Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 61

  • 20 350
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 197
На мен ендокринолога ми изписа келп 200 мг два пъти в седмицата да приемам, заради хипофункцията.

# 691
  • Мнения: 62
Не съм изследвала досега желязо, но жената, която ми взимаше кръв я взе много внимателно и даже не личи, че е взимано почти. Може след няколко дена пак да пробвам за всеки случай.

Иначе за витамин Д... с добавки ли трябва да си го набавя, може би от това може да имам проблем с тези пусти кг. Sad

# 692
  • Мнения: 11 844
На мен ендокринолога ми изписа келп 200 мг два пъти в седмицата да приемам, заради хипофункцията.

За йода говорихме мисля скоро тук. Аз знам, че освен, че влошава хипофункцията увеличава и антителата. Иначе скоро гледах и в някаква хр.добавка за щитовидната, че имаше точно келп. Аз лично не бих вземала.


briebie да, ще ти трябва  добавка. Иначе е хубаво, че е лято и има слънце, но при твоя дефицит не е достатъчно.

# 693
  • Мнения: 39 367
Върнах се от ендокринолога. Изписа ми витД+к2+ калций.

# 694
  • Мнения: 11 844
И магнезий си вземай трябва за усвояването на Д.
Какви дози изписа?

# 695
  • Мнения: 39 367
Аз си пия магнезий.
Изписа ми Калцикинон по 1 таблетка за 2-3месеца. После почивка 2 месеца и пак.
Вие да кажете нещоза тези витамини? Или да препоръчате други. Аз малко се притесних от формата им. Някак си не ми е ок да пия мазен витамин под формата на таблетка.

# 696
  • Мнения: 27 547
Аз пък съм чела, че големи дози вит. Д намаляват магнезия...ох, пак ще се ровя да чета Joy
Мариат, а калция пък защо ти изписаха? Thinking
Мибобо, аз тъй като съм с увеличена жлеза...доколкото знам, обикновено се увеличава при недостиг на йод и там препоръчват да се пие йод (не съм с Хашимото уж, антителата са много ниски, "само" латентна хипофункция с гадни симптоми Stuck Out Tongue Winking Eye ). Само да подчертая, че аз през целия ми живот съм ограничавала много солта, доста безсолно ядях, та си мисля, че не е невероятно и по тази причина да се е увеличила ЩЗ. Освен от напъните да произвежда повече хормони де...Последната година и половина започнах да посолявам по-добре (не ям пресолено де, но не и безсолно както преди).
Забелязали ли сте хормонът да се усвоява по-добре вечер преди лягане?

# 697
  • Мнения: 39 367
Нямам идея, Долче.

# 698
  • Мнения: 11 844
Аз пък съм чела, че големи дози вит. Д намаляват магнезия...ох, пак ще се ровя да чета Joy
.....

Е хубаво де, какво да се ровиш каквато и да е причината мнението е единодушно - трябва да се пие заедно с Д Wink

При някои имат дефицит на йод да, и тогава жлезата се увеличава, но са по-редки случаи. Най-добре е да се направи изследване и да се видят как са нивата, но то си е скъпо изследване.  Но съм чувала за случаи дори при по-дълго ползване външно на йодасепт и да се влоши щитовидната.
Винаги съм ядяла умерено сол. А хормона нямам идея кога и как се усвоява по-добре. Но мисля, че след по-дълъг период на гладно трябва да е по ок, затова мисълта ме навежда за сутрин.

mariat аз вит.Д си вземам Вигантол, отделно си вземам К2

# 699
  • Мнения: 27 547
Имам чувството, че когато приемам хормона преди лягане (много часове след храна) се чувствам по-добре на следващия ден. А и въпросът ми за усвояването беше по-скоро свързан с времето което минава след приемането на хормона (ясно е, че хормонът трябва да се приема на гладно). Сутрин ми е по-трудно да карам само на вода половин-един час след хормон. В смисъл, ако трябва мога да издържа без храна много време, но си имам рутина с кафето. Blush А кафето го пия за удоволствие, не за разсънване, обожавам аромата... Heart И си ми е навик. Освен това, ако приемам вечер хормон, не забравям да приемам вит. Ц и вит. Д. Четох и, че максимална концентрация на хормона се постига около 6 часа след приема. Естествено, не взимам всяко едно прочетено нещо за достоверно, проверявам, пак чета...и все изскача по още нещо Joy

# 700
  • Мнения: 20 172
Високо желязо може да има и при наследствената анемия-таласемия.
Мариат, аз взимам вит. Д на гел капсули, някъде бях чела, че е най добре. Течната форма по трудно се дозира, пък таблетките са по-кофти.

# 701
  • Мнения: 11 844
Ами Долче, аз съм казвала че пия моя през нощта, преди пиех сутрин и до 10мин почвах с кафето. Не съм се наблюдавала специално, но разлика някаква не съм усетила, може би има разбира се.

Леми, сподели какви капсули вземаш?

# 702
  • Мнения: 39 367
Леми, и аз искам да знам кои са твоите капсули. Има ли к2 в тях?

# 703
  • Мнения: 27 547
Аз съм пила гел капсули с вит. Д+ К2 на Нейчъръл Факторс. Сигурно има и на други марки.

# 704
  • Мнения: 20 172
Значи, тези са ми любимите, в момента обаче ги няма в Iherb, мисля че ги мернах в eBay и amazon:
https://www.iherb.com/pr/healthy-origins-vitamin-d3-2-400-iu-360-softgels/7763

Понеже при последната поръчка ги нямаше, взех на Нау:
https://www.iherb.com/pr/now-foods-vitamin-d-3-2-000-iu-240-softgels/16272

Няма К2 в тях, него го взимах отделно, пак на Нау, обаче го пих за кратко. Шоки беше писала преди време, че е нужно само когато се пият високи дози на витамин Д, и за моята няма нужда.

За магнезия, това бях копирала от някъде но нямам спомен от къде е:
"Магнезият спомага за активацията на вит. Д, т.е. необходим е, за да може вит. Д да действа. Освен това често се оказва, че хората не могат да си повишат добре нивата, докато не започнат прием на магнезий. Но с течение на времето вит. Д извлича магнезия, така че има риск да настъпи дефицит - това ще се види по евентуални крампи, трепкане на клепачите, запек, аритмия, главоболия/мигрена, пренапрегнати мускули или сухожилия и оттам лесно контузване, нервност, депресивни състояния."

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 18:34 от Lemy

Общи условия

Активация на акаунт