Цветя за терасата - 5

  • 19 691
  • 559
  •   1
Отговори
# 15
  • SF
  • Мнения: 20 771
Лелеее... и аз си мисля, че имам мушкато!

Вашите са по-красиви и от рози!

# 16
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
Нат, много приятна тераса! Какво е това цикламеното, в зелената саксия? Много е красиво!

бугенвилия Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 868
Добри ме е изпреварила, бугенвилия е, обаче много й капят цветовете. Имам я от една седмица, купих я от Лидл.

# 18
  • Мнения: 6 842
Момичета, бъдете по-милостиви, получих такова сърцебиене от тези красоти!!! Още с началната снимка на темата, с тези алпийски сакъзи, а после и с вашите прекрасни снимки ...

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 877



Това са тези които чакат да минат дъждовете та да им направя местенце в градината..
А тези са скромните ми мушки и сакъзи на тераската които чакат да спре да вали за да ги изкарам на перваза...






Между другото, тази година драцената ми цъфна за първи път, не знаех че цъфти а ги имам от 15 години сигурно, но може би защото все ги режа отгоре, че стават много високи, за съжаление не се наканих да снимам, че цветовете нали вечер се отварят само, но аромата беше страхотен, дано пак фа ме зарадва с цъфтеж...

# 20
  • Мнения: 4 808
Доли, може ли снимка на цъфналата драцена? Имам от седем тодини, никога не е цъфтяла, но и никога не съм я подрязвала. За пръв път чувам, че цъфтяла и ми стана интересно.

# 21
  • Мнения: 1 174
Доли, голяма красота! Останах без дъх.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 877
Тъкмо това се ядосвах,
че не се наканих да снимам...
И аз бях изумена, преместих я в стаята на сина ( пък там рядко влизам) но се оплака, че го боли глава, та влизам, ама то мирише ще се издушим, взех да се оглеждам, че той само кактуси си гледа иначе и какво да видя на драцената еди дълъг цветонос с едни топки със ситни цветчета малко като цветчетата на люляка, бели и мирише нещо средно между зюмбюл, жасмин и момина сълза...
Все любими за мен аромати..
Та така, преместих я в трапезарията да не души детето и на другия ден ставам ни мирише, цветенцата затворени, ходих на работа врущам се още с отварянето и аромат..
Та седнах да чета за нея и разбрах, че само вечер се отварят цветчетата, около 5-6 дена изкара преди да прецъфти, но не знам колко дена е била цъфнала при сина в стаята....

Ето така цъфти, не е моята, снимката е от нета....
Ето такива са от близо:

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 11:49 от DolliGi

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Записвам се, че съм отървала новата тема. Моите сакъзи продължават да се изживяват като марули, имат избили разклонения, но стоят миниатюрни, а старите листа жълтеят, тази пролет имам чувството, че растат особено бавно. Като гледам колко цвят имат вашите ме обхваща благородна завист Grinning

# 24
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Венета, прекрасно мушкато. А опита ли да си захванеш ново растение, дали ще се разпаде двуцветито?

Добри ме е изпреварила, бугенвилия е, обаче много й капят цветовете. Имам я от една седмица, купих я от Лидл.
Климатизира се. Бугинвилията не обича да се мести.

# 25
  • Мнения: 1 758
Добри ме е изпреварила, бугенвилия е, обаче много й капят цветовете. Имам я от една седмица, купих я от Лидл.
Бугенвилията може би е това в дъното, и то е красиво. Но на преден план има една зелена саксия с малки цикламени цветчета, за него питам.
Да се оплача, преди 2 часа открих, че едно от калдаръмчетата е налазено от листни въшки. Всеки ден си разлгеждам цветята как не съм забелязала. Страхувам се, че ще нападнат и други саксии и го евакуирах на друга тераса, без цветя. Иначе всичко засега върви добре, а знам че листните въшки обичат петуниите.

# 26
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Венета, прекрасно мушкато. А опита ли да си захванеш ново растение, дали ще се разпаде двуцветито?
ДамаТрефа, благодаря ти. На есен горе долу месец преди да се застуди винаги отчупвам клонче и го засаждам в нова саксия. От това мушкато отчупих клонче и от единия, и от другия цвят, а също оставих и цялото растение. Като се застуди прибирам всички цветя в една стая, в която поддържам температура от около 10°-15°. Някои от цветята въпреки грижите умират, други успяват. Дано това мушкато се е запазило. Моите цветя едва сега имат пъпки и ще започват да цъфтят. И аз ги чакам с нетърпение. Любопитна съм да видя кои са се запазили и дали пак ще имам такава на един корен с различни цветове. Дано и дъждът да спре, че през целия май не спря. Цяла зима нито сняг, нито дъжд, а сега не спира да вали.

# 27
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
Добри ме е изпреварила, бугенвилия е, обаче много й капят цветовете. Имам я от една седмица, купих я от Лидл.
Бугенвилията може би е това в дъното, и то е красиво. Но на преден план има една зелена саксия с малки цикламени цветчета, за него питам.
...



това е бугенвилията. друго с цикламени цветчета не видях Simple Smile

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 877
Дамата може би имаше предвид калибрахоето, ако правилно съм видяла, това което е като мини петуния?

# 29
  • Мнения: 1 758
Даа, значи калибрахое. Heart Дори не съм го чувала. Благодаря! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт