Ноемврийски бебета - тема 3 - 2019 година

  • 19 736
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 614
Не ми е казал педиатър,  аз се притеснявам,  защото и пречи светлината някои път незнам дали е нормално започва да мига и да си търка очите,когато е малко по-светло или когато запаля луничките вкъщи въпреки че ги пускам много малко 🙄това е единственото което ме притеснява вашите бебета правят ли така

# 76
  • Мнения: 4 748
Моето си търка очите, когато му се спи. Може просто светлината от луничките да го дразни.

# 77
  • MI
  • Мнения: 11 868
Лейди, тя всъщност нямаше никакви проблеми, само беше по-слаба. Но заради трите дена над три седмици преди термин й направиха куп изследвания, така е по протокол и за три дена, и за два месеца... За очите при мен е наследствено, затова се притеснявам. Дано не е взела от мен, но няма какво да направя за момента.
Клеопатра, и моята не понася светлина в очите директно и прави така. Също когато й се спи, така познавам че е уморена. Simple Smile

# 78
  • Мнения: 614
Благодаря ви момичета🤗сега съм по -спокойна

# 79
  • Мнения: 4 859
Нели ,дано няма проблеми с очичките малката Hug
Като се замисля не е зле да заведа каката ,вече си е на 5 и половина г.

Клеопатра ,от слънце и бебето и голямата си затварят очите и се мръщят ,също от светкавица на телефон или ако погледнат директно в лампа.Нормално е ,и при възрастните е така .
Чак като стана на 3-4 дъщерята спря на примигва на снимки със светкавица .
Рефлекс си е .
Като му се спи на бебо ,си закрива очите ,ако свети нещо.

# 80
  • Мнения: 65
Официално предложих варен на пара пресен картоф ,но моят много го харесва и си го хапва с удоволствие.Дадох коричка бял хляб да си смуче.После се хвана за банани и кайсии ,кайсиите на парченца и белени .После дадох морков -да държи в ръчичка и го насочвам към устата му.Череши много харесва -на четвъртинки .
Това съм въвела досега 6 неща и слагам глутенова каша във вечерното АМ,спи по-добре.Започнахме преди 2 седмици.
Категорично ми отказва за сега тиквичка и броколи ,ще пробвам след няколко дни.Предлгам две-три неща и което той си хареса .
Дъвче с венци ,е излизат от устата парченца понякога  ,но като цяло добре се справя.
Колко каша слагаш и на колко мл? Аз още не съм въвела глутена, но мисля да пробвам тези дни с пшеничена каша.

# 81
  • Мнения: 4 859
6 лъжички ам на 180 мл и една лъжичка каша .Така започнах ,от два дена слагам по 2 лъжички каша .Дупката на биберона трябва да е по-голяма.
Много се будеше ,така си спи спокойно горе-долу,затова е във вечерното мляко .

Иначе глутена може да го въведеш и с каша с лъжичка ,ако давате пюрета.Правиш малка доза и постепенно увеличаваш ,примерно с една лъжичка .Хубаво е глутен да се дава всеки да се дава ,за да се смята за въведен Не пречи след няколко дена от въвеждането да дадеш и друга нова храна.По правилата трябва с овесена да се започне .Аз си дадох направо корички хляб и каша с пшеница .

# 82
  • Мнения: 3 096
Нашата калпазанка не обича каши и пюрета. Иска да е по ЗБВ, пък аз искам нещо по средата, ама не става нито еднито, нито другото Grinning

Лейди, може ли да обясниш за глутена кога се води въведен, че не става ясно в предния пост, май има пропусната дума Simple Smile

Момичета! След всяко ядене имам нужда да бухна детето в банята... Такъв мазаляк става, че не е истина! Как ги  чистите след хапване тези дЯца? Animal Scream Cat

# 83
  • Мнения: 3 758
Dark,аз започнах да я слагам по памперс в столчето.Оставям я да маца,да пипа,давам й нещо да държи...става мазало.След ядене направо я мия цялата 😁

# 84
  • MI
  • Мнения: 11 868
Точно щях да се оплаквам че не ми иска пюретата вече, хапне малко и започва да се кара че иска от моята чиния... Дори с това, което в началото ядеше с ентусиазъм вече прави така. Иска сама да държи лъжичката и се омазва като прасе. Купих едни огромни лигавници, поне само тях пера. Закарвам я до мивката, моя лице и ръце, а лигавника директно в пералнята...

# 85
  • Мнения: 3 096
Какви лигавници, имам чувството, че и в скафандър да е, пак ще се омаже Joy Иначе най-големият е от Икеа, има си ръкави и джобче отпред да обира каквото падне, ама не помага... Долнищата са омазани, таблата, под брадичката... Или като я вдигна, с тия лепкави ръце като ме пипне и мен Grin Затова първо забърсвам с една намокрена текстилна кърпичка (хич не обичам лепкавите мокри кърпички за еднократна употреба)

Деси, чакам да се постопли малко времето и май и аз така. Даже може направо в банята да яде Stuck Out Tongue Winking Eye Joy

# 86
  • Мнения: 642
Дарк,да яде в банята е добра идея-разсмя ме. Joy Всяка майка става изобретателна по свое му . Hug
Деси,твоята идея също е добра,така хранех втория ни син,да не лекьосва бодита излишно,беше горещо и лятно . Blush

# 87
  • Мнения: 4 859
Шоколадче за глутена има различни теории ,но аз съм решила да следвам тази с даване всеки ден в продължение на
месец.Друг е въпроса ,че за съжаление непоносимост може да се развие и на по-късна възраст.

За тези ,които хранят в столче-мушама за маса под стола е идея.Дъщеря ми много повръщаше и само това беше спасението .
Хубаво е че е топло ,аз го храня малкия по памперс и със силиконов лигавник с джоб на Canpol.
С парченца се справя добре -взема и като му насоча ръчичката към устата си хапва,рядко плюе ,не се цапа почти.Обаче като пробвах да дам каша с лъжица беше мазало -бърка в купата ,дърпа ми ръката да давам по бързо,иска сам ,а разлива .....и като почне да бърбори ме наплюва цялата .С шлем трябва да съм.
Добре че не давам пюрета ,с парчета е доста по чисто ,е да може да смачка някое между пръстите ,обаче като пробвала и двата варианта ,с пюре е по-голяма цапаница.Поне  при каката,а сега с каша при него .

# 88
  • MI
  • Мнения: 11 868
А, аз я чистя цялото време... Disappointed Relieved Със салфетки, мокря ако се наложи. Ако оставя за накрая и скафандър няма да помогне. Да, забелязах че с парченца е много по-чисто, ако много й харесва се опитва нищо да не падне. Joy

# 89
  • Мнения: 82
Хей, някой ползва ли АМ на Аптамил? Откакто минахме на двойката, 💩 ѝ стана оранжевикаво и доста по-воднисто. Аз само дохранвам с 45мл на хранене, т.е. не ни е основното. Нарочно спрях захранването два дни преди смяната на АМ, за да видя как ѝ понася. От тогава нищо извън кърма и АМ не съм давала. Някой друг с изменения в изхождането?

Общи условия

Активация на акаунт