Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 61

  • 20 143
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 205
Ще сменя лекарката!Решена съм!
След 2 месеца пак ще ида на контрола при ЛЛ и ще искам. До тогава обаче не знам какво да правя..... Явно ще си пусна платените изследвания за витамини,другите отново след 2-та месеца.
От последните ми изследвания май нямам нужда от много неща,но това ще бъде с доуточняване.
Обаче наистина съм бясна и объркана..... :/

# 721
  • Мнения: 68
Ще сменя лекарката!Решена съм!
След 2 месеца пак ще ида на контрола при ЛЛ и ще искам. До тогава обаче не знам какво да правя..... Явно ще си пусна платените изследвания за витамини,другите отново след 2-та месеца.
От последните ми изследвания май нямам нужда от много неща,но това ще бъде с доуточняване.
Обаче наистина съм бясна и объркана..... :/
Когато исках на моя да ми пусне определени неща ми вика, че много съм четяла в нета и не ми даде направление за изследвания, които исках. Позната история Sad

# 722
  • Мнения: 7 081
Българка, пиеш сутрин т4, след 4 часа - б12, вечер преди да си легнеш желязо + фолиева киселина (б9). Ако пиеш и Д, редувай един ден б12, един ден Д, за да не се чудиш как да ги вместваш в 24 часа. Когато желязото е в дефицит винаги се пие с фолиева киселина.

Не разбрах, вит.Б12 и вит.Д не се пият в близост ли?
Аз сутрин пия Б12, на обяд - Д.


Аз ще си взема този Д+К2 - https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Mega-D-3-MK-7-60-Veg-Capsules/79866
и мисля да го пия 3 пъти седмично по 1т. Така идва по около 2100 ед. на ден.

Долче, от denis знам, че хормона е най-добре да се приема в ранните сутрешни часове (02.00ч - 04.00ч). Било свързано с функцията на жлезата през различните части от денонощието и съответно усвояването и синтезирането на хормоните.

# 723
  • Мнения: 205
Ще сменя лекарката!Решена съм!
След 2 месеца пак ще ида на контрола при ЛЛ и ще искам. До тогава обаче не знам какво да правя..... Явно ще си пусна платените изследвания за витамини,другите отново след 2-та месеца.
От последните ми изследвания май нямам нужда от много неща,но това ще бъде с доуточняване.
Обаче наистина съм бясна и объркана..... :/
Когато исках на моя да ми пусне определени неща ми вика, че много съм четяла в нета и не ми даде направление за изследвания, които исках. Позната история Sad

Моят ЛЛ винаги ми дава,каквото поискам. Нямам проблеми с направленията. Даже последните изследвания аз му казах какво искам да ми пусне,а той ако има нещо да добави... Само Т3 не беше написал, въпреки че му казах.
Гледам сега в Бодимед 54 лв струват "най-важните витамини"/така са ги групирали там/.
Ще ида да ги пусна другата седмица и ще ще видя какво още ми трябва.

# 724
  • Мнения: 11 783
.........

Долче, от denis знам, че хормона е най-добре да се приема в ранните сутрешни часове (02.00ч - 04.00ч). Било свързано с функцията на жлезата през различните части от денонощието и съответно усвояването и синтезирането на хормоните.

Аз моя го пия в 3,30ч без да искам съм улучила точното време Simple Smile


Аз за Д това загледах преди време https://www.aptekazdrave.bg/betteryou-betr-yu-intra-vitamin-d3-k … oralen-sprej-15ml , но накрая все Вигантол пия

# 725
  • Мнения: 1 501
Мибобо, първата година децата имат право всеки месец на преглед (диспансерни), втората година 4 пъти и от третата по 2 пъти. За нас по 2 пъти. Сиреч, кво па толко да ни има. То затова сме я и докарали до там сами да се изследваме, разчитаме, лекуваме, дозираме. Аз честно да ви кажа за хашито смисъл никакъв не виждам от ендото (освен единия ехограф) нито за мен, нито за детето. На 1 юли бях с детето на преглед. По мое усмотрение пуснах б12. Оказа се, че е 132 при долна граница 156 (за детето говоря). Погледна го - "ми да ниско е". Борим 6 месеца анемия, която освен от хапче, от друго не реагира. Спра хапчето, желязото изчезва. А то ниско б12. Е няма как да стане. Питам каква доза да давам. "Нищо няма да й давате. Само с храна."😳 Не става с храна, под долна граница е, не можем да се справим с желязото, въртим се в омагьосан кръг. Познайте. Давам б12 и (желязо отвреме на време) на моя глава. Детето вече не е сънливо, има живец.

Уорър, да, отделно вървят б12 и Д. Ти добре си ги пиеш. Проблем с 24-те часа идва, когато тр и желязо да се пие, защото и двата витамина тр да са на поне 4 часа от желязото. Вит Д и К2 можеш да ги пиеш и само с омега 3 или лъжица масло (кокос, животинско), докато б12 иска пълноценно хранене, защото е водноразтворим. Ако го изпиеш на празен стомах, бързо ще премине през храносмилателния тракт и ще го изпикаеш. Много малко ще се усвои. С храната ще се задържи мин 4 часа по червата и съответно по-добре ще се усвои. То затова дозите при него са конски, ако си забелязала на съдържанието.

# 726
  • Мнения: 11 783
bongo така е, аз затова казах, че ходя само на видеозон на 2г все пак да следя как са нещата. До скоро и направление не вземах, но сега нали пуснаха и видеозона по каса, та си вземах последния път.
За детето от неговата ендо съм доволна, има още какво да се желае от нея Simple Smile , но на фона на другите е цвете. И добавки и витамини му изписва, в час е с тези неща.
Аз съм казвала няколко пъти, та сори, че се повтарям, който ме е чел вече...сина ми така беше с анемиите, беше направил тройна анемия накрая - желязо, В12 и фолиева. Иначе аз си го изследвах сама едната година за желязо и В12, като от едно жизнено и даже хиперактивно дете стана - стоящо на дивана и гледайки филмче и - Мамо уморено ми е. При първите изследвания желязото беше 5 при долна граница 7, а феритина беше 3,6 при долна граница 17 Sad , а В12 му беше 136 при долна 197. Тогава отидох при ЛЛ и тя му изписа витамини Саностол и каза - Нищо страшно, леко анемичен Rage . И тогава разбрах, че трябва да действам сама...почнах и двете добавки, докато стигна до хематолог и после и тази  ендокриноложка. Нещата при него се оправиха когато мина на диета без глутен и млечни и яко пробиотици, преди това година и половина "наливах" добавки, спрем и след 2м пак същото. Той ядеше и много малко месо, та и това натиснахме да хапва повече, но основното според мен беше оздравяването на червата.

# 727
  • Мнения: 27 270
Хи хи, по стечение на обстоятелствата, и аз пия напоследък хормона след 2 часа през нощта Grinning Някак по-добре се чувствам така (отначало мислех, че си въобразявам). Много сънлива бях като го вземах сутрин след ставане, а така се будя по-лесно. А с по-голяма доза желязо (приемам го някъде в късния следобед- далеч от калций съдържащи) е дори още по-добре. Бях спряла желязото за почти 3 седмици покрай изследванията, та успях да усетя разликата от това да приемам хормона сутрин или преди лягане. Както казах, бях чела, че хормонът достига максимална концентрация 6 часа след приема и реших да пробвам. Май има и някакво взаимодействие с Глюкофажа  (моят е с бавно освобождаване) което още проверявам- но ми се струва, че когато приемах хормон сутрин КЗ ми беше една идея по-висока.

# 728
  • Мнения: 253
Здравейте, имам питане към вас. С хашимото съм от 10 години. Приемам Л тироксин 100 mg  в момента. От вчерашните изследвания TSH е много нисък със стойност 0,1 при граници 0,27 - 4,2. Докато си запиша час за консултация и отида при ендокринолог дали на своя глава да намаля приема на Лтироксин.

# 729
  • Мнения: 68
Здравейте, имам питане към вас. С хашимото съм от 10 години. Приемам Л тироксин 100 mg  в момента. От вчерашните изследвания TSH е много нисък със стойност 0,1 при граници 0,27 - 4,2. Докато си запиша час за консултация и отида при ендокринолог дали на своя глава да намаля приема на Лтироксин.
А  какви са стойностите на Т3 и Т4? Защото само по себе си ТСХ не е критерий. Как са и антителата ТАТ и МАТ? Защото ако са високи те ще продъзжават да атакуват и разрушават щитовидната, а от там хипофункцията на жлезата ще се засили.

# 730
  • Мнения: 253
Здравейте, имам питане към вас. С хашимото съм от 10 години. Приемам Л тироксин 100 mg  в момента. От вчерашните изследвания TSH е много нисък със стойност 0,1 при граници 0,27 - 4,2. Докато си запиша час за консултация и отида при ендокринолог дали на своя глава да намаля приема на Лтироксин.
А  какви са стойностите на Т3 и Т4? Защото само по себе си ТСХ не е критерий. Как са и антителата ТАТ и МАТ? Защото ако са високи те ще продъзжават да атакуват и разрушават щитовидната, а от там хипофункцията на жлезата ще се засили.

T3  - 3.66 ,     Т4  - 18,02

ТАТ И МАТ не са изследвани

# 731
  • Мнения: 1 501
Кативики, т3 е ниско, т4 не особено високо. Не намалявай дозата.

# 732
  • Мнения: 253
Кативики, т3 е ниско, т4 не особено високо. Не намалявай дозата.

Благодаря

# 733
  • Мнения: 68
Колко трябва да е оптимално В12?

# 734
  • Мнения: 39 041
Може би различните лаборатории имат различни референтни граници. На моята бележка пише от 145 до 569.

Общи условия

Активация на акаунт