Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 29

  • 26 237
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 398
Рядко се включвам в темата,но не се сдържах.Свекърва ми е диабетик от 40 години,първоначално на хапчета,после на инсулин,като дозата ,която бие се увеличава все повече.....Колкото и да и говорим да си смени режима на хранене,не слуша.Оправдава се постоянно,че докторите и казвали,че не само че може да яде ВХ,но и бонбона или шоколада да са и винаги под ръка ,ако изпадне в хипогликемия.Тя е зависима от захар,буквално.Дори ягодите ако не ги поръси с нея не може да яде.То е ясно,че  ще си кара така,според нея нямало смисъл да се мъчи да се ограничава,като били измислили лекарство...Просто ще си яде отровата и ще си бие инсулина.Все си мислех,че си измисля за докторите,не ми се вярваше просто...Но явно наистина има нещо вярно и тя се хваща като удавник за сламка за думите им..Един вид спазва каквото е казал чичко доктор.Като цяло доста добре точат касата с такива пациенти.
Уф,ядосах се ,не се стържах просто заради такива   уж величия в бели пристилки.

# 46
  • Мнения: 1 870
Не само при Хашимото хипо има проблем с инсулина. Аз съм с Хашимото и хипер и пак така... Казвала съм и преди, нямам кг за сваляне, 56-7 кг съм от 15 години... КЗ и инсулина имаше общо с хормоните Фт3 и ФТ4, имам и ускорен метаболизъм заради хипер и оттам се повишава много енергийния разход и нуждата от глюкоза... При хипото не знам как е... Освен това при Хашимото може да вкараш хормоните в норма, може да свалиш ТАТ и МАТ, може даже да спреш лекарството... НО, промени по жлезата си има, структурата и е нарушена вече и дори и дацстопираш процеса, не можеш да я възстановиш напълно. Да не говорим пък, че дори и да си вкарал всичко в норми, това съвсем не означава, че се чувстваш по добре. Аз поне съм живият пример

# 47
  • Мнения: 1 030
Рядко се включвам в темата,но не се сдържах.Свекърва ми е диабетик от 40 години,първоначално на хапчета,после на инсулин,като дозата ,която бие се увеличава все повече.....Колкото и да и говорим да си смени режима на хранене,не слуша.Оправдава се постоянно,че докторите и казвали,че не само че може да яде ВХ,но и бонбона или шоколада да са и винаги под ръка ,ако изпадне в хипогликемия.Тя е зависима от захар,буквално.Дори ягодите ако не ги поръси с нея не може да яде.То е ясно,че  ще си кара така,според нея нямало смисъл да се мъчи да се ограничава,като били измислили лекарство...Просто ще си яде отровата и ще си бие инсулина.Все си мислех,че си измисля за докторите,не ми се вярваше просто...Но явно наистина има нещо вярно и тя се хваща като удавник за сламка за думите им..Един вид спазва каквото е казал чичко доктор.Като цяло доста добре точат касата с такива пациенти.
Уф,ядосах се ,не се стържах просто заради такива   уж величия в бели пристилки.
И аз много се ядосах!
Ако отвориш да прочетеш какви суперлативи има за този лекар...
Аз му казах, че като ям черен хляб се чувствам по същия начин като с белия , но не, бавно се усвоява , няма да имам проблем.

Изрецитира ми за калориите и движението ...казах му, че и сама мога да си ги сметна, ако искам да броя калории, но не ми е там проблема, а че съм ГЛАДНА и ми е ЛОШО, ако след 2 часа не ям пак и за мен е очевидно, че проблем има.
Потресена съм! И аз четях за такива лекари, но не съм се замисляла, докато не се сблъсках челно с този днес.
И ако някой с нашите проблеми прочете и му спестя ходенето при него, ще съм доволна!

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 398
miglenasky сериозно ли ти разви теорията за калориите?Ми то в 100 гр.бадеми има около 580 ккал,а в 500 гр кока кола към 420 ккал.По тая тъпа теория за калориите по добре да пиеш половин литър кока кола,отколкото да хапнеш бадема с фибрите и полезните мазнини.Да не говорим,че едното директно отива в кръвта.Не е важна само ккал,а от какво идва .Съвсем оставам без думи,честно...Да не му се налага на човек да опре до лекари.Та те ако продължват така ще станат нарицателно като да не ти влиза майстор в къщата.

# 49
  • Мнения: 1 030
miglenasky сериозно ли ти разви теорията за калориите?Ми то в 100 гр.бадеми има около 580 ккал,а в 500 гр кока кола към 420 ккал.По тая тъпа теория за калориите по добре да пиеш половин литър кока кола,отколкото да хапнеш бадема с фибрите и полезните мазнини.Да не говорим,че едното директно отива в кръвта.Не е важна само ккал,а от какво идва .Съвсем оставам без думи,честно...Да не му се налага на човек да опре до лекари.Та те ако продължват така ще станат нарицателно като да не ти влиза майстор в къщата.
Съвсем сериозно, даже ми ги сметна на една огромна елка , под носа ми!
Кой знае как съм изглеждала, защото не попита по едно време защо го гледам "така"!

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 398
miglenasky сериозно ли ти разви теорията за калориите?Ми то в 100 гр.бадеми има около 580 ккал,а в 500 гр кока кола към 420 ккал.По тая тъпа теория за калориите по добре да пиеш половин литър кока кола,отколкото да хапнеш бадема с фибрите и полезните мазнини.Да не говорим,че едното директно отива в кръвта.Не е важна само ккал,а от какво идва .Съвсем оставам без думи,честно...Да не му се налага на човек да опре до лекари.Та те ако продължват така ще станат нарицателно като да не ти влиза майстор в къщата.
Съвсем сериозно, даже ми ги сметна на една огромна елка , под носа ми!
Кой знае как съм изглеждала, защото не попита по едно време защо го гледам "така"!
Ми то как де не се пули човек на такива бисери.То и аз щях да се пуля,даже не съм сигурна дали щях да си остана само с това...Но  ако на твое място беше свекърва ми или подобна на нея,не само нямаше да се пули,ми щеше да го благославя,че и дава зелена светлина да си угоди на  лакомията.То не е и лакомия,ма тя откъде да знае ....Нали доктора и е казал да си хапва, да си пие лекарствата  или бие инсулина и пей сърце.

# 51
  • Мнения: 31 380
Вчера си правих изследвания, година след като разбрах за проблема си. За това време инсулина е спаднал малко - от 14 на 8, но захарта си седи все още над 6. През тази година бях на НВ-ВМ, но без да изпадам в кето, защото съм и с хипофункция и хашимото. От август включих и метформин. Свалила съм и 10 кг.
         Явно при мен подобряването ще е мноооооооого бавно. Обмислям увеличаване на дозата метформин - сега съм на глюкофаж ХР 1000.

Абсолютно всички  хора, излекували Хашимото, за които съм чула, чела и виждала са го излекували махайки ВХ. Под излекуване се разбира вкарване на ТАТ и МАТ в норма. Хипотироидизмът си остава ако е разрушена голяма част от жлезата. Някои даже махат лекарства за хипо.

Елора  е живия пример.

Връзката между Хашимото и ИР е селен, йод, цинк, Б12, Д3, Ц. Ако поради инфекция намалеят нивата на някое от гореизброените - лошо.

Не съветвам хора с Хашимото да се слагат на кето, защото нямам опит с тази болест, но ако аз имах Хашимото щях да се сложа ма което заради това, че модулира имунитета.

Изследвай си селена! Също д3, б12.

миглена, и нас ни е яд. Жалко за тези 50 лева, защото можеше да ги дадеш за полезни, качествени добавки и храна, които наистина щяха да ти помогнат. В първия пост Има идеалните стойности ма инсулина. Някой препоръча ендокринолог в Младост. Ти си намерила пти кого да отидеш. Не си зле. Аз бях с инсулин, подобен ма твоя след 2 години. 190 беше на първи час като се разболях, 40 след 2 години. До година или 2 ще си в норма. Първия пост, магданоз, оправяш си Д3, Б12, селен, магнезий, малко режим и ще си като нова. За 6 месеца можеш да свалиш инсулина наполовина. На гладно е почти ОК, а моят след отслабване беше 8. Не си зле, но си имаш ОР, хиперинсулинемия и хипоглилемия на първи час. Концентриран се върху диета и добавки ако ти липсва нещо. И повече не губи време и пари за глупости. Искаш под 5 на гладно и под 25 на първи час. Това е. До дни ще го имаш.

Само да кажа пак, че с диета от 1200 калории и тичане по час дневно дебелее. Да си знаеш. 

Здравейте, записвам се и аз тук с Инсулин 16, изследването го правих януари ,но според личната е в норма.Случайно говорих за стойностите с мед.лице и каза,че е висок . Зачетох се и ето ме тук...Чудя се утре да пусна ли едно изследване пак?
През последната година качих едни 12-14 кг и няма смъкване...Презнавам си...чревоугодник съм Simple Smile и не знам сега как ще се справя 🤔 Надявам се да помагате !

Трябват ти доста хормони и витамини, не само инсулин. На твое място бох пуснаша пълни пакети полови, щитовидни, Д3, Б12, фолат,  КЗ на гладно, инсулин, кръвна картина, урина. Това ако парите ми падат по главата. Ако не, бих направила витамините и минералите и бих почнала диета и добавки.

При инсулин 16 на изход + 10 кила едва ли е паднал, така че, честно да си кажа май няма смисъл. В първия пост пише как да се справиш. Прочети го няколко пъти! Не е трудно.

Невенче, нека да уточним нещо.
Аз не съм се излекувала.
Хормона си го пия.
Ако го спра, пак ще се влоша.
Заболяването ми е открито с почти 15 години закъснение. И е доста разрушена.
Не планирам никога да си правя експерименти и да махам хапчето.
Колкото до В и щитовидната. В първия пост има линк за това.
И като казваме, че щитовидната има нужда от В, нямаме предвид пасти и торти, нито хляб, картофи.
А бавни В.
Лично аз не обичам да смятам и си ям зеленчуци на всяко ядене. И 1-2 плода на ден.

# 52
  • Мнения: 1 030
Мигленаскай, а глюкоза в кръвта не изследва ли? Какво ти каза доктора?
Ели, сега виждам поста ти!
Изследвах я.
На 0 минута е 5
На 60-та минута е 5.3
На 120 -та минута е 3.7

# 53
  • Мнения: 88
miglenasky, при Начев съм ходила 2,3 пъти, докато бях бременна. ТСХ ми беше в норма за триместъра, в който бях, но леко към горна граница (2.5 някъде... цял живот си ми е толкова), та ме наплаши, че не започна ли Л-тироксин веднага, детето ми щяло да се роди умствено изостанало. Започна да ми обяснява как в Ирландия ли, Шотландия ли, не запомних, давали на всички бременни Л-тироксин, едва ли не "профилактично". Така говореше, като скороговорка, че почти нищо не му разбирах. Назначи ми лекарството, пих го 45 дни и пак ме извика. ТСХ - отново 2,5! Увеличи дозата... била съм в голяма "опасност", както и детето, изпя си отново лекцията. След 45 дни пак ме викна. ТСХ - пак 2,5 и всички остнали хормони на щитовидната + антитела в норма. Не знам аз ли съм някакъв странен случай, или той изобщо не знае какво и защо прави, но никога повече не бих стъпила при него. Да не говорим, че ми беше казал, като родя - да  го спра веднага, нямало проблем. А никога не се спира от раз.

Убедих се от прочетеното, че момичетата тук знаят много повече и по-комплексно гледат на нещата  (както и е редно), а много малко лекари го правят. Така че, според мен темата и инфото тук, много повече ще ти бъде от полза. Успех ти пожелавам!

# 54
  • Мнения: 1 030
miglenasky сериозно ли ти разви теорията за калориите?Ми то в 100 гр.бадеми има около 580 ккал,а в 500 гр кока кола към 420 ккал.По тая тъпа теория за калориите по добре да пиеш половин литър кока кола,отколкото да хапнеш бадема с фибрите и полезните мазнини.Да не говорим,че едното директно отива в кръвта.Не е важна само ккал,а от какво идва .Съвсем оставам без думи,честно...Да не му се налага на човек да опре до лекари.Та те ако продължват така ще станат нарицателно като да не ти влиза майстор в къщата.
Съвсем сериозно, даже ми ги сметна на една огромна елка , под носа ми!
Кой знае как съм изглеждала, защото не попита по едно време защо го гледам "така"!
Ми то как де не се пули човек на такива бисери.То и аз щях да се пуля,даже не съм сигурна дали щях да си остана само с това...Но  ако на твое място беше свекърва ми или подобна на нея,не само нямаше да се пули,ми щеше да го благославя,че и дава зелена светлина да си угоди на  лакомията.То не е и лакомия,ма тя откъде да знае ....Нали доктора и е казал да си хапва, да си пие лекарствата  или бие инсулина и пей сърце.
Ако не бях чела тази тема , за да ми светне лампата, че нещо не е наред, може би и аз щях да реагирам като свекърва ти.
Въпреки че , ЛЛ каза, че имам хиперинсулимия и трябва да спазвам режим и да се лекувам, та тя нямаше да ме остави в заблуда.
Но, ако бях отишла направо при него и не четях тук? Щях да съм същата!
Трагедия, това бил един от най-добрите ендокринолози в София. А колко пациенти има...още ме стяга главата, като си помисля колко хора патят заради такива лекари, а на колко ли е могло диабетът да бъде спестен!

# 55
  • Мнения: 18 542
Само да кажа пак, че с диета от 1200 калории и тичане по час дневно дебелее. Да си знаеш.  
Точно! Прецакваш си метаболизма. При интензивно физическо натоварване и малко калории, когато постъпващата енергия падне под базовото метаболитно ниво, тялото забавя метаболизма, за да компенсира загубите и това е нещо което определено би се отразило зле на щитовидната.

На мен кантара ми дава BMR (basic metabolic rate) 1160 калории (ниска стойност за моето телосложение). Сега може и да не е най-точното, ама надали дава тотално грешно измерване и ако това е енергията необходима да мога да мърдам, какво остава за останалите разходи като движение, мисловна дейност и т.н. Ако тичам и по 10км от де енергия? Не може да се осигури такова количество при човек, който не може да гори мазнини, за да си я набави. При ИР просто мастните запаси са много, много трудно достъпни и какво се случва - спад в металобизма, а запасите продължават да стоят заключени.

Тия съвети които дават на хората, са просто престъпни, при наличието на всичката тази информация, която и най-големия лаик може да открие вече...

# 56
  • Мнения: 1 030
miglenasky, при Начев съм ходила 2,3 пъти, докато бях бременна. ТСХ ми беше в норма за триместъра, в който бях, но леко към горна граница (2.5 някъде... цял живот си ми е толкова), та ме наплаши, че не започна ли Л-тироксин веднага, детето ми щяло да се роди умствено изостанало. Започна да ми обяснява как в Ирландия ли, Шотландия ли, не запомних, давали на всички бременни Л-тироксин, едва ли не "профилактично". Така говореше, като скороговорка, че почти нищо не му разбирах. Назначи ми лекарството, пих го 45 дни и пак ме извика. ТСХ - отново 2,5! Увеличи дозата... била съм в голяма "опасност", както и детето, изпя си отново лекцията. След 45 дни пак ме викна. ТСХ - пак 2,5 и всички остнали хормони на щитовидната + антитела в норма. Не знам аз ли съм някакъв странен случай, или той изобщо не знае какво и защо прави, но никога повече не бих стъпила при него. Да не говорим, че ми беше казал, като родя - да  го спра веднага, нямало проблем. А никога не се спира от раз.

Убедих се от прочетеното, че момичетата тук знаят много повече и по-комплексно гледат на нещата  (както и е редно), а много малко лекари го правят. Така че, според мен темата и инфото тук, много повече ще ти бъде от полза. Успех ти пожелавам!
Благодаря ти! Hug
О да, говори като картечница, трудно му се разбира, а на мен и елка беше заврял под носа ми и тракаше по нея постоянно, та съвсем зле общувахме!
Написах тук за него, за да може , ако някой чете като мен доста време без да се включва, да си направи изводите и да не ходи там. На един да го спестя, ще съм доволна!

# 57
  • Мнения: 12 306
Рядко се включвам в темата,но не се сдържах.Свекърва ми е диабетик от 40 години,първоначално на хапчета,после на инсулин,като дозата ,която бие се увеличава все повече.....Колкото и да и говорим да си смени режима на хранене,не слуша.Оправдава се постоянно,че докторите и казвали,че не само че може да яде ВХ,но и бонбона или шоколада да са и винаги под ръка ,ако изпадне в хипогликемия.Тя е зависима от захар,буквално.Дори ягодите ако не ги поръси с нея не може да яде.То е ясно,че  ще си кара така,според нея нямало смисъл да се мъчи да се ограничава,като били измислили лекарство...Просто ще си яде отровата и ще си бие инсулина.Все си мислех,че си измисля за докторите,не ми се вярваше просто...Но явно наистина има нещо вярно и тя се хваща като удавник за сламка за думите им..Един вид спазва каквото е казал чичко доктор.Като цяло доста добре точат касата с такива пациенти.
Уф,ядосах се ,не се стържах просто заради такива   уж величия в бели пристилки.
Не е само нашата здравна каса, в световен мащаб инсулините имат много сериозен дял във фармацевтичния бизнес. Не всички видове, но доста от тях са скъпички, а това не е лечение за кратко време, поддържащо си е за дълги години. Големи суми за всеки пациент, всеки месец. И масово така си карат - бият си инсулина, ядат черен хляб и купуват храни подсладени с фруктоза, нали са за диабетици. И да, с по 1-2 бонбона или бучки захар в джоба щото ако им прилошее, от паднала захар ще е задължително.
Изключително много хора на и над средна възраст са на метформин, инсулин или комбинация от двете, плюс още куп лекарства. Наблюденията ми са над рецептурни книжки по ЗК. Няма пациент на инсулин, на когото да не дават и куп сърдечносъдови лекарства. И в книжката се вижда как с времето се вдигат дозите, на всичко, освен че се добавят по още лекарства. Голямо добро им прави да ги тъпчат с инсулин, няма що.
Умишлено посочих над средна възраст, да не помислите че говоря за старци само. Немалко от тези хора са можели да са си в силата в момента, вместо да се влачат болни.

