Пратиха съпруга ми за зелен хайвер

  • 3 534
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 053
Хора, вие ме шашнахте  ooooh! Crazy

защо newsm78

# 16
  • Мнения: 13 770
Сега търся начин да ги прилъжа и да се свържа с тях.Телефона го имам.
Дайте савети какво да измислим....

Дай телефона на полицията. Ако не е с предплатена карта, ще го хванат. А и иначе сигурно имат начини  Peace

# 17
  • Мнения: 3 423
Ние не сме зе ЕС, а да ни пратят някъде на майната си.

Напротив, баш за ЕС сме си, защото това се случва и там.
Тук даваха преди половин година едно предаване за подобна
банда, дето прелъгва стари баби уж от името на някакви
далечни внуци. Та бабите трябваше да ходят и да теглят пари.
Това се случило и с бабата на една позната, трябвало с такси да
иде до банката (таксито поне платено от възпитаните бандити),
ама пустото бабе хитро, алармирало полицаите.
Сега знам само, че бабето е с нов адрес, та да не я погнат роднини
на мнимите роднини, дето им се е провалил бизнеса.
Та цялата тая работа не е нова, не само силиконът и "Стани богат"
са добри идеи за печелене на пари, ЕС ни учи и на това.

# 18
  • Мнения: 8 463
На мъжа ми също му се обаждаха да му продават някакви машинни части.Беше пуснал някаква обява и те от там му взели телефона.Само че той  ги отсвири с нещо от сорта-Ела аз да ти продам нещо и те явно са разбрали,че нямат шанс.

# 19
  • Мнения: 7 112
Лаком *** кръв ****.

# 20
  • Мнения: 522
Сега търся начин да ги прилъжа и да се свържа с тях.Телефона го имам.
Дайте савети какво да измислим....

Дай телефона на полицията. Ако не е с предплатена карта, ще го хванат. А и иначе сигурно имат начини  Peace
картата е предплатена

# 21
  • Мнения: 5 468
Предполагам, че Шани е шашната, защото се чуди и мае, как е възможно въобще да се върже някой на подобно нещо?! Какви части, какви лагери, какви братовчеди?! На мен ще ми звънне някой, дето не съм виждала от турско време и ще хукна аз по градовете да му давам пари за части, пък да ги купя, пък да ги продавам после... луда история!
Умът ми не побира, как се вързват някои...

# 22
  • Мнения: 687
Ами връзвата се... има наивни хора. Свекър ми е живият пример. Преди няколко дни му се обадиха . Абсолютен късмет, че отидохме у тях докато се чудеше от къде да вземе пари и да тръгва за Сливен. Набързо му охладихме ентусиазма, но не ми се мисли как щеше да се набута ако го бяхме изтървали ooooh!
Виж дядото на мъжа ми въпреки че е 75 годишен се е усъмнил и звъннал на въпросния братовчед.
Та си е до човека.
И на мен ми звъннаха на работа, но явно им се стори детски глас и потърсиха баща ми. Аз без да се усетя, казах че е грешка. Обаче типовете нагли, викат "Ама това фирма ли е? А управителя там ли е?". Е тогава ми светна и им казах, че управителя продава лагери в Ямбол. Човекът каза, че съм много любезна и ми пожела приятна работа  Mr. Green
Така че, момичета, предупреждавайте всичките си близки, роднини, познати. Особено по-възрастните и наивни такива  Naughty

# 23
  • София
  • Мнения: 2 271
Преди 7-8 години така измамиха мой много близък с 10 000 лв. Накараха го да купи някакви кабели, които щели да препродадат на двойна цена и след, като ги купил, изчезнали. Естествено, самите кабели са с някаква смешна стойност и човека така си изгоря с парите. Подаде няколко жалби  в районното, в прокуратурата, даже нае детективска фирма, която да ги открие........нищо. Уж ги бяха хванали и щели да ги накарат да изкарат парите, за да му ги върнат, но нищо не стана... Още му е гадно на човека, не толкова заради парите, защото вече ги е прежалил, а заради това как гадно го измамиха.

# 24
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Измамниците се размножават.За съжаление,когато решат да мамят като за пръв път има доста хора,които се връзват.
Аз пък искам да ви разкажа,как преди година измамиха мъжът ми и олекнах ме със 500лв.като не включвам разходите по пътя за София.
Тъй като съпругът ми се занимава с покупко-продажби на строителни материали,естествено непрекъснато проучва пазара,къде има изгодно стока.
Та един прекрасен ден звъни един мъж на моят съпруг.От дума на дума представя се като Вальо и предлага на съпругът ми да му продаде подцинкована тел на полови цена от митницата.Вечерта като се прибра мъжът ми ми разказа,че на следващият ден ще пътува до София.Между другото само вметна,че се притеснява,тъй като ще носи парите с него си.
Рано сутринта на другият ден съпругът ми и един негов приятел се отправят към София.Срещат се със въпросният Вальо.Мъжът ми заявява,че в момента няма да купи телта а е дошъл само да я види и ако му хареса тогава ще направят сделката.Искат личната карта на приятелят на мъжът ми тъй като уж той ще бъде в камиона с телта а съпругът ми с нашата кола след тях.Да имали някакви данни.Момчето дава личната карта.Въпросният Вальо заявява,че за да оправят документите и тръгне камиона със стоката трябва мъжът ми поне 500лв.да даде.Моят мъж дава парите.Разказа ми,че по пътя към янкакво харе Вальо поздравил друг мъж с думите"Тръгнаха ли камионите за Силистра"Все едно бизнесмени хората.Накарал мъжът ми и приятелят му