Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Заповядайте във втората тема за любимите ни кафе машини! Heart

# 1
От около 2 месеца ползвам Lavazza blue и съм безкрайно доволна да пия ароматно ристрето постоянно. Купувам кафявата и лилавата капсули, винаги съм предпочитала 100% висококачествена Арабика.
Всяка чаша кафе е с каймак.
Вкъщи имам Филипс Синтия, пълен автомат. Няколко пъти я пусках, но не съм особено очарована, явно не мога да се справя с настройките и иска професионално настройване.

# 2
С капсулите не е напълно ясно какво се пие, но има вид кафето винаги.

# 3
Здравейте! И аз да се включа за пръв път в темата за най-любимото ми нещо - кафето!
От около два месеца ползвам кафемашина на WMF - Lumero. Оказа се доста добра. Прави страхотен каймак. То все пак това зависи и от кафето до някаква степен.
По принцип пия предимно Лаваца като кафе, но сега експериментирам с различно и в момента ползвам Pellini, което се оказа доста добро за моя вкус.

# 4
Много странно, рядко някой споменава за аромата, за киселинността, горчивината, послевкуса, но всички отсичат, че кафето е хубаво, понеже има каймак... Ми каймакът просто придава добър вид на кафето, но не се пие сам по себе си в края на краищата.
Някога, когато баба ми канеше баби на гости, пиеха нес кафе и за да им стане каймак аз бях отговорник по подготовката - кафето и захарта се сипват в чашата с една лъжичка вода и се бърка докато стане хомогенна каша. И после като се залее с вода става каймак. Още го помня Simple Smile

# 5
Доста скъпи кафета 100+лв  за килограм нямат почти никакъв каймак при  еспресо, но за сметка на това букет от вкусове.

# 6
Кимбото излезе доста прехвалено. Ще пробвам препоръчаното Лаваца Терра.

# 7
С капсулите не е напълно ясно какво се пие, но има вид кафето винаги.

Когато си на 10000 км. от хубавото кафе, Лаваца капсула е еликсир.
Пелини е много добро, слаба дистрибуция, но в София зная къде да го намеря.

# 8
  • София
Привет, наскоро получих подарък Delonghi EC221. Преди това от години ползвах Делонги, но по-стария модел. Не я заменям за нищо Simple Smile

# 9
  • на Мелмак
Те затова автоматите имат настройки за мелене, температура на водата, дължина на кафето.
Памет за тоя, за 'оня Grinning
ММ ги е настроил нашите, но често променяме кафетата и заради ЕГН - то, в смисъл дължина/сила. Аз кисели кафета не обичам, обичам плътни и ароматни. Вкусни Sunglasses

# 10
Те затова автоматите имат настройки за мелене, температура на водата, дължина на кафето.
Памет за тоя, за 'оня Grinning
ММ ги е настроил нашите, но често променяме кафетата и заради ЕГН - то, в смисъл дължина/сила. Аз кисели кафета не обичам, обичам плътни и ароматни. Вкусни Sunglasses
Всичко си имат те, само дето еспресо не могат да правят. Киселите кафета са страхотни, въпрос на вкус.

# 11
  • на Мелмак
Именно, въпрос на вкус Wink

# 12
Привет, наскоро получих подарък Delonghi EC221. Преди това от години ползвах Делонги, но по-стария модел. Не я заменям за нищо Simple Smile

Бихте ли споделили колко см  най-много трябва да бъде височината на чашката за кафе?

# 13
  • София
От 1 година съм щастлив притежател на кафеавтомат Филипс. Изпробвах доста кафета, досега съм харесала най-много кафетата от серията Bianchi Origins и Tchibo Barista Espresso.

# 14
Излиза, че има ли пяна-каймак, всичко е наред. Това става с всяка машина и за 100лв или за по-малко с капсули.
Няма смисъл да се хвърлят повече пари, все ще има каймак.

Общи условия

Активация на акаунт