За марковите дрехи?

  • 45 448
  • 206
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 181
има някой европейски марки,чиято продукция се шие в българия на ишлеме.имам приятелка в швейцария,която си купува от там дрехи на разпродажби и на тях си пише че са произведени в българия.явно освен в китай и в бг. работната ръка е евтина за съжаление.
в софия има няколко магазинчета,в който се продава от "докопаната" от тези цехчета продукция.
аз от 1-2г си пазаривам от тях.не ме интересува какви марки са.дали са истински или не.факт е че качеството е страхотно,моделите не са от тези дето са навсякъде.
за пример мога да дам,че мъжът ми след 2-3м максимум 6 винаги си протрива дънките.от там взехме дънки "кавали',който вече 1г не са мръднали.

# 46
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: irka
Цитат на: bomboto
Обаче чистосърдечно си признавам, че съм сноб на тема спортни обувки. Маратонки Runners никога няма да си купя.
 Това чеи  с маркови дрехи обаче не те прави добре облечен.


Ами не искам да те разочаровам ама всички спортни обувки се шият в Китай. - Адидас, Найк и т.н. , както и "българските" - Рънърс, Булдозер Сандик и т.н. Работех преди да излезна в майчинство в една от българските фирми за спортни обувки и мога да ти кажа, че 2 пъти годишно се ходеше до Китай в определени фабрики където се избират моделите. В същите фабрики се шият и всички гореизброени марки! Евтина работна ръка какво да се прави! Да не говорим, че един познат със зелена карта от САЩ като се върна облечен от там уж марково - ами то навсякъде пишеше Китай - дрехи ,маратонки! Rolling Eyes


Аз си купувам това което ми хареса, в което се чувствам удобно. Не робувам на марки! Допадат ми българските дрехи по- качествени са от марковите шити в Китай!
 Close-mas:


Аз закачливо си признах, че съм "Сноб на тема спортни обувки" и за съжаление никога не мога да имам толкова колкото искам.
 Това, че всички('айде почти всички) спортни обувки се произвеждат в Китай, Виетнам, Тайланд и т.н доколкото си спомням не ги прави по-грозни - моделите ги задава обикновено фирмата , а производството - ами пазарна икономика - това е положението. Евтината работна ръка си е голям плюс. Дали обаче като външен вид можеш да сравниш един прост модел О'нийл с Runners или Сандик.  Въпрос на вкус, ама според моето скромно мнение не може Grinning

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
ами имам маркови дрехи
често пазарувам от Betty Barcley

# 48
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Цитат на: Светлана
Истински маркови дрехи на ниски цени, това май само в чужбина го има  Rolling Eyes

Не съм съгласна, една блузка в магазина на CHANEL в Мадрид е 2500 евро....

# 49
  • Мнения: 3 200
Фен съм на Tom Tailor

# 50
  • Мнения: 948
Цитат на: galq4
има някой европейски марки,чиято продукция се шие в българия на ишлеме.имам приятелка в швейцария,която си купува от там дрехи на разпродажби и на тях си пише че са произведени в българия.явно освен в китай и в бг. работната ръка е евтина за съжаление.
в софия има няколко магазинчета,в който се продава от "докопаната" от тези цехчета продукция.
аз от 1-2г си пазаривам от тях.не ме интересува какви марки са.дали са истински или не.факт е че качеството е страхотно,моделите не са от тези дето са навсякъде.
за пример мога да дам,че мъжът ми след 2-3м максимум 6 винаги си протрива дънките.от там взехме дънки "кавали',който вече 1г не са мръднали.

Тайна ли е къде са тез магазинчета Wink

# 51
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз "маркови" дрехи съм купувала за мен и детето само на разпродажба, но в никакъв случай не се заблуждавам, че са ОРИГИНАЛНИ! Но пък не държа много на качеството, не ми се ще една дреха да я имам повече от два сезона. По-скоро ме интересува да стоят добре!
Това за Миролио, Мотиви, Теранова и Манго е пълен смех!  Grinning По-некачествени дрехи от тези съм виждала само по сергиите на Илиянци. Не че нямам някой и друг парцал от там, но поне не му се превъзнасям!
За Бати Балено - палци горе!!! Бети Баркли - също, но нямам такъв стандарт. Завиждам на такива, дето си "пазаруват" от там!  Grinning За другите, по-скъпи марки нямам идея. Аз немам работа в такива магазини!  Laughing

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 277
Това за Миролио, Мотиви, Теранова и Манго е пълен смех!  Grinning По-некачествени дрехи от тези съм виждала само по сергиите на Илиянци. Не че нямам някой и друг парцал от там, но поне не му се превъзнасям!

