Строителни отпадъци Стара Загора.

  • 2 078
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Правя основен ремонт на стар апартамент сега съм  на етапа къртене с който приключих и сега трябва да изхвърля около 80 чувала със строителни отпадъци. Мисля да наема от общината 1 контейнер  но незмам как стават нещата в община Стара Загора.  Ако някой  е наясно моля да сподели нещо документи , цени ?

# 1
  • Мнения: 25 600
Цитат
При извършване на ремонти в имотите на гражданите, при които се генерират
строителни отпадъци е необходимо да се заяви контейнер от фирмата по сметосъбиране и
сметоизвозване – ДЗЗД „ГРИЙН ПАРТНЪРС - БКС“. За услугата се заплаща само
транспорт до инсталация за третиране и осигуряване на контейнер. Цената за територията на
града е 22 лв./куб. м (без ДДС), а за селата - 22 лв./куб. м (без ДДС) + 1 лв./км в двете посоки.
Видът на доставеният контейнер е според количеството на генерираните отпадъци.
Заявката за контейнер на тел.: 0892/ 22 58 15.
Физическите лица, при желание от тяхна страна, имат право самостоятелно да извозят
строителните отпадъци от ремонтни дейност за третиране в обект „Регионален център за
управление на отпадъците – Стара Загора“, в землището на с. Ракитница.
За предаване на строителни отпадъци в количество до 2 (два) тона/годишно не се
заплаща такса. При предаване на отпадъците физическото лице се регистрира в Отчетната
книга на обекта за приетите отпадъци по лични данни и регистрационен документ на
автомобила, с който са транспортирани.
https://www.starazagora.bg/bg/upravlenie-na-otpadatsite/

# 2
  • Мнения: 6
Това съм го чел интересуваме на практика как се случват нещата . За колко време ми оставят контейнера за да го напълня, кога се плаща? Пред блока е тясно и няма много свободно място те ли си му избират място на контейнера или как става?

# 3
  • Мнения: 6
Никой ли няма опит и желание да сподели ?

Общи условия

Активация на акаунт