Захранване - въпроси и отговори - тема 8

  • 39 787
  • 846
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 378
На HIPP в чистите броколи и в картофите с тиквички реално има царевичено и/или оризово нишесте. Но повечето са чисти зеленчуци с вода и рапично масло.
Gerber също имат тези съставки в някои пюрета, ей сега гледах в магазина.
Аз не се притвснявам и ще ги давам така. Simple Smile

# 691
  • Мнения: 7 706
Имам пащърнак, броколи, сладък и обикновен картоф, морков, тиква, карфиол, спанак, зелена и червена чушка. Разполагам също така с елда, киноа и просо...😁
картоф+спанак, броколи+картоф, морков+тиква, сладък картоф+червена чушка, пащърнак+морков, спанак+морков+картоф, картоф+тиква

# 692
  • Мнения: 1 359
Elle ти е дала предостатъчно варианти. Аз те съветвам да смесваш всички зелени с нещо по- сладникаво, тъй като по принцип са си леко безвкусни, по мое наблюдение.

# 693
  • Мнения: 2 352
Моят съвет е да се следи за разхлабващи и запичащи храни. Да се редуват или комбинират. За да се избегне някоя крайнист, защото и двете не са никак приятни.
За захранване пюретата на Gerber са перфектни. Малки са грамажите и поне не се хвърля голямо количество.за месо препоръчвам на Plasmon. По мое мнение месните заготовки са много добри. Моето дете се даваше от заготовките на Gerber, сухи и стоят на хранилки. Докато на Plasmon са много гладки и добре се разбъркват със зеленчукови пюрета. Също имат зеленчукови бульони, които приготвям като съм нямала време за други. Слагам едно шишенце с малко вода още да заври, добавям кус кус. След като се свари добавям сирене и масло. Става малко по разнообразно.

# 694
  • Мнения: 353
Bugi  е права! Винаги гледам да комбинирам разхлабващ+запичащ. В случая направих два варианта с част от зеленчуците: 1.сладък картоф,тиквичка, морковчета,  червен лук, чесън, чушчица;
 2. няколко розички броколи, картоф, морков, червен лук, чесън, пащърнак.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, бебето ми е на 7++ месеца, яде зеленчуково пюре на обяд (редувам месо и жълтък) + дохранване кърма (не изяжда цяла порция, напоследък реве като му давам да яде и не иска Sad) и от една седмица по препоръка на педиатърката яде каша следобед (елда + плод), нея я харесва, но аз не му давам цяла порция все още (не знам и аз защо), имам следните проблеми:
1. Будене за ядене през нощта - буди се поне по два пъти да цока, а уж като вдигнел калориите през деня щял да намали нощните - да, ама засега не (като цяло е едър, ако има значение - 76см и около 10 кг)
2. Хапе ме и зърната ме болят и се побърквам - явно от опитите за дъвчене на парченцата в пюрето прихвана дъвчене на гърдите ми и е ужасно, започвам да се чудя дали да не започна да изцеждам и да му давам от шише, но това ще е някаква мъка..
3. Кога въведохте закуска? Чудя се, ако заместя три цели хранения дали ще се подобри нощното положение..
Не искам да спирам да го кърмя, но днес съм много афектирана след като ме хапа и дърпа цяла нощ, прави си и будни рандевута по час-два понякога и това мисля, че скоро ще прелее чашата.. Опитвам се да следвам някакви правила за будуване и спане през деня, за да подобрим нощния сън, но не ми се получава и всичко накуп започва да ме напряга много Sad

# 696
  • Мнения: 6 551
Нощните събуждания са напълно нормални и могат да се дължат на редица фактори - зъби, глад/жажда, топло/студено, натрупани емоции през деня, незряла нервна система, трудности при преминаване през фазите на съня. Те нямат общо с кърменето, много кърмени деца и след отбиване продължават да се будят по същия начин. Другата заблуда, че като ядял повече през деня, намало да се събужда, също не е релевантна. Както казах причини за нощните събуждания има много и гладът не е сред първите, според мен.
За хапането- ако е през деня, спираш кърменето и обясняваш, че боли. Слагаш кутрето между зъбките и разваляш вакуума. Правиш физиономия, че боли, аз и плачене съм имитирала. Общо взетое това,  спираш за малко като хапе и се надяваш да спре. Друг вариант са протектори за зърната, но не се знае дали ще иска така. Мажеш с Лансинох, без отмиване е. Ииии стискаш палци като избие зъба да спре да хапе. Моя периодично го правеше при зъбоникнене.
Трето - Закуска дадох към 10м, когато замести другите две хранения. Едва ли ще окаже влияние на събужданията, справка точка първа.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 678
Мисля, че събужданията му са, защото е гладен, обикновено са на три часа (с малки изключения) и след като се наяде (т.е. не просто да цокне, а си изсмуква и двете гърди) заспива пак (освен рандевутата, които не знам на какво се дължат)..