И аз не се превъзнасям по тези марки, но нямам една некачествена дреха от там, имам яке от Мотиви дето го пера на пералнята при 40гр. през две седмици - не е мръднало, ушито е доста по-качествено от илиенските якенца по сергиите...и не е само якето....или си имала лош късмет с дрехите ти от там или нещо май послъгваш за качеството

# 53
  • Мнения: 421
Обичам "марковите" дрехи, но не защото на тях пише марка, а заради дизайна и качеството на материалите...и най-вече защото изглеждат различно. Определено се влияя от какво са направени дрехите. Фен съм на конопа, лена памука и новите техно "дишащи" материи.  Не харесвам обличането по калъп...и затова, когато имам възможност, си избирам марки, които не са популярни в БГ. Но няма да ви ги споделям. Grinning  Grinning  Grinning Обикновено са спортни защото това е моят стил:) Лошото е, че дори и при така наречените маркови, не винаги нещата са качествени или удобни.
За съжаление трудно и рядко се сдобивам с нещата, които харесвам, но пък ми доставя голямо удоволствие да ги имам и нося. Аз съм от типа хора, които се привързват към дрехите и обувките си и ми е много болно когато любима дреха ми се повреди или скъса.
Бих се кефила ужасно да си нося нещата по 10 години, но за съжаление вече не се произвеждат толкова издръжливи неща, търговска политика, кво да се прави...

Но наистина не мога да я разбера тая мода с надписите...за всеки средно интелигентен човек е ясно, че блузка на която пише chanel например е менте, защото цената на оригиналната е много, много висока...също така станаха страшно модни ментетата на бижутерията на bvlgari, направо не ги разбирам хората, които ги носят какво точно си въобразяват...че другите са от гората или...
Смешни са ми тия коконки дето носят Fendi, Gucci, Prada...и се качват в трамвая....

Със здраве Close-mas:

# 54
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Katrin_77
или си имала лош късмет с дрехите ти от там или нещо май послъгваш за качеството


И за каква изгода ще лъжа?!  Shocked Да не съм представител на конкурентна марка?!  Laughing
От Теранова имам много неща, смятам, че там няма какво да коментирам, едва ли някой ще ми каже, че са страхотно качество!  Wink От Манго - пола, на която й се разлепи подгъва много скоро, а и стана на топчета плата. От Мотиви - блуза с изтрит надпис след две пранета. Миролио - та дрехите там още в магазина са с сразпрани тигели, иначе не отричам, че има ефектни! Това е мнение и на мои приятелки със същия опит с тези и подобни им "маркови" дрехи. Просто не ми се разказват и други "дрешни" истории. Но хайде тогава, мир да има - нека го наречем лош късмет.  Laughing

# 55
Цитат на: Dafna
Цитат на: galq4
има някой европейски марки,чиято продукция се шие в българия на ишлеме.имам приятелка в швейцария,която си купува от там дрехи на разпродажби и на тях си пише че са произведени в българия.явно освен в китай и в бг. работната ръка е евтина за съжаление.
в софия има няколко магазинчета,в който се продава от "докопаната" от тези цехчета продукция.
аз от 1-2г си пазаривам от тях.не ме интересува какви марки са.дали са истински или не.факт е че качеството е страхотно,моделите не са от тези дето са навсякъде.
за пример мога да дам,че мъжът ми след 2-3м максимум 6 винаги си протрива дънките.от там взехме дънки "кавали',който вече 1г не са мръднали.

Тайна ли е къде са тез магазинчета Wink


ne sa taina
ediniq e na 4erkovna predi mosta kato otiva6 za hadji dimitur vdqsno
vtoriq e na bul geo milev v 4asta pod zala festivalna v edna nova kooperaciq ot dolu.
i dvata sa skriti4ki t.e otvun ne li4i 4e sa magazini.
za tretiq pisah predi vreme tuk.namira se v magazin ena vuv svoboda.v nego ima samo bluzi,a v drugite dva i dunki,qketa i ei takiva

# 56
  • Мнения: 948
За този на Черковна мисля, че се сещам....да един спортен магазин Grinning  Благодаряяяя Grinning
Ще намина и през другия Wink

# 57
  • Мнения: 1 014
Момичета, тук в Стара Загора има много малък избор и да знаете как ви завиждам Wink (шегувам се разбира се). Simple Smile

# 58
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: galq4
има някой европейски марки,чиято продукция се шие в българия на ишлеме.имам приятелка в швейцария,която си купува от там дрехи на разпродажби и на тях си пише че са произведени в българия.явно освен в китай и в бг. работната ръка е евтина за съжаление.
в софия има няколко магазинчета,в който се продава от "докопаната" от тези цехчета продукция.
аз от 1-2г си пазаривам от тях.не ме интересува какви марки са.дали са истински или не.факт е че качеството е страхотно,моделите не са от тези дето са навсякъде.
за пример мога да дам,че мъжът ми след 2-3м максимум 6 винаги си протрива дънките.от там взехме дънки "кавали',който вече 1г не са мръднали.

да,аз съм си купувала дрехи оттук ,на които пише произведено в България.

# 59
  • Мнения: 652
Да кажа за марковите дрехи, ако позволите. Имам наблюдения над тези, които са средна класа - С. Оливър, Кома, Море анд Море, Джин Тоник (простете за кирилицата). Те си избират платовете и аксесоарите, установяват модела, кройката и се шият в БГ, Турция, Румъния, Украйна и Изтока. Качеството на изработка се контролира от лице, което е назначено или оторизирано от тези марки. Начина на изработване (имам предвид техниката и последователността) е определен също от тях. Това е марката всъщност, а не производството.
В Русе например се шие Зара и тн. И не само там. Става дума за големи предприятия, не само малки цехчета.
Турция е един от основните производители на платове - дори и за американски дизайнери.  Така че всичко зависи от контрола на качеството.
Това само за инфо го давам, де. Сигурно има и други момичета от бранша.

Общи условия

Активация на акаунт