Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 61

  • 20 349
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 27 547
Мариат, в "моите" капсули имаше по, ако помня добре, 1000 единици вит. Д и К2 беше мисля по 200 мкг (не съм сигурна мкг ли беше или друго).

# 706
  • Мнения: 39 364
Леми, спомняш ли си какво е кометирала Шоки за дозите? Какво е висока доза?

# 707
  • Мнения: 11 843
Принципно за висока доза на Д изискваща прием на К2 се смята над 1500 единици, някои казват над 2500. Една капка Вигантол е 500. Аз пия 2х20к и само в тези дни пия К2 заедно с тях, магнезия си го пия всеки ден. Трябва и вит.А също, трябва да видя в ФБ групата за Хашимото го имаше, защо и колко...въпреки, че аз никога не съм го вземала, но беше важно

# 708
  • Мнения: 1 517
Висока доза е над 5000 единици дневно. Това са ти 10 капки вигантол дневно.

# 709
  • Мнения: 27 547
Мибобо, важно е под каква форма ще е вит. А- както при всички добавки, разбира се.

# 710
  • Мнения: 20 172
Мариат, не мога да си открия в линковете, по спомен над 5000, или поне нещо такова ми е останало в главата.
Ето какво е писала по въпроса, общо взето го препоръчват, така, че...
https://m.bg-mamma.com/index.php?topic=431279.690%3Btopicrefid%3D20

За К2 е важно и от какво е, хубав е от MK-7 (Menaquinone-7)
https://www.iherb.com/pr/now-foods-mk-7-vitamin-k-2-100-mcg-60-v … aps/36220#details

# 711
  • Мнения: 11 843
Да, аз също вземам МК-7, в интерес на истината, друг не съм срещала, но съм го чела, че трябва да е той.

Ей тука е добре обяснено https://herbamedicabg.com/kakvo-tryabva-da-znaete-za-vitamin-k2- … tamin-d-i-kaltsiy

И въпреки, че за К1 се казва, че е кръвосъсирващ, скоро видях линк към чужд източник където пишеше, че и К2 си има известни съсирващи свойства...това във връзка, ако някой случайно пие нещо за разреждане на кръвта или има такъв проблем

# 712
  • Мнения: 20 172
mibobo, аз точно за това, спрях да го пия. Пила съм вит. К за спиране на кръвотечение, и макар че беше К1, си имам някакви резерви към този витамин, и реших да не си правя експерименти, само по форумското течение (тогава).
Иначе има и други, освен от мк 7, например:
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Vitamin-K-2-100-mcg-250-Veg-Capsules/80111

https://www.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-Vitamin-K2-as … ie-Capsules/86957

Последна редакция: пт, 10 юли 2020, 08:02 от Lemy

# 713
  • Мнения: 205
Здравейте,моята ендо вчера ме "успокои",че имам и псевдовъзел,че ще ми изсъхне жлезата,че няма какво да се направи и  да не се притеснявам! Вдигна дозата  - понеделник - петък х50мг Л-ТИРОКСИН,събота и неделя х25мг. Добре че настоях да ми разгледа изследванията,та каза да си видя и Б12,вит.Д И СЛЕДВАЩИЯТ ПЪТ ДА СИ ПЛАТЯ ИЗСЛЕДВАНИЯТА,А ДА НЕ МИНАВАМ ПРИ ЛЛ..... Освен това този преглед ми бил последен за тази година,нямало нужда повече да ходя......

# 714
  • Мнения: 47 986
Е браво...да направят роботи за тия работи, по-хуманно ще се държат от"лекарите"

# 715
  • Мнения: 68
Здравейте. И аз съм в кюпа.С хипофункция, хашимото и ИР. Храня се ВМНВХ от почти 2 месеца. От 10 дена изключих и млечни. Понеже не се чувствах добре си пуснах излседвания и се оказа, че феритина ми е под нормата, желяззото и то е ниско, Б12 и то е в начална форма на дефицит.
Желязо 12 umol/l  при реф. 10.70-32.20
Феритин 8 при реф.                  10.00-120
В12 328 pmol/L
Чета, че приема на В12 влияе зле на желязото и се чудя как да ги комбинирам нещата?
Пия Лтироксин 5 дена х100 и 2 денах125.
Ще се радвам на всякакви препоръки и съвети. Ендото ми следи само ТСХ и щом е под 4 за нея всичко е наред.Та се налага сама да се ограмотявам.

# 716
  • Мнения: 11 843
ивка1986 ужас, но за съжаление се срещат доста такива безчувствени и груби лекари.

Bulgarka моя съвет е да започнеш с желязото за да се понатрупа, с него е хубаво да се приема вит.С и фолат (не фолиева киселина). Като го качиш малко включи и В12. Иначе ако ги започнеш заедно трябва да ги приемаш разделени - В12 най-късно до обяд, а желязото вечер, за да има възможност за усвояване и на двете сами по себе си и натрупването ще стане по-бавно и при двете.


Аз ровейки си в една папка с мои изследвания си намерих където съм си запазила разни "писания" от ФБ групата за Хашимото на тема железен панел и дефицит на вит.Д, слагам ви ги в скрит текст, ако са му полезни на някого.
Скрит текст:

# 717
  • Мнения: 1 517
Българка, пиеш сутрин т4, след 4 часа - б12, вечер преди да си легнеш желязо + фолиева киселина (б9). Ако пиеш и Д, редувай един ден б12, един ден Д, за да не се чудиш как да ги вместваш в 24 часа. Когато желязото е в дефицит винаги се пие с фолиева киселина.

Ивка, хем ме разсмя, хем се нервирах. И да, само 1 път годишно като диспансерна имаш право на преглед, с талони колкото пъти искаш, ако ти даде лл. Иначе тсх и т4, лл може 2 пъти годишно да ти даде. Така и така искаш, винаги си искай и пкк, суе, желязо, гликиран хемоглобин. Тия поне ги плаща касата.

# 718
  • Мнения: 11 843
Не знам при диспансерните деца различно ли е от възрастните, но сина ми ходи по-често. Първата година буквално ни викаха почти всеки месец, сега втората година тече от както е диспанзеризиран и ни викат на 3м...може би после ще стане на 6м, нямам идея.

Аз иначе никога не съм питала за мен, но не са ми и предлагали. А последните години както ходя само за видеозон 2г не ми и трябва.

# 719
  • Мнения: 68
mibobo, аз започнах с малтофер фол.Дават го, че е с фолиева киселина, но дали е точно фолат не пише.

Общи условия

Активация на акаунт