Трета година майчинство

  • 5 609
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 937
Всъщност сега е моментът да си помислиш какво и как. Освен боледуването остава въпросът и за прибирането. И този период не свършва с яслата, а с момента, в който детето стане самостоятелно. За моите деца това беше 5 клас. Тогава и двете се оправяха съвсем сами с отиване и връщане от училище, тренировки или ако ще ходят някъде с класа. Помисли си имаш ли на кой да разчиташ за това, трябва ли ти жена, която да ти помага....

С цялото това нещо искам да кажа да не бързаш да си гърмиш всички отпуски сега, защото не е ясно кога и как ще ти трябват.

# 31
  • Мнения: 25 737
Може би след полагаемия ми платен отпуск,ще си пусна неплатен и стаж да не ми се води
Неплатения отпуск за отглеждане на дете до 8г, се зачита за трудов стаж.

# 32
  • Мнения: 131
Този отпуск мога да ползвам след 2г на детето,така разбрах..Преди това няма какво да ползвам и затова се притеснявам за работата

# 33
  • Мнения: 25 737
Този отпуск мога да ползвам след 2г на детето,така разбрах..Преди това няма какво да ползвам и затова се притеснявам за работата
Не се притеснявайте, щом детето ви тръгне на ясла можете да ползвате и отпуска и болничен.

# 34
  • София
  • Мнения: 639
Да побутна малко темата с интересен въпрос. Някой има ли представа ако си ползваш 3-тата година майчинство(която е неплатена) и по време на нея родиш второ дете, какво майчинство би следвало да получаваш?

# 35
  • Мнения: 25 737
Няма 3та година майчинство. Има право на 6 м неплтен отпуск за отглеждане на дете до 8г (малко наизуст възраста не съм сигурна), като тези 6 месеца не сте длъжни да ги ползвате веднага. Бащата също има право на 5м неплатен отпуск за същата цел, и той може да ги прехвърли  на майката.

Относно сливане на  2 майчинства, прочетете темата за майчино счетоводство, ще ви се изясни.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт