Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 7

  • 37 962
  • 742
  •   1
Отговори
# 645
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Имам приятел гинеколог. Възрастен, с много опит. И аз не съм първа младост. Нищо скандално не виждам в постовете на Алтея. Поне нищо, което да не съм чула от специалист. Предвид възрастта на дъщеря ми, в последно време, говоря много с него. Главата в пясъка не помага. Полезно ми е да чуя 23-годишните. На повече от два пъти по толкова съм.

# 646
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Така е за средата и, докато имам възможност, ще се намесвам в тази насока.
Пример с голямата ми дъщеря. Когато беше на 11-12, имаше съученичка, с която станаха близки. На мен ми направиха впечатление някои неща, някои изказвания на девойката, малко от майка й и реших, че нещата не отиват на добре. Постарах се децата да прекъснат контактите си до съжителстване в клас, никакво събиране след училище с въпросното момиче, никакво гости с преспиване, обеди с родителите и т.н. Към днешна дата съм се оказала съвсем права.
Мисълта ми е, че с приказки и обяснения все още мога да им влияя. Голямата има 3-4 добри приятелки, познавам родителите им, децата са чудесни( спят често вкъщи, водим ги по вечери, общуваме доста с тях). Засега съм доволна от средата, която си е избрала.

# 647
  • Мнения: X
Всичко това е нормално.  Средата се контролира до определен момент.
Засега залагам на разговори и похвати, с които да разпознава средите и да има механизми за реакция.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2020, 21:40 от Анонимен

# 648
  • Мнения: 4 304
Аз не се опитвам да контролирам,а да я науча да мисли.
Тива,което Алетея го казва,аз съм чувала от детето си.
Целта ни е да продължи да не ни смята за врагове и да може спокойно да дойде и да си каже всичко,което е я главата и.
Тя учи в частно училище,децата са сравнително отбрани.Засега срвдата и е такава.Нито аз,нито баща и сме задръстени.Нито аз съм отгледана от задръстени родители.

# 649
  • Мнения: 24 306
Ей сега запали нова искра! Как точно са отбрани децата в частното училище?! Имат повече финанси за повече дрога ли?!

# 650
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Натам се замислих и аз, ама викам, айде този път няма да казвам нищо.

# 651
  • Мнения: X
Ей сега запали нова искра! Как точно са отбрани децата в частното училище?! Имат повече финанси за повече дрога ли?!
  Точно този отговор очаквах. Все до там се стига.

# 652
  • Мнения: 4 304
Ей сега запали нова искра! Как точно са отбрани децата в частното училище?! Имат повече финанси за повече дрога ли?!
Не,да кажем от по-възпитани родители са.Нашето е английско.
И нямам никалва идея да итварям кутията на Пандора.Ясно ми е к'во следва след това.
Не сме в БГ,знам,че там.подскачат на такова изказване,но наистина има разлика и няма как да се раз,бере,ако нямаш опит.
Ако звуча рязко или надуто се извинявам.Не ми е цел.Мир и любов!

# 653
  • Мнения: 6 437
Ключова дума е "среда".

# 654
  • Мнения: 9 353
За мен частните училища би трябвало да предоставят по-добро образование, по-добра обществена шлифовка и връзки за напредване в обществото. Те затова са и създадени.
Но пороците са си същите - дори с повече пари е по-лесен достъпът до скъп алкохол и наркотици. Разбити семейства също не липсват, просто всичко е по-прикрито и учтиво. Пак зависи, кой ти е приятел и познат там.
Но щом твърдите, че във вашето училище всички са супер бели и добри, понеже имат пари и са по-възпитани  - О.К.

# 655
  • Мнения: 6 437
Е, да не обобщаваме. Има страни, в които частните училища са единствения начин за получаване на добро образование.  В други (както тук, в Германия) държавните училища не отстъпват по качество на образованието,  а има и частни, които е добре да се избягват. А в трети страни частните училища са символ на парвенющина и показност, но не и качествено образование.

Да, добро училище предполага добра среда, но не я гарантира.

# 656
  • Мнения: 4 304
Да,така твърдя.И помолих да не се отварят спорове,не ми е цел това.Така се  е случило детето ми да има такъв шанс,или късмет,да кажа,да е в такава среда.Засега.Не казвам нищо повече,говоря само от личен опит.
За всичко сме говорили с нея.Както казах,аз предпочитам да я науча тя сама да мисли и да си слаг аграниците,а не да и забранявам и контролирам.Няма да съм вечно до нея.

# 657
  • Мнения: 220
Брей, каква прекрасна тема ми предложи мамата. Имам какво да споделя от опит по темата. За всички ни е много важна средата. Но от личен и на приятели опит, тази в частните училища може да бъде далеч по-токсична от което и да е държавно.

# 658
  • Мнения: 4 304
Може,аз говоря за нашето и за нашият опит. Освен това не сме в тая тема,за да си го мерим.Няма идея защо все от БГ са тези,дето скачат така и отричат всичко,което не им е познато. Аз,лично,спирам и да обръщам внимание на мнения,които искат да дълбаят в тая тема.
Няма начин някой,който не ме познава,не знае за кое училище и конкретна среда говоря,да дойде да ми обяснява как не било това,в което живея 7 год.Нелепо е,затова спирам  стова.
Да са ни живи и здрави децата и да имат късмета да попаднат в най-добрата среда за тяхното развитие!Никой родител не желае лошо за детето си,поне това  е абс сигурно и неоспорвано Simple Smile

# 659
  • Варна
  • Мнения: 259
Здравейте, и аз се включвам с дванайсет годишна госпожица, миналата седмица и дойде първия цикъл и продължава вече осем дни, като гледам няма намерение да спира. Та започвам да се притеснявам, да чакам ли още или да я водя на лекар, на някого от вас случвало ли се е да продължава толкова?

Общи условия

Активация на акаунт