Майски бръмбарчета - Тема 1

  • 15 314
  • 332
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 24
Chobsi16, давам ама файда:)
Ами дано не ти дава само 2-3 дни почивка, за да почнете пак с нови сили хихи. Разбирам те напълно, аз вдигам банкет ако се буди на 2 часа, а не на 20 минути 😂
Хем уж си заспива сам без асоциации, хем събуди ли се вечер само търси да цоца... мисля, че ще порасне цицоман

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 572
И аз давам Дентокинд хапчета..Не знам помагат ли,пак се буди нощем...но като чели по-малко,иначе никога не е пропускал будеене..Благородно завиждам на мамите,дето децата им спят по цяла нощ

# 257
  • Мнения: 165
здравейте Преслава е на 6 пълни месеца личи.си че я мъчат зъбки но до сега нямаме още .На 24 я водих на консултация гледаха и гърдичките ,гърлото беше всичко наред не и сложихме ваксина че кашляше  и само сироп ни изписаха  .Днес вдигна 37.9 дадах и панадол и заспа някое бебче да е било така

# 258
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Ние днес бяхме на консултация, вече се хващам за главата - Ерик тежи 10,8кг, на дължина е нормални 72,5см. Откъсват ми се ръцете да го разнасям насам-натам. И отказва твърда храна, признава си само кърмата. Още не е захранен, колкото пъти съм му давала нещо, толкова пъти го е изплювал почти напълно 🙄 според педиатъра няма проблем за сега, ще пуснем изследвания ако до 8м продължи да не иска да яде

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Ние днес бяхме на консултация, вече се хващам за главата - Ерик тежи 10,8кг, на дължина е нормални 72,5см. Откъсват ми се ръцете да го разнасям насам-натам. И отказва твърда храна, признава си само кърмата. Още не е захранен, колкото пъти съм му давала нещо, толкова пъти го е изплювал почти напълно 🙄 според педиатъра няма проблем за сега, ще пуснем изследвания ако до 8м продължи да не иска да яде
Ние последно миналия месец  бяхме 9300,70 см...И ние сме по ЗВБ,аз му давам,той уж си взима,ама ние сме с ниъск хемоглобин и му давам и Малтофер...Като цяло и на него си му е най-вкусна кърмата,но поне хапва малко ...Давай му,пък все някога ще прояде

# 260
  • Мнения: 46
Здравейте мамчета,  вашите бебоци в колко си лягат? Ние предремваме след баня и си лягаме в 1ч.
И също така има ли бебчета които спят при родителите си? Нашия се научи и немога да го отуча.

# 261
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Ерик заспива около 19:00-19:15 почти всяка вечер, сутрин става към 6:00-6:20. И спи при мен от раждането, така ми е най-удобно нощно време да го кърмя. Няма сила, която да ме накара да го вадя от кошара по 5-6 пътя всяка нощ, аз ще остана без кръст 😩 дъщеря ми и тя спеше при мен от 1г до 2г, след това я отбих и я преместихме директно в нейната си стая, драми не е имало. За това и сега още хич не го мисля

# 262
  • Мнения: 46
Ерик заспива около 19:00-19:15 почти всяка вечер, сутрин става към 6:00-6:20. И спи при мен от раждането, така ми е най-удобно нощно време да го кърмя. Няма сила, която да ме накара да го вадя от кошара по 5-6 пътя всяка нощ, аз ще остана без кръст 😩 дъщеря ми и тя спеше при мен от 1г до 2г, след това я отбих и я преместихме директно в нейната си стая, драми не е имало. За това и сега още хич не го мисля
Казаха ми че щял да свикне и да спи при нас и като гълям, и на мен ми е най добре да го гушна,баща му ще спи на друго легло.
Благодаря ти!

# 263
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Ерик заспива около 19:00-19:15 почти всяка вечер, сутрин става към 6:00-6:20. И спи при мен от раждането, така ми е най-удобно нощно време да го кърмя. Няма сила, която да ме накара да го вадя от кошара по 5-6 пътя всяка нощ, аз ще остана без кръст 😩 дъщеря ми и тя спеше при мен от 1г до 2г, след това я отбих и я преместихме директно в нейната си стая, драми не е имало. За това и сега още хич не го мисля
Казаха ми че щял да свикне и да спи при нас и като гълям, и на мен ми е най добре да го гушна,баща му ще спи на друго легло.
Благодаря ти!