# 698
  • Мнения: 83
Свари си един картоф, един морков и едно броколи и ги пасирай в пасатор, докато са топли и добавяш от водата на око, да стане като каша. Кое не се получава, не мога да си обясня.. малко филм има ми се струва от престараване, с най-добри чувства казано Hug

В единия случай пюрето става като гума, когато го правя с пасатор.
В другия, когато го мачкам на ръка, остават малки парченца. Просто още ме е страх да му дам нещо, което не е напълно пюрирано.
От там идва проблемът. Simple Smile
Здравейте,аз мога да ви препоръчам машина за приготвяне на пюрета,толкова е лесно и съм мн доволна,но не на всеки му се дават пари за такова нещо,но според мен си струва. Simple Smile
Аз искам да попитам мамите в бебоци на 8+++ колко и какви са ви храненията,че от два дни нещо повръща по малко или не и достига или пък после преяжда.При мен е така
Сутрин-АМ -7ч - 180 мл
 10:00ч каша Глутенова - към 160
14:00ч пюре-Зеленч.с месо или Зеленч.с
Жълтък (тази последователност я правя от 2,3 дни)
16:00ч- 60-80 гр. -Плодово пюре
18:00-19-00ч.- АМ-180мл.

# 699
  • Мнения: 1 359
Здравейте, бебето ми е на 7++ месеца, яде зеленчуково пюре на обяд (редувам месо и жълтък) + дохранване кърма (не изяжда цяла порция, напоследък реве като му давам да яде и не иска Sad) и от една седмица по препоръка на педиатърката яде каша следобед (елда + плод), нея я харесва, но аз не му давам цяла порция все още (не знам и аз защо), имам следните проблеми:
1. Будене за ядене през нощта - буди се поне по два пъти да цока, а уж като вдигнел калориите през деня щял да намали нощните - да, ама засега не (като цяло е едър, ако има значение - 76см и около 10 кг)
2. Хапе ме и зърната ме болят и се побърквам - явно от опитите за дъвчене на парченцата в пюрето прихвана дъвчене на гърдите ми и е ужасно, започвам да се чудя дали да не започна да изцеждам и да му давам от шише, но това ще е някаква мъка..
3. Кога въведохте закуска? Чудя се, ако заместя три цели хранения дали ще се подобри нощното положение..
Не искам да спирам да го кърмя, но днес съм много афектирана след като ме хапа и дърпа цяла нощ, прави си и будни рандевута по час-два понякога и това мисля, че скоро ще прелее чашата.. Опитвам се да следвам някакви правила за будуване и спане през деня, за да подобрим нощния сън, но не ми се получава и всичко накуп започва да ме напряга много Sad
В осмия месец има един регрес на съня. Ако искаш прочети, дали няма да припознеш ситуацията с това.

# 700
  • Мнения: 816
Здравейте, ползвате ли бебешки роботи за храна и доволни ли сте? Мисля да приготвям възможно най-дълго храната вкъщи и в редки случаи да купувам готови пюрета. Ще се радвам на мнения  - чудя се заслужава ли си инвестицията.

# 701
  • Мнения: 5 378
Sanssa, аз също обмислях покупката на робот, но засега се въздържам. Струва ми се голяма инвестиция, която ще се използва сравнително малко време.
Реших да взема от металните кошници за готвене на пара и така да правя домашните пюрета.
Пасатори в нас имам 2 + 1 блендер.
Ако не се притесняваш от уреди втора употреба, можеш да погледнеш за оферти в Olx и Bazar.
Ние засега сме на купешки пюрета докато се ориентирам какво и как. След това съм се амбицирала аз да му готвя, но да видим как ще се получат нещата.
Предполагам, че пюретата с месо ще си останат основно от магазина, защото нямаме сигурен доставчик или домашни животни.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 456
Ползвах на Авент този уред, много ми беше удобно, бързо, лесно и чисто. За мен категорично си заслужава. Купих го за около 150 лв мисля, на Черен петък.
https://www.google.com/amp/s/www.philips.bg/c-p/SCF870_22.amp/2- … y-baby-food-maker

# 703
  • Мнения: 5 378
Ева,  за какъв период от време горе долу го използва?

# 704
  • София
  • Мнения: 1 456
Ева,  за какъв период от време горе долу го използва?
От захранването на 5+++ м до към 15 - я месец всекидневно,  сега доста по- рядко,  защото вече яде храна от кухня. Но може да се използва много по-дълго.

Последна редакция: нд, 22 ное 2020, 12:57 от Ева на третия етаж

Общи условия

Активация на акаунт