите.

# 479
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
От вчера си муча доволно в къщи, защото Flavour it's yours сърши готино и като изключим главната всички бяха много добре подбрани. И снощи реших да хвърля едно око на Well intendent love и откарах до 3 часа пак. Супер яко сериалче, поне първите серии. Хваща още от началото, бързо се развива действието и каста е супер. Главния не съм го гледала до сега, но определено съм му фен вече Simple Smile Жнския образ също за момента е адекватен, дано да не го развалят.

Общи условия

Активация на акаунт