Гоблин - нестандартна и вълнуваща фентъзи драма с корейски финес

  • 26 369
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • България
  • Мнения: 6 173
🤣😂😅🤭
Затова гледам само китайско. 😃
 Marry Me (2020) ми хареса, но сама се прецаках.
Сериалът има субтитри само 11 епизода. След това двугласово озвучаване на руски, обаче ми се доспива.
Сега вече разбрах, че не ми е скучен даден сериал, а когато има руско озвучаване от мекия език ме унася. 😴
Спирам на 18ти епизод и ще продължа след като пуснат субтитрите.

# 646
  • Мнения: 6 683
Японците си имат своите особености. Понякога са малко инфантилни и повечко театралничат в играта си, но като преглътнеш това, имат страхотни заглавия.

Индира, не знам дали вече не си ги гледала, но ще дам някои заглавия, пък дано си намериш нещо, което да ти върне вярата в японските сериали.
Buzzer Beat, Algernon ni Hanataba wo, Engine, Pride, Hotaru no hikari, Kanna-san!, Kahogo no Kahoko, Tatta Hitotsu no Koi, Bara no nai Hanaya, Tonbi, W no Higeki, Beautiful Rain, Regatta, Boku no Ita Jikan, Last Cinderella

# 647
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 884
2в1, вяра не съм изгубила, ами се чудя на себе си понякога защо гледам всичко до края, независимо каква идиотия е? Simple Smile
Благодаря много за препоръките. Част от тях са ми с отметки за гледане, друга част сега ги отметнах. А Tonbi го изгледах още когато бях подпукала филмографията на любимия ми Кеншин- Такеру Сато. Много топъл сериал.

# 648
  • България
  • Мнения: 6 173
Ако искате нещо смешно за разтоварване Su Yu (2020)
Комедия с романтика. Така не бях се смяла отдавна на сериал. На практика е пародия на историческите романтики.

# 649
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 884
Suki na Hito ga Iru Koto изгледан. По-скоро ми хареса. Интересна история, абсолютно възможна да се случи и в реалността.Страхотен мъжки каст-и тримата братя красавци, и тримата жестоки актьори.
Междувременно изгледах и няколко японски филма, от които наистина останах очарована. Е, с малко изключение.
Koi wo Hajimemasu/ Today, We'll Start Our Love - много красиво поднесна училищна история за любовта, за самоотвърждаването, за мечтите.
 L♥DK-също много приятно филмче с чудесен каст. Романтична, училищна история с хубав край.
 Wotaku ni Koi wa Muzukashii/ It's Difficult to Love an Otaku-пълна глупост и дивотия. Филм без смисъл, даже и Кенто Ямазаки не ми хареса там.

# 650
  • вятърничава
  • Мнения: 1 807
Надзъртам и в другата тема и благодарение на Tuon изгледах Little Nights, Little Love .Ще си позволя да цитирам  Tuon "Toва е от онези бавни филми(дори е на ръба на скучен),в който показват малките жестове в живота на човека и любовта.Имаше много герои,много събития и един град - Токио.Много японски." И много човешки,като почти всичко японско,което съм изгледала.Такива филми на мен ми трябват след сладкорозовия послевкус от сериалите и всичко си идва по местата.Другото,което може да се каже отново(и то разбира се ще е крайно недостатъчно) жалко за Haruma Miura.
Другото японско и човешко от този дъждовен уикенд е един сериал Blanket Cats (2017) / КОТЕШКО ОДЕЯЛО.С превод на бълг.език онлайн ,само 7 епизода,симпатични истории и персонажи и мнооого котки.
И нещо корейско за баланс започнах Never Twice | Doobuneun Eobda
с любим актьор от Ловци на роби - Oh Ji-Ho. С руска озвучка за съжаление, става като цяло,драмите са поносими,устройва ме.

# 651
  • Мнения: 9 133
Ей,радвам се,че ти е харесал. Smiley

# 652
  • Мнения: 36 197
Започнах един стар сериал - Художникът на вятъра. Харесва ми, но започвам да си мисля, че преди 15 години критериите за красота в Южна Корея са били доста различни. И не е лошо, впрочем. Жените са си красавици и без тези остри брадички.
Господин кралица до тук ми харесва много Simple Smile

# 653
  • Мнения: 6 683
Художникът на вятъра има и филмова версия - Miindo/Portrait of a Beauty. И двете екранизации са по една и съща новела, която е основана на живота на реално съществувала личност. И, както е характерно за корейците, филмът е доста по-разкрепостен.

Mr. Queen е голяма забава. Има си обичайните за историческите сериали дворцови интриги и драми, но през голяма част от времето преобладава комедията. Шин Сье Хон страхотно се справя с ролята си на съвременен мъж попаднал в женското тяло на чосонска кралица.

