Мое щастие-но и болка .

  • 16 064
  • 407
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Отново Здравейте ,първо искам да подчертая ,че най -вероятно темата ще ви се стори глупава-ЗНАМ!
Не сме семейство все още а сме двойка на около 30 -тте .
Заедно сме от година и малко ,живеем близо и имаме намерение да заживеем заедно (няма да е до края на годината) това е едното.
Както винаги при някои хора живота не е ок,и нещо ни прави нещастни.
А мен много дори ,и не желая съжаление.
Той е мъж мечта ,кусур не му намерих .
Но при мен да ,имам проблем с слуха ,което ме измъчва цял живот.И забелязвам дори,че намалява.
Ех ако можех да сторя нещо.Моля без съвети ходи по доктори ''има начин''.( АПАРАТ НЕ ЖЕЛАЯ)
Ако е имало нямаше да споделям.Малко се олях с писането.
Ами за мен мога да кажа някои неща-много затворена и не много общителна .
И сама си правя извода,че може да ме мислят за задръстена и смотана .Заради проблема ми ,не участвам много в разговори(срам и притеснение ,че недочувам.)
И това което бих искала да попитам за съвет е как да отбягвам срещи когато половинката ми иска да се събираме с други -приятелите му или негови роднини?
Как за бога ?Не мога да говоря с него на тази тема -болно ми е ,по изражението ми ще му стане гадно ,че мисля подобни неща.
Казвах му на няколко пъти,че ако желае може да се разделим (не казвах ,че заради проблема ми ).
А също знам и че не може да му причинявам подобно нещо-откази !
Но направо сърцето ме боли ,той е страхотен а с жена като мен?
Много объркано е може би ,ноо просто си излях душата .Ако сметнете за редно очаквам съвети.

# 1
  • Мнения: 4 611
Сподели с приятеля ти, нямак ак да изградите хубава и стабилна връзка ако не можеш да се разкриеш пред него. Интимността във връзката не се свежда само до секса. Зорлем ще загубиш свестен човек, защото си бъзлива. Явно не си узряла за сериозни отношения.

# 2
  • Мнения: 1 876
Според мен трябва да се харесваш и приемаш такава каквато си, за да те обикнат и приемат другите. Това е основата да се заявиш като личност и да покажеш на околните, че те трябва да те уважават. Въпреки проблема, който имаш, можеш да обърнеш внимание на външния си вид, да направиш някаква промяна с цвета на косата, стила на обличане, да спортуваш или да се занимаваш с нещо , което да повдигне духа ти.
А ако за него е проблем твоят проблем, то не трябва да ти губи времето. Относно излизанията с близки и роднини-според мен потърси баланс, присъствайте на поводи и празници, но не и да се мъкнете всеки ден при родителите на някой от двамата.
Защо не желаеш апарат?

# 3
  • Мнения: 346
И аз и той живеем с родителите си .Окей тук добре,по малко се виждам с тях.
Но има и роднини ,не се виждаме често с тях и понякога явно трябва да се видим.
Аз визуално си се харесвам ,но проблема си не мога да приема -НИКАК НЕ Е ЛЕСНО.
Не го желая на никого,адски трудно е .
Да страня и да се правя ,че не искам никого около мен.Много е трудно.
Заради проблема ми още преди години, пожелах да не се виждаме и да нямаме връзка .
Аз се срамувам от себе си ,не желая да го коментират общи познати и т.н.
Но в крайна сметка му честитих един празник и се стигна до виждане и се случиха нещата .
Искам да бъде много щастлив но не с мен,е как да му го кажа (заради проблема ми ).
Апарат не желая ,защото ужасно ме е срам .А сега неволно коментират ,че не чувам,а пък тогава да ми се смеят в очите не мерси.

# 4
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 385
А имам такъв проблем, без апаратче съм, защото не се чувствам добре с него. Сменила съм няколко, не ми помат. Даже една лекарка ми каза, само по време на лекций да го слагам...
Дано приятелите му да са разбрани и роднини му, да не те изолират. Аз съм омъжена, със свекървата почти не говоримм (аз и тя) не й се занимава. А ходихме често в тях преди ИП, гадно е. Но дори на моята майка понякога не й се повторя казаното и тъй аз слушам главно.


Пиши ми, ако искаш.

# 5
  • Мнения: 7 903
Ще си провалиш връзката и ще се обречеш на мъка, защото те е срам от намаления слух? Най-трудно е да пребориш егото си. Пожелавам ти успех. (без ирония, без критика го пиша)

# 6
  • софия
  • Мнения: 4 180
Аз изчетох два пъти постовете ти и не можах да разбера, ако наистина е толкова свестен този мъж, защо толкова държиш да се разделиш с него? Поговори с него, обясни му какво те тормози и той вече ще си прецени. В една нормална връзка трябва да може да се разговаря и споделя. Не си нито първата нито последната жена на света с намален слух. Кажи му на човека, обясни му всичко за здравословния си проблем и как се чувстваш. Какво значи срамуваш се от себе си -имаш здравословен проблем -ако можеш и искаш го коригираш, ако не можеш или не искаш-не. И живееш с него. Обясняваш го на мъжа до теб и той си преценява дали и той ще може. А че някой щял да ти се смее-да си развалиш връзката заради това за мен е несериозно.

# 7
  • Мнения: 18 521
Аз сложих апарат на 17 гадини,до ден днешен не ми  се е присмял никой ,нито един.Работих над 32 гониини в нормална среда и спрях заради друго.Отгледах две нормални деца  и се радвам на нормални внуци.
Никога не съм се срамувала от себе си, имах неудобство като не чуя нещо,та си признавах веднага ,че трудно чувам и хората повишанаха глас да ги разбера.
Смятам се за нормален човек, и съм нормален човек. Не съм се лишавала от нито едно удоволствие като млада, после работа много, криза ,деца и разходи по тях  и нямаше как, не често и постоянно, но от всичко съм опитала.
Гости посрещам и сега,но вече е трудно и с апарата, защото има съпровождащ проблем и не мога дълго да го нося.
И това ,че ти не се уважаваш като личност  е твой проблем, няма друг да го реши.

Каквото и колкото позволиш, такова и толкова ще ти върнат останалите, ще ти причинят .
И ако мислиш ,че форумът решава проблеми - откажи се.Ти ще си решиш проблема ако пожелаеш.Не вярвам момчето да не  е забелязало какво ти е, може да те подкрепи.
И друго- колкото повече време минава ,толкова по-трудно се свиква с апарата.Много хора (тежкочуващи)ме питат за него, не се обиждам, обяснявам и помагам със съвет.
Сложи го, никой няма и да го забележи зад средно дълга коса, да не си като момче подстригана само.Една подходяща прическа и си готова, а вече има толкова модели и вътре в ухото дори , аз носех комбиниран с очила, в началото не ми бяха и нужни ,но това бяха апаратите тогава.
Знам ,че ще ме отрежеш и дума няма да ти влезе в ума. Ама поне да знаеш, че виновник за живота си сега ,неприятен ,си ти. Може да не си личи дори че имаш проблем, години наред имаше хора да не знаят за моя.
И да натъртя ,никой не ми се присмя, напротив ,уважават хъса ми да се впиша в нормалния свят.
И не се провалих с това.

# 8
  • Мнения: 346
Нямам тази смелост да му споделя,аз само като се сетя започвам да рева.И не желая да ме вижда в подобно състояние.
Връзката ми е ок,обичам си го ..Нооо не съм пълноценна ,по добре би било да си намери по добра от мен(здрава).
Защо да му споделя ,за да ме съжалява ли ?
Ще сподели с техните и после да ме е срам да ги видя.
Това е ,колкото и да е странно има и хора като мен.
Предпочитащи да останат сами ,но хората около тях щастливи с друг човек.

# 9
  • Мнения: 1 625
Срам те е от апаратчето?! Все едно някой да го е срам от очилата. Хората са толерантни. Никой няма да се присмее на друг за слухово апаратче или друг физически проблем. Има хора, които си сменят пола и се гордеят, ти си се запритеснявала за апаратче, което ще ти помогне да чуваш.
Проблемът ти е психологически. Обърни се към психолог. Ако е нужно проведи терапия. Не е нормално, да те е срам от нещо, което не зависи от теб. Не е нормално да проваляш връзки, приятелства и познанства. Не е нормално да се затваряш до толкова в себе си. Точно това затваряне води до влошаване на проблема.
Свържи се със психолог, работи над себе си. Съсипваш си психиката и живота за едното нищо.

# 10
  • софия
  • Мнения: 4 180
За мен целият проблем е в това, че се самосъжаляваш и срамуваш от себе си. Да, имаш здравословен проблем, но много хора имат различни здравословни проблеми. Това не означава, че никой не трябва да ги обича или да си умрат сами. Ако ти искаш да се разделиш с него,защото не го обичаш или защото той не е щастлив с теб - това го разбирам, но да искаш да се разделиш с него,само за да не си преглътнеш егото и споделиш проблем - за мен това е непонятно. В една истинска връзка би трябвало да смееш да споделиш такова нещо на партньора си. Поне аз така разбирам нещата.

Защо да му споделя ,за да ме съжалява ли ?
Че защо да те съжалява?
Аз съм с развалено зрение - от 2 клас носих очила, а от 10-ти клас съм с 4 диоптъра лещи. Без тях виждам ,но както се сещаш по големия диоптър не виждам без тях както например ти. Никога не съм крила ,че съм с лещи. И никога не ме е било срам от това. Не виждам никакъв повод за срам.

# 11
  • Мнения: 346
Ако бяха очила даа,няма проблем.
Но това са уши, а живота ми можеше да бъде много по добър .
Благодаря на всички за съветите ,ако можех да му споделя нямаше да пиша тук.

# 12
  • Мнения: X
Ти не беше ли пуснала скоро друга тема за секс без презерватив?

# 13
  • Мнения: 18 521
Да ,тя  е без презерватива.Психолог или си живуркаш сама и това  е.С всички последици, ти избираш.
Не знам защо пускаш теми като не приемаш нищо.

# 14
  • България
  • Мнения: 757
Излизай от ролята на жертва! Няма кой да го направи вместо теб. Това самосъжаление отблъсва хората повече, отколкото някакво апаратче. Нормален човек няма да го направи на въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт