Какво знаят чужденците за България? (тема за смях и сълзи)

  • 44 427
  • 486
  •   1
Отговори
# 330
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Yellow_girl, наистина е гнусно като напълнят ваната, киснат се, мият се в една и съща вода и после излязат от нея, и даже не се изплакнат.
В Ирландия, мисля че беше, пълнят мивката с вода, мият си лицето и ръцете и сутрешният тоалет е готов. 🥺
От няколко години не съм забелязала да го правят, но преди австрийките влизат в обществена тоалетна, пускат си дамската чанта на земята, правят, каквото правят, после я мятат на рамо и готово. 😱
**********
 Преди купувах някои неща от турските хранителни магазини, които не се намираха в австрийските супери. И те все се чудеха, как така не говоря турски, всички българи знаели турски, аз защо не съм знаела. Обясних им, че това са турци живеещи в България, но те така и ни ми повярваха, гледаха ме подозрително. Отдавна вече не ме питат, може би знаят вече, българите станаха много и явно са проумели, че  повечето истински българи не говорят турски.

# 331
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
На киселото мляко тук му казват гръцки стил (така е написано и на опаковката... показвам им, че пише лактобацил булгарис, Ц, било гръцко...
За таратора ме гледат с недоумение, звучало странно...

# 332
  • Мнения: 9 503
Не пият толкова, колкото не могат да носят 😂
Възможно е. На пъпа на Атина,на площад "Омония" видях пияни англичани чистак голи,така както майка ги е родила. С бутилки алкохол в ръка и пеещи. Гърците се видяха в чудо и откачиха...! Те гърците иначе са открехнати за всичко модерно,но вътрешно си остават консервативно и даже пуритански настроени. Smiley

# 333
  • Мнения: 140
Значи японците са добре в това отношение. Мият се с душ извън ваната, след което се потапят чисти във водата и релаксират Grinning
Нещо такова: https://www.kanpai-japan.com/sites/default/files/uploads/2019/07 … e-bathroom-10.jpg

# 334
  • София
  • Мнения: 3 847
По повод пияните англичани. Преди  години с една колежка отиваме на Албена, там се провеждаха ПР наградите на годината. В хотела при настаняването ни казват - момичета, ако видите една бяла фигура, завита с чаршаф, не се плашете. Това е един английски гост. Гостът бил за 10 дни на почивка, сам и оше първия ден заявил, че идва да си попие. За 4 дни, докато бяхме там човекът се мотаеше из хотела, завит в чаршафа, абсолютно неадекватен. Една вечер го видяхме в градина пред хотела беше като призрак с този чаршаф, ако не ни бях казали, щяхме да си изкараме акъла.

# 335
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Повече пияни англичани от в Бенидорм, Испания едва ли се събират. Дори Съни бийч не важи!

# 336
  • Мнения: 10 949
Попиках се от смях с тия клечащи тоалетни, истерични гостенки и английски кранове за вода. Научих доста нови неща Blush

Честно казано, предпочитам клечаща  тоалетна, отколкото опикана, омазана и немита от 100 години седалка.

# 337
  • Мнения: 20 449
Някой писа, че преди 20 години в България били масово срещани клечащите тоалетни. Няма да се съглася. Къде това? В някое кърджалийско село ли?

# 338
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Те според мен са си масово още в държавни болници и училища... още имам кошмари от тоалетните в училище...

# 339
  • Мнения: 20 449
Няма такова нещо. Аз живея в България. И в София и извън нея училищата и болниците вече са осъвременени.

# 340
  • Мнения: 10 949
Варненската Първа градска болница, сега поликлиника, е с клечащи тоалетни. Гнус и ужас отвсякъде! Също поликлиниката на Окръжна болница е с такива тоалетни. Там поне ги чистят...

# 341
  • UK
  • Мнения: 958
Тези клечащи тоалетни такава травма ми нанесоха... В училището ми от 1ви до 7ми клас бяхме с такива, развих такава паника от тях, че с години не можех да ходя на обществено място до тоалетна.

Нещо, което ме втрещи като дойдох в Шотландия - няколко пъти ми се случи в банята  с вана (тоалетната и тя там) да има килим или мокет навсякъде. Даже едната ми квартира беше така, барабар с различните кранове на чешмата.

Друго нещо, което познатите ми бяха изненадани да научат за България - че можеш да си купиш алкохол по всяко време. Тук законът не позволява продажбата на алкохол след 10 вечерта и преди 10 сутринта.

# 342
  • Мнения: X
Покрай една друга тема и различното клатене на главите се сетих за нещо което ме изненада.
Прав равен път, на 20-30 км я срещнеш кола я не. Насреща идва кола и присвятка с фарове. Два три пъти последователно, накрая като се разминаваме нещо ръкомаха човека. При нас това е сигнал за наличие на пътен патрул ака катаджия. След още 40+ км. картинката се повтаря, но ние кат не сме видяли.

Питаме, оказва се, че в тази пустош това е сигнал "Виждам те, буден съм" с което показваш на шьофора насреща че контролираш колата. А ние чакаме КАТ и се чудим какво търсят в пущинаците

# 343
  • Мнения: 25 899
Питаме, оказва се, че в тази пустош...

Къде е тази пустош? Simple Smile

# 344
  • Мнения: 1 343
Може да е и сигнал за опасност или препятствие на пътя. Случвало ми се е да ме предупредят за паднало дърво, катастрофа или предмет на платното.

Общи условия

Активация на акаунт