Един път са толкова малки! Гушкай докато ти дава, ще мине по-бързо отколкото си мислиш

# 264
  • Мнения: 24
Като заговорихте за това, бихте ли споделили дали сте успяли да създадете някакъв режим на бебчето си - час събуждане!лягане, колко дремки, по колко време, как заспива, т.н. Интересно ми е дали само аз не успявам, все се мъча да измисля кога ще спи и будува - дали да си свърша някаква работа, дали ако сме запазили час за лекар или нещо др.
При нас за сега е така:

6м. 1 седмица
Събуждане: м/у 6 и 7 (по-често 6 ☹)
Гледам да будува между 2;15 макс 3 часа.
3 дремки - средно по 45 мин (за съжаление), гледам да си заспива най-често в креватчето. По-дълга дрямка прави като е навън в количката - около 1,5 часа. Помеже най се дърпа за третата, а вече съм на предела на силите, гледам тя да е навън.
Лягаме между 7 и 8.

И после дежурните сто събуждания нощем хаха:)

# 265
  • Мнения: 46
Като заговорихте за това, бихте ли споделили дали сте успяли да създадете някакъв режим на бебчето си - час събуждане!лягане, колко дремки, по колко време, как заспива, т.н. Интересно ми е дали само аз не успявам, все се мъча да измисля кога ще спи и будува - дали да си свърша някаква работа, дали ако сме запазили час за лекар или нещо др.
При нас за сега е така:

6м. 1 седмица
Събуждане: м/у 6 и 7 (по-често 6 ☹)
Гледам да будува между 2;15 макс 3 часа.
3 дремки - средно по 45 мин (за съжаление), гледам да си заспива най-често в креватчето. По-дълга дрямка прави като е навън в количката - около 1,5 часа. Помеже най се дърпа за третата, а вече съм на предела на силите, гледам тя да е навън.
Лягаме между 7 и 8.

И после дежурните сто събуждания нощем хаха:)
Ние ставаме в 6, но ядем  и пак заспиваме до 9. Нощем много се буди,има 3 дремки по 30 мин.
Режима сам си го е създал,щом му се спи да спи, не го будя. Обаче заспива след 00ч. и спи на ръце, по-спокойно му е.

# 266
  • Мнения: 539
Здравейте, момичета! Как сте, как са дечицата? Надявам се всички да сте здрави!
Моето момченце вече е на 7 месеца и половина, минахме детската консултация, вече е 8400, 70 см Simple Smile Направихме му кръвни изследвания, урина, ехография на коремни органи - всичко е в норма. Ще минем и преглед при ортопед, въпреки че педиатърката каза, че не е необходим, аз предпочитам д-р Фурлакис да следи развитието на малкия. Как върви захранването при вас? На мен ми беше много трудно в началото и все още въвеждам продуктите страхливо. От около 5 месец започнах захранването по препоръка на педиатърката и вече има заместени 2 хранения от общо 5. Към момента е захранен със зеленчуци :  морков, картоф, тиква, тиквички, пащърнак и сладък картоф; плодове: ябълка, круша, банан, кайсия, слива, боровинка; каши : оризова, царевична; месо : пуешко, пилешко, заешко и 1/4  жълтък, която редувам в днити, когато не давам месо. Педиатърката каза да не въвеждам още глутен, каши давам по-рядко, защото си наддава добре и няма смисъл. Ще ми е любопитно да споделите как върви при вас, имате ли проблеми с определени храни и реакции към тях? И също ми е любопитно какво правите с пишлетата на момченцата, нашата педиатърка каза да не му пипаме пишлето. Аз обмислям след някой и друг месец да посетим д-р Момчилов в Пирогов, за да види дали всичко е наред. Пожелавам ви мого здраве и се пазете!

# 267
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Ние сме добре, децат са здрави, но преди 2 седмици и двете бяха със сополи и малко кашлица. Ерик има вече 2 зъба. Едва от няколко дни започна да хапва по малко (ЗВБ бебе е), ама много малко, до преди това нямаше абсолютно никакъв интерес към храната както вече бях писала. Изобщо не се замислям много много и предлагам каквото ми попадне с надеждата да опита нещо. Нямаме алвргии в семейството за това я карам малко през просото

А пишлето не му го пипам, ще чакам да кажат как да процедираме на контролния преглед на 1г

# 268
  • Мнения: 378
На мен педиатъра от втория месец каза да забелваме. На 7 отидохме каза, че ако продължава така сме били за хирург на 1г.
И ми каза глутен да въвеждам на 5месеца и 15дни, е още не съм. Та аз тогава почнах захранването. Колкото педиатри толкова мнения.

# 269
  • Мнения: 475
Глутен, казват, че най-подходящ период за въвеждането му е през 7 месец и не по-късно от осми. Каквото и да означава това. Аз се чудя с кой източник на глутен първоначално да стартирам.

Общи условия

Активация на акаунт