може ли да ме преглеждат така??

  • 8 487
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 390
Около 20-та г.с. проверяват дали има нужса от серклаж.

# 16
  • Мнения: 603
Мен и двете лекарки са ме ровили по поне 3 пъти всяка. От 4 месец съм с контракции и проверяваха дали имам разкритие. След това мирясаха.  smile3506

# 17
  • Варна
  • Мнения: 841
сега звънна ха на д-р Якуб работи в Курортна поликлиника- Варна мисля да се прехвърля при него. имате ли мнение за него. отново Ви благодаря
Мисля, че има добри отзиви за него, пусни търсачката

# 18
  • Мнения: 1 029
Прегледаха ме така в началото, когато установихме бременността, много много внимателно
И при мен в началото при установяването на бременността и веднъж, когато имах съмнение за гъбична инфекция, но взимането на влагалищен секрет ми се струва различно от преглед.  newsm78

сега звънна ха на д-р Якуб работи в Курортна поликлиника- Варна мисля да се прехвърля при него. имате ли мнение за него. отново Ви благодаря

Пусни въпрос за него в Здравен справочник, може би някоя мама ще сподели впечатления от него.  Peace

 

# 19
  • Мнения: 2 950
В началото на бременността ме прегледа лекарят с вагинален видеозон и само това Naughty След това чак като влезнах да раждам - но то там е нормално това Simple Smile

# 20
  • Мнения: 417
Мисля,че не е хубаво.Това е остарял начин на преглед.Мен ме преглеждаха така ,но защото ми се наложи серклаж. Blush

# 21
  • София
  • Мнения: 1 230
Мен ме преглеждаха така 2 пъти, в началото и в пети месец заради болки и се оказах с 2см. разкритие и 50% скъсена шийка на матката. А доктора от поликлиниката даже отказа да ми вземе секрет за микробиология и направо ми изписа Полижинакс за гъбички. Каза, че там се бърка само при спешни случаи.

# 22
  • Мнения: 3 376
В 18 г.с. седмица се прави такъв преглед с цел да се види дали бременната жена има нужда  серклаж.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 120
Такъв преглед само на края ми направиха в болницата за разкритие в деня на термина ми и после след 2 дни като отидох с контракциите. Гинеколожката ми беше твърдо всякакви такива прегледи, защото може да предизвикат дори аборт....та така профилактично не смятам, че е редно, само ако наистина има нещо тревожно. Колкото до гъбички и др аз си казах, че имам течение и ми изсписаха глобули. Wink

# 24
  • Мнения: 1 104
Мисля, че не е редно да те преглеждат така. При мен се случи само  в началото, за да се провери дали нямам гъбички или нещо от сорта. Лекарката ми каза, че ако имам оплаквания само тогава ще се налагат такива прегледи.

# 25
  • Мнения: 3 537
Не,не са ме преглеждали така. Peace

# 26
  • Мнения: 1 425
Мен са ме преглеждали така при всички консултации, които бяха в началото през 5-6 седмици и накрая през 2-3 седмици. Така докторката установи, че шийката ми е скъсена и бебето е слезнало много надолу, това беше в шестия месец и трябваше да лежа. Също са ми правили цитонамазка в началото на бременността. На докторката ми й имам пълно доверие, присъстваше на раждането ми и се държа страшно професионално. Не мисля, че е правила нещо нередно.

# 27
  • Мнения: 902
Виж, мене ме преглеждаха ВСЕКИ път така, zа да се  иzключи наличие на бактерии във влагалището,което може да доведе до преждевеременно "раzкритие" . Трябва да се следи РН да е 5,5 , и това се иzмерва с лакмус доколкото zнам като се натрива секрета от влагалището на лакмуса или се гаеда под микроскоп. НО мене след преглеждането във влагалището ме гледаше моята докторка ВИНАГИ и на видеоzон. НО тя се раzболя и дойде една друга която само ми оппиваше корема и ми каzваше "всичко ти е наред"... Което накрая доведе до това чЕ пропуснаха да видят как дъщеря ми лежи с главичката нагоре, как околоплодни води няма никакви, и как плацентата беше се иzхабила и не продуцираше нищо вече.. та не ми се мислеше какво можеше да стане ако не бях отишла на друг лекар, zа мой не късмет точно в последния момент...

# 28
  • Мнения: 992
мен изобщо не са ме преглеждали така освен накрая т.е. в девети месец

# 29
  • Мнения: 3 425
До 2-3 месец се взима секрет и евентуално вагинален ехограф и после се бърка само по спешност!Мен не са ме бъркали въобще,а даже от 6сти месец имах възпаления!
Тя не ти ли каза защо те бърка?
Добре си направила,че си я сменила!
   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт