Мами помогнете

  • 985
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Такива гадове ми иде да ги убия.
И аз имах подобен проблем само че аз си търсех работа , и всеки път щом ме питаха "кога можете да започнете" аз им казвах че съм бременна и до там #Cussing out егати държавата.
и аз съм в същотото положение бях си подала молба за продължаван на договора поради бременност но не ми я одобриха иначе за тази година имам 5 месеца стаж ,сега трябва да търся някоя фирма и да си плащам осигоровките сама само че не знам колко месеца трябва да ги плащам,много трудно се навиват във фирмите да вземат бременни жени тва за тях било цяла отговорност абе с 2 думи ужас  #Cussing out аз съм в 6-тия месец
Оотносно това искат се 6 месеца трудов стаж,но може да не са ти всичките в последната година.По закон трябва да имаш най-малко три през календарната година преди раждане.
Мила Rilieva ако вече си напуснала единственото което можеш да направиш е да потърсиш някоя фирма или да те наеме, или да те вземат фиктивно на работа (демек:ти си плащаш парите за осигуровки и ти тече стаж , но на практика ти не работиш.Не им заемаш работно място) само дето това става малко по трудно. Ако имаш познати които имат фирма е много по лесно.
Или просто си търсиш друга работа.
А ако не си подала още молбата ДАЙ НА ШЕФА СИ ПИСМЕНО ИЗВЕСТИЕ ЧЕ СИ БРЕМЕННА и той няма пеаво да те пипне, а даже трябва да те трудоустои на безопасно работно място.Ако то е с по ниска заплата той е длъжен да поеме разликата и ти да получаваш същите пари.
Ако към момента на раждане ти нямаш нужните 6 месеца пак имаш право на майчинство, само че е 1 година и е по 100 лева от социалните.
Успех и леко бременеене Hug

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Оотносно това искат се 6 месеца трудов стаж,но може да не са ти всичките в последната година.По закон трябва да имаш най-малко три през календарната година преди раждане.
Успех и леко бременеене Hug
Това с 3-те месеца отдавна отпадна. Иска се 6-месеца осигурителен стаж по принцип, но за да можеш да ползваш платен отпуск за бременност и раждане, а след това и за отглеждане на дете до 2 години,  към момента на тяхното ползване трябва да работиш на трудов договор. Ако нямаш 6-месеца ОС, но работиш, то тези отпуски са ти неплатени до момнта, в който добиеш стажа, но това време ти се признава за ОС. За времето, през което не получаваш пари от фирмата, защото нямаш стаж, можеш да си подадеш молба в соц.грижи за помощ за брем. и раждане, а след това и за отглеждане на дете до 1 година/но само при положение, че доходът ви на член от семейството е под 200лева месечно/. От фирмата трябва да ти изготвят блежка за дохода и бележка, за това кога ще добиеш 6-месечния осиг.стаж, за какви соц.рискове си осигурена, и заверено копие на болничния лист. След като направиш 6-те месеца стаж, ти се прекратява изплащането на помощи и започваш да си получаваш парите от фирмата.

# 17
  • Мнения: 25
Благодаря ВИ. А как е при студентите-те не са могли да направят 6 месеца осигурителен стаж. ТЕ са обречени само на една година маичинство от социалните ли?

Общи условия

Активация на акаунт