Миоки, аз съм по-едра и при мен по сметки от някакви приложения изкарваше към 1500 BMR... нали затова мигам на парцали всеки път като видя тук как се опитват да карат дълготрайно на по 1000, при наличие и на спорт. Глад и мизерия е това, не става за дълго време. Пък и да, с висок инсулин как се горят нашите си запаси?

# 58
  • Мнения: 18 542
Баш, не можеш да караш дълго да си все гладен. А като спреш с ограниченията, се оказва, че си си вкарал авто гол. За това и е този йо-йо ефект при диетите.

# 59
  • Мнения: 187
Вчера си правих изследвания, година след като разбрах за проблема си. За това време инсулина е спаднал малко - от 14 на 8, но захарта си седи все още над 6. През тази година бях на НВ-ВМ, но без да изпадам в кето, защото съм и с хипофункция и хашимото. От август включих и метформин. Свалила съм и 10 кг.
         Явно при мен подобряването ще е мноооооооого бавно. Обмислям увеличаване на дозата метформин - сега съм на глюкофаж ХР 1000.

Абсолютно всички  хора, излекували Хашимото, за които съм чула, чела и виждала са го излекували махайки ВХ. Под излекуване се разбира вкарване на ТАТ и МАТ в норма. Хипотироидизмът си остава ако е разрушена голяма част от жлезата. Някои даже махат лекарства за хипо.

Елора  е живия пример.

Връзката между Хашимото и ИР е селен, йод, цинк, Б12, Д3, Ц. Ако поради инфекция намалеят нивата на някое от гореизброените - лошо.

Не съветвам хора с Хашимото да се слагат на кето, защото нямам опит с тази болест, но ако аз имах Хашимото щях да се сложа ма което заради това, че модулира имунитета.

Изследвай си селена! Също д3, б12.

миглена, и нас ни е яд. Жалко за тези 50 лева, защото можеше да ги дадеш за полезни, качествени добавки и храна, които наистина щяха да ти помогнат. В първия пост Има идеалните стойности ма инсулина. Някой препоръча ендокринолог в Младост. Ти си намерила пти кого да отидеш. Не си зле. Аз бях с инсулин, подобен ма твоя след 2 години. 190 беше на първи час като се разболях, 40 след 2 години. До година или 2 ще си в норма. Първия пост, магданоз, оправяш си Д3, Б12, селен, магнезий, малко режим и ще си като нова. За 6 месеца можеш да свалиш инсулина наполовина. На гладно е почти ОК, а моят след отслабване беше 8. Не си зле, но си имаш ОР, хиперинсулинемия и хипоглилемия на първи час. Концентриран се върху диета и добавки ако ти липсва нещо. И повече не губи време и пари за глупости. Искаш под 5 на гладно и под 25 на първи час. Това е. До дни ще го имаш.

Само да кажа пак, че с диета от 1200 калории и тичане по час дневно дебелее. Да си знаеш. 

Здравейте, записвам се и аз тук с Инсулин 16, изследването го правих януари ,но според личната е в норма.Случайно говорих за стойностите с мед.лице и каза,че е висок . Зачетох се и ето ме тук...Чудя се утре да пусна ли едно изследване пак?
През последната година качих едни 12-14 кг и няма смъкване...Презнавам си...чревоугодник съм Simple Smile и не знам сега как ще се справя 🤔 Надявам се да помагате !

Трябват ти доста хормони и витамини, не само инсулин. На твое място бох пуснаша пълни пакети полови, щитовидни, Д3, Б12, фолат,  КЗ на гладно, инсулин, кръвна картина, урина. Това ако парите ми падат по главата. Ако не, бих направила витамините и минералите и бих почнала диета и добавки.

При инсулин 16 на изход + 10 кила едва ли е паднал, така че, честно да си кажа май няма смисъл. В първия пост пише как да се справиш. Прочети го няколко пъти! Не е трудно.

Пуснах щитовидна,полови също всичко е в норма .Почвам диета и разни добавки с Хром,Емк ...

Общи условия

Активация на акаунт