Филми с възпитателен характер

  • 10 011
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12
Като споменахте български филми - за големия син мисля, че са идеални Вчера и Стъпки в пясъка.
"Вчера" сме го гледали, незаменим е! А "Стъпки в пясъка" за какво беше, че съм забравила? Disappointed Relieved

# 46
  • Мнения: 710
Само филми или може и сериали?
За тинейджъри препоръчвам 13 причини защо - 13 reasons why, гледах го в Нерфликс. Сериал, тежък е, предупреждавам, също разглежда темите самоубийство, насилие, отритване и изолиране на един от групата, самота и т.н.
Моят син е на 14, но майче му е рано, не е дорасъл все още за този сериал, мисля. Приятелка пък го гледа с нейния 14 годишен, но той е доста ... по-напред, моят си е дечко все още.

# 47
  • Мнения: 2 051
Малко оффтопик, но не съвсем, да споделя нещо за “13 причини защо”. В края на първи сезон бяха включили доста натурална сцена със самоубийство, при което една американска майка обвини създателите на сериала, че нейната дъщеря се вдъхновила от сцената и отнела живота си. Това ги принуди да премахнат сцената. Интересно е... аз не мисля, че филмите могат да са виновни за нечие поведение, но неведнъж сме виждали как въздействат на някои хора (с психични проблеми).

# 48
  • Мнения: 116
Само филми или може и сериали?
За тинейджъри препоръчвам 13 причини защо - 13 reasons why, гледах го в Нерфликс. Сериал, тежък е, предупреждавам, също разглежда темите самоубийство, насилие, отритване и изолиране на един от групата, самота и т.н.
Моят син е на 14, но майче му е рано, не е дорасъл все още за този сериал, мисля. Приятелка пък го гледа с нейния 14 годишен, но той е доста ... по-напред, моят си е дечко все още.

За сериала не мога да коментирам - изгледах половината от първия епизод, не ме впечатли и не продължих. Но книгата определено НЕ я препоръчвам. Смятам, че носи прекалено грешни послания - как другите трябва да са отговорни за нашите чувства, как е нормално да втълпяваме чувство за вина, как възрастните не ни разбират и не трябва да им се доверяваме...

Прочетох много отзиви за Skam (норвежки сериал, преведено означава "Срам") - разглежда теми табу, които вълнувават голяма част от подрастващите (хранителните разстройства, модните тенденции, сексуланата ориентация). Но не съм го гледала и не съм запозната в детайли със сюжета - ако някой е, ще се радвам да сподели.

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 13:20 от JustAHuman

# 49
  • Мнения: 2 051
На Нетфликс сериалът Sex Education стана голям хит, но не знам дали е подходящ за 14-годишно. Братовчедка ми, която е на 16, го изгледа с интерес. Но това е доста карикатурен и преувеличен сериал, не виждам кой знае какво възпитателно.
Оооо, сетих се за филма “Thirteen” от 2003 година, но там в главните роли са момичета. За пропадането на едно момиче в капана на наркотици, безразборен секс и обичайните неща.

# 50
  • Мнения: 3 510
За мен такива филми като 13 reasons и Клас са изключетилно вредни за деца в тийнеджърска възраст. На мен самата ми действат неприятно.
Пускайте на децата си филми, които носят някакво послание, а не такива, които най-демонстративно показват кое и как.
Друг филм, за който се сещам, че носи послание е "Me before you". Мен лично ме накара доста да се замисля, приемам ли много неща за даденост и оценявам ли ги преди да съм ги загубила. Няма излишно насилие, което и най-важното. И без насилие, нещо може да бъде поучително.

# 51
  • Мнения: 2 124
"One tree hill" или "Самотно дърво на хълма" е приятен сериал.

Филмът "След" може би ще е интересен на по-големия. Не е някой шедьовър, но носи послания. Секс сцените са смекчени и подходящи за тийн възраст. Гледахме го на кино с дъщеря ми по нейно желание, когато беше на 12 г.
Казвам може би, защото се води по-скоро романтичен, а момчетата не са много по лигавщините.

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 13:24 от SamoDiva

# 52
  • Мнения: 4 808
От българските май никой не е споменал "Рицарят на бялата дама", но не знам може ли да се намери в нета. Много го харесвах. "Васко да Гама от село Рупча" със сигурност го има, ММ наскоро си го гледа и се смя, а и по телевизията го даваха пак преди десетина дни.

# 53
  • Мнения: X
"Вчера" сме го гледали, незаменим е! А "Стъпки в пясъка" за какво беше, че съм забравила? Disappointed Relieved
За мъж от Северозападна България, израснал по комунизма. Влюбва се в съученичка, но нещо не успяват да се хванат заедно. При първа възможност излиза в чужбина, показват перипетиите му там, стига до Щатите и решава да се върне да потърси старата си любов. Много хубав край има Heart

# 54
  • София
  • Мнения: 6 672
За мен добри български филми са Тилт и Каръци, с уговорката, че трябва да се погледне все пак дали възрастта е подходяща за тях - особено за Тилт, по спомен имаше насилие в него.

# 55
  • Мнения: 2 124
Част от препоръчаните филми, въпреки че са добри и въздействащи, са по-скоро "женски" филми. Не виждам как индивид от мъжки пол ще седне да ги гледа, още по-малко тийнейджър.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Сетих се и за филма Аватар.Много смислен филм.Моят син го изгледа с голям интерес.

# 57
  • Мнения: 973
"Пътят на миирния войн". Много поучителен филм, както и "Тайната" - този е малко към Ню Ейдж-а , но поне дава идеята,че отговорността е само наша. И двата филма ги гледах като тийнейджърка, след това четох книгите на Дан Милман и мога да кажа,че наистина намерих поука.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 672
О, ако говорим за момчешки - Играч първи, приготви се - Ready, Player One. Не знам колко е възпитателен, но определено е забавен.

# 59
  • Мнения: 2 124
"Джобс" - биографичен и "Параноя" - междуфирмени интриги, пак става дума за технологии.

Общи условия

Активация на акаунт