Прохождане и пълзене - при вас как беше ?

  • 2 111
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 476
Въобще да не те притеснява какво казват другите майки. На мен пък ми стана кофти за една майка, която със съжаление ми каза, че синът и е проходил на 9 месеца. Няма почивка за нея Simple Smile

Моят син започна да пълзи на 10 месеца и проходи малко след като навърши една годинка.

# 16
  • Мнения: 194
Не че бързам да прохожда. Оставям я на пода с играчки пред нея, а тя изобщо не проявява никакво желание да ги достигне, просто се задоволява с това което е най-близко до нея, взема го, ляга по гъб и си играе с него. А всичите и връстници лазят и като ме ппитат майките дали и ние лазим и кажа, че не, започват да ме гледат много странно и да ме питат "ама как така - не" и на мен ми става криво, затова пуснах темата Simple Smile
Изобщо да не ти пука!Много ми е познато това със забележките"незнамкое си дете проходило на 8 мес. Crazyдали има шанс и Ванко до проходи Twisted Evil"Та сега като тича ,без да спре,никой от тези,дето питаха,не тича след него,а на мен ми си стопяват лагерите CrazyПо същия начин ме питат защо не говори все още,ама им обяснявам,че просто не ги харесва,та затова не ще да си говори с тях Mr. Green

# 17
  • Мнения: 5 183
CrazyПо същия начин ме питат защо не говори все още,ама им обяснявам,че просто не ги харесва,та затова не ще да си говори с тях Mr. Green
hahaha Това ми хареса!  Joy

# 18
  • Мнения: 902
НЯма страшно любопитсвтооzо у децата е zаложено много силно, и по някое време ще почна да се придвижва от любопитсвто да види или пипне това или онова от самосебе си. Киара не пълzи. Направихме годинката преди 5 дни.Придвижва се напред като маймунките..Ръчичките напред и привлачва дупето , при което е бърzа като светкавица, докато се обърна, се довлича до шкафа,отваря го, иzважда си бисквита и пак zатваря, ни лук яла, ни лук мирисала  Laughing Ходи като я държиш на две ръчички, стои сама , но ако се усети ,че е сама се панира и тупва на дупе  Laughing
НЕ бърzам да я уча да ходи, то няма нужда ние да ги учим , всяко дете според потребностите. Но наистина, оставяй я на zемята. Да има сигурна почва под краката. Само опущи хубаво под вратите, да не става течЕние, и я остави на zемята да си играе,на одеялце или нещо такова. Тя сама ще си почне да се придвижва напред , по някакъв начин, удобен zа нея.

# 19
Zdraveite!
Po povod na pulzeneto i prohojdaneto - nie sme na 9.5 meseca i vse o6te ne pulzim sigurno no s prohodilkata sme  kato firia.Izpravia se sam v legloto i si go obikalia kato se predurja za ramkata

Za vsi4ki deca e individualno taka 4e seuspokoii se radvai na seteto si!

4ao za sega

# 20
  • Мнения: 492
Изобщо не се притеснявай!Дъщеря ми проходи на 11месеца, а изобщо не е лазила.Синът ми лазеще от 7-8 месечен, а проходи на 1г и 1 месец!

# 21
  • Мнения: 2 000
Не мисля, че трябва да се притесняваш. Митко например изобщо не е лазил, а направо си проходи.

# 22
  • Мнения: 321
Моя племенник и дъщеря ми са на една възраст (разликата им е 4 дни). Моето момиче не се спира, подскача, пълзи, вири дупе, сяда и пак всичко на ново...., племенника както го оставят така го намират най- много да се обърне по корем, той е почти 10кг а моята Сиса е 7,300кг. Немисля че трябва да се притесняваш Peace

# 23
  • Мнения: 19
И аз се притеснявах до скоро като теб, защото Мира не искаше нищо да прави, само седеше по цял ден. Но като навърши 11 месеца и за няколко дена се научи да се изправя сама в креватчето, обикаля из него хваната за решетките, започна и да лази и сега да ти кажа радвам се много, ама много започна да ме изморява това диване  Grinning Да ми е жива и здрава, днес стана на 1 годинка  Tada

# 24
  • Мнения: 535
Пропълзя назад на 6 месеца, а на 7 вече пълзеше и напред. На 10 провървя съвсем сам и след като се пусна спокойствието свърши  Crazy

# 25
  • Мнения: 1 084
Проверих в дневника на сина ми - започнал е да пълзи на 5 месеца. Проходи на 10. При всяко дете е различно, някой просто започват направо с да вървят Simple Smile).  Опитай се да я стимулираш  - постави играчки или някакви интересни предмети пред нея, а ако се притесняваш - най-добре се консултирай със специалист.

За пълзенето можеш да прочетеш тук: http://www.drgreene.com/21_354.html

# 26
  • Мнения: 4 629
Сина ми пролази на около 10 месеца, а проходи на 14. Преди да пролази се провлачваше по корем като десантчик  Laughing

 Ако те притесняват двигателните умения на детето ти най-добре се консултирай с педиатър. На твое място аз бих го направила Peace

# 27
  • Мнения: 6 390
Здравейте, мами! Беба е на 10месеца и половина, но нито лази , нито прави опити да върви. На колко месеца направиха това вашите бебета и трябва ли да се притеснявам според вас?
Не се притеснявай  Peace
При всяко дете е различно  Wink

# 28
  • Мнения: 559
При нас пълзенето започна към 8-я месец, започна да ходи като я държа за ръчичките пак към 8-я. Сега ходи, но се прикрепя за пръста ми. Вчера направи една крачка сама, но веднага седна. Не знам кога ще се престраши. Не мисля, че трябва да се тревожиш, това е строго индивидуално  bouquet





.

# 29
  • Мнения: 6 164
Някои бебета не пролазват.
 hahaha Но няма непроходило дете!

Общи условия

Активация на акаунт