Здравейте, това ще бъде моята първа изповед! Казвам изповед, защото не обичам да споделям проблемите си с никого, а сега чувствам, че искам. Аз съм момче на 22 годишна възраст и съм заклет комарджия. “Момент как така на 22, а вече заклет комарджия”, следните думи ще си кажат някои от вас, но ще разберете как стигнах дотук. От малък буквално от 7 годишен съм закърмен с КОМАР! Страшно е, страшно е, защото аз не открих комара както повечето на 18, аз съм болен от дете. Историята е такава, че родителите ми бяха уважавани и влиятелни бизнесмени. Баща ми през цялото време си е играел комар (карти и главно Еврофутбол).Лека полека затъна всичко, съсипа ни говоря за милиони левове. И тук идва разковничето към моята страст към залаганията! Когато бях на 7, започна да ме кара с него в Еврофутбол, пускаше ми фишове с по 100-200 лв и ми ги даваше да са си мои! На 7 години! Ще кажете какъв баща е това? Не знам, и аз до ден днешен се опитвам да го разбера. Както и да е , това захранване с хазарт от малък направи така, че аз да се пристрастя от невръстна възраст към хазарта и  до ден днешен да харча абсолютно всеки лев за КОМАР (еврофутбол главно). Излишно е да споделям какви изродщини съм правил само и само да играя! Не, чакай! Момент всъщност не е излишно! Лъгал съм най близките ми хора само и единствено за комар! Мразя да лъжа, а се превръщах ден след ден в долен лъжец, който е готов да направи всичко за да си вземе необходимата доза адреналин. Веднъж след погрома на баща ми , помня, че имахме само 7лв! Баба ми ме изпрати да си купя термометър, защото ми беше лошо! Познайте какво стана..! На фона на може би над 100 000 лв , които съм проиграл, тези 7лв са като едно нищо, но не! Такава болка изпитах  тогава, че започнах да се мразя още повече, но не след дълго (1-2 дни) поредния залог беше на лице. Харчел съм пенсията на баба ми, 2 та лв за закуска в училище отиваха в 90% от случаите за фишове. След като се укрепихме малко финансово логично е и залозите да станат по-големи. Хиляди мисли са минавали през главата ми, затова например как едно нещо в магазина струва 10-20 лв, и може да го използваме с години, а 10-20 лв залог при мен са нищо как ли пък не ще заложа с 20 лв ( и се смея) дай със 100-200 фиш по сигурно е. Мисли като тези, колко гладни хора има, колко пенсионери са само на хляб, сол и кисело мляко..! Съсипват ме такива мисли жал ме е, но колко дълго трае това? Ами до следващия залог разбира се. Това е болест! Години наред играя с доста пари. Потресаващото е, че може би няма период от 2-3 дни в кариерата ми на комарджия (15 години вече) в който аз да не играя! Страх ме е! Не мога да си представя живота без комар! Как ще издържа! Страх ме е, че ако успея да се откажа, стига веднъж за да сринеш всичко. Страх ме е от себе си, защото имах нагледен пример как една империя пада 2 пъти от комара, а аз продължавах ден след ден, ден след ден да залагам. Осъзнавам зависимостта си, признавам я, искам да се излекувам и да не живея в страх, че всеки момент мога да прецакам всичко. Накратко искам да изброя и какво направи с мен хазарта:  
- саморазрушение
- егоизъм
- алчност
- меркантилност
Придобих тези качества, които иначе стоят далеч от моята персона, моите виждания и мироглед..  В момента съм в чужбина, имам възможност да си оправя живота сам, да се вдигна и искам да го направя! Единствено тази гавра със самия мен и близките ми наречена КОМАР ме спира! Сега искам да ви споделя и как накрая се навих един вид да се излея пред вас и пред близките ми. Стана така, че за последната седмица изхарчих около 6000 лв. на покер и еврофутбол! Това бяха заплатите ми, които съм изкарал с тежък физически труд. Имам и не малък борч към банката! Не мога да спя тези седмици, мразя се, удрям, чупя, но нищо..! Предстои ми отпуска, с какви пари ще я карам не знам, само знам, че мисълта - “дай да се избия “ вече няма да я има. Убеден съм в това, че доста хора, които са доста по вещи от мен в дадени аспекти, ще четат това, затова ще разкажа и малко за себе си! Аз от малък обичам спорта ( може би и това допринася) тренирал съм години наред футбол, бях капитан в детските формации, докато не прекъснах заради сриването на семейството ни. Обичам да играя и тенис и волейбол, знам че хобитата помагат за изчистването на мислите заради това го казвам. Най-тежкия период в живота ми беше от 18-20 год., защото бях в жестока депресия породена от редица фактори. Суицидни мисли не липсваха, приемах 2-3 антидепресанта, аз не живеех просто съществувах. Като разбира се единственото нещо, което не се промени в мен в периода на тази депресия беше КОМАРЪТ, не спирах да залагам. Пак ще го напиша ден след ден, години наред хора аз не спирам да залагам, където и да изляза с който и да говоря, каквото и да правя аз все си мисля да пусна едно фишче! Дори когато спортувам, пускам преднина на съперника за да има тръпка подобна на тази в комара, представете си..!  Целият ми живот дотук е обвързан с комар и безкрайни залагания. Ставаш ходещ боклук, за който се обезценяват напълно парите и всичко изглежда безмислено. Искам да спра! Искам промяна в себе си! Искам да не съм роб на тази гавра комара! Няма да съм роб на тази гавра ! Заради мен и заради близките ми! Благодаря предварително, на прочелите това!

П.П Написах този текст почти на прима виста, така че има още много неща, които бих могъл да споделя. Благодаря отново!

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 19:17 от eminem89