Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 8- ма тема

  • 38 806
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 675
Здравейте!
Има ли живущи в комплекс Фамилия,че брат ми искал да си купува двустаен апартамент там,но цената му се вижда доста висока.За тези високи цени,какво повече предлагат и дали си струва инвестицията.По принцип може и да изчака,не му е спешно,не плаща наем.В краен случай щял да вземе във Фемили Гардън,нали скоро ще пускат за продажба и в другите блокове.Гледал и във Сити Парк Юг,но там не му харесало.

Последна редакция: чт, 28 май 2020, 11:11 от vgi

# 31
  • Мнения: 825
Имам приятел там. Не се сещам какво повече предлага. Каквото и другите - място за живеене. Според него строителя работел доста качествено. Спрямо кого не е ясно. Иначе широчко в общите части, фасадата е приятна.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Дори да не живеят в гаражите, няма гаранция, че ще ги ползват по предназначение. Даже е сигурно, че няма. Има хора на принципа "защо той да паркира на улицата без пари, аз да не съм балък." Ще превърне гаража в клошарник, но няма да вкара колата там - то представям си и каква е колата, щом собственикът живее в гараж...

Абе и празни да седят гаражите, това ще означава 3 семейства по-малко в нашия блок, т.е. 3 коли по-малко в околоблоковото пространство. В случая не става въпрос за хора, които и без това живеят в блока, и просто не си ползват гаражите. Те са наематели. Ако им се забрани да живеят там, просто ще си тръгнат и никой друг няма да се нанесе на тяхно място, следователно колите на паркинга ще намалеят.
Не ме интересува какви са им колите, еднакво място заемат...
Гаражите не са със сменен статут, вече го написах в предишен коментар.

pkol, какъв строеж? Гаражите са в блок с акт 16.

Viviana91, обсъждаме гаражи във Варна. Гаражите също са недвижими имоти. Не мисля, че спамим. Знаеш ли колко тарикати си правят тънки сметки да си купят евтино гаражче и да му вземат пари от наем почти като за боксониера... Даже гаражите под нашия апартамент са високи 3 метра и нещо. Единият е превърнат в двуетажно студио със спалня на горното ниво. Другият се продава и го рекламират по същия начин с тази опция. Май 12 к му искаха последно. За щастие още си седи празен. Една съседка искаше да го купи, но каза, че е тесен и колата й едва влиза вътре, съответно не може да слезе после...

# 33
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Не можеш да се оплачеш. Няма инстанция, която да им забрани. Собственикът може да го преустрои и продаде. Някои си правят работилници. Също не е приятно.

# 34
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 371
Това не е ли смяна на предназначение? За това нали трябва разрешително?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 065
До колкото съм чувала вече не може да се сменя статут на гараж.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Не можеш да се оплачеш. Няма инстанция, която да им забрани. Собственикът може да го преустрои и продаде. Някои си правят работилници. Също не е приятно.

Разбира се, че е незаконно. За преустройство и смяна на предназначение трябва проект и одобрение от общината.
Ето тук подобен случай - трябва да се пита къде да се подаде сигналът.
Работилница просто така не може да се направи в гараж, ако е бизнес. Ако е за частни цели, обаче замърсява или е шумна, пак се подава сигнал.

# 37
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
pkol, какъв строеж? Гаражите са в блок с акт 16.
Строеж въведен в експлоатация за гараж. Използва се не по предназначение, за жилищни нужди. След надлежно подаден сигнал в Общината (мисля, че в едномесечен срок) отиват на проверка и съставят констативен акт , протокол и кмета издава заповед, която в 14 дневен срок се поканва собственика да изпълни доброволно.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 995
Вие пък от къде знаете, че статута на гаража не е сменен?
И си става идеално за живеене, веднъж в София нощувах две вечери в гараж, пригоден за живеене и направен супер уютно, имащ всички удобства на нормален малък апартамент.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Обсъждахме казуса на последното събрание. От съседите знам. Освен това, както казах, мисля че от няколко години е забранено да е променя статут на гараж.
Идеално за живеене за живущите в него може би, ако са с ниски критерии, но за живеенето на останалите в блока хич не е идеално.

# 40
  • Мнения: 712
Варна все повече заприличва на гето .


От едната страна наврени в терасите на комшиите , от другата страна наврени в жиците .... Не съм чел ЗУТ , но няма ли някакво изискване за отстояние на два блока един от друг ? То на село една външна тоалетна да вземеш да строиш , трябва да е на минимум 3 метра от оградата .

# 41
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Има изисквания.  Минималното отстояние се изчислява въз основа височината на двете сгради, но за височина се смята кота корниз, а до кота било на практика може да има още 3 етажа. И в гъсто населените места коефициентът е занишен бая. Не ми се търси сега, но като почнаха строежа срещу нашия блок и аз бях шокирана и четох подробно по темата. Из целия град е така...
За сервитута не съм мнго наясно, но 100% и там си има вратички.

# 42
  • Мнения: 25 673
Мисля, че е 3 м минимума. И това в Младост май е наистина зле разположено...

# 43
  • Мнения: 481
Не знам дали е реална тази обява но изглежда са направили 7% намаление на сградата на Борд под Винса.  Жалко че им е толкова висока таксата за поддръжка.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15379671950913 … k=5j7aw3&f1=1

# 44
  • Мнения: 62
Колко е таксата подръжка на кв.м.?

Общи условия

Активация на акаунт