# 654
  • България
  • Мнения: 6 173
Изгледах една съвременна романтика Find Yourself (2020)
Когато изгледах първите десетина епизода добавих сериала в листата ми с предпочитани, но главната ме отврати с тъпите си решения. Толкова пък да живеееш заради това какво ще кажат хората...
И сериалът вече не е предпочитан от мен. Жалко, защото актьорите са страхотни, особено единият. Heart

# 655
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 884
МоарейнД, на последния и аз съм му фен.
Продължавам с японското кино, но в по-розовата му част.
 L♥DK: Two Loves Under One Roof-продължение на първата част, но с други актьори в главната двойка. Забавна и много добре поднесена история за изборите, които трябва да направим, за първата, силна любов, за осъзнаването на момчето като мъж. Каста чудесен.
 Ani Tomo /My Brother's Friend- абсолютен ягодов шейк. Розов, сладък и с Ryosei Yоkohama с главната роля. Доволна съм!
Watashi ni xx Shinasai/Missions of Love- не беше лош, но и не ме впечатли особено.
Sukitte Ii nayo/Say "I Love You"-красив каст и интересна история. Чудесно поднесени и изиграни образи. Много ми хареса.
Kurosaki-kun no Iinari ni Nante Naranai/The Black Devil and the White Prince- фаворита ми! Главната двойка уникални красавци- Кенто Накаджима и Нана Комацу.Освен това и се справиха чудесно с ролите. Интересна история с добра динамика. Не пада заряда до края на филма.
На сериалния фронт се приспивам с "My unicorn girl"- лека, романтична история за момиче преставящо се за момче в университетски хокеен отбор и лидера на отбора, който страда от просопагнозия, не различава никакви лица освен нейното. Не е лош като цяло сериала, главния е голям сладур- Дарън Чен, но девойката няма как да бъде сбъркана с момче. Гледам го при рускините и там понякога коментарите са по-яки от самия сериал. Та, като се зачетох видях, че сравняват този с "Броманс". Аз отдавна съм го наредила в списъка и мисля да го започна.

# 656
  • DE
  • Мнения: 9 068
За разлика от Сабрина, Меган беше доста убедителна като мъж в "Броманс". А Барон е доста по-харизматичен, опитен и голям Grinning от Дарън който си е сладко момченце. А сериала е великолепен, ако се абстрахираш от абсурдната причина поради която се прави на мъж Rolling Eyes интимните сцени бяха толкова убедителни, че на мен ми ставаше неудобно да гледам на моменти, сякаш нахлувах в личното пространство на двойка. Но има много смешни моменти и си остава един от любимите ми сериали.и
Сабрина направи много убедителна роля като мъж в "Wu Xin: The Monster Killer 2".

# 657
  • Мнения: 9 133
С маскиране,за да се прикрие пола трябва да се види и Hana Kimi,но старата версия версия с Огури Шун,Тома Икута, Ямамото Юске, Мизушима Хиро,Хирокита Маки и т.н. Там са още момчета.
Птавен е по манга и трябва да се абстрахираш от абсурдните на моменти ситуации.
Прическите са им ужасни
Скрит текст:

Изглежда ретро.Може би новата версия е по-добре да се гледа.Незнам.Там няма това


Броманса е страхотен сериал.Много любим.
Барон е Цупльо и още се чудя от къде има толкова фенки Scream Joy Stuck Out Tongue Closed Eyes Heart Eyes Smiling Imp

# 658
  • DE
  • Мнения: 9 068
Тъкмо се сетих, че забравих да кажа Tuon  да коментира Броманса Grin

Икута Тома като Накацу е сред любимите ми японски образи, аз се влюбих в Шун още тогава, когато беше опърпан и невзрачен Heart Eyes но в Хана Кими има тооолкова любими звезди Heart
Не е за пренебрегване и Ела в тайванската версия на Хана Кими "Hanazakarino Kimitachihe" за мен тя се справи най-успешно като момче, а там са и любимите У Чун и Джиро Heart обаче го няма с хубаво качество и е тооолкова стар.
Скрит текст:
Явно е било някаква мода да са с ужасни прически, винаги се сещам за DBSK с какви са при дебюта Grin

# 659
  • Мнения: 9 133
Ще го коментирам като си казала Yum
Първо това е тайвански сериал,а не китайски.Важно е да се уточни още повече сега в напрегнатата обстановка между двете страни,която нас не ни интересува,но тайванците са една идея по-разкрепостени и зрителите имат възможността да се насладят на истински целувки.Дори да се изчервиш кагато ги гледаш.
Изглежда като пълно клише - жена се прави на мъж по най-абсурдната възможна идея и си наясно,че няма да избяга и от останалите стериотипи,но това не го прави лош,скучен или негледаем.Той е един забавен,романтичен,комедиен сериал.
Страничните двойки са страхотни,родителите нямат нищо общо с корейските и големият бонус е,че Меган се държи като мъж,а не като жена в мъжки дрехи.
Големият въпрос докато се гледа сериала е " Той дали знае?"
ОСТ-то е страхотно.
Тук и тук
Toва е една от скромните целувки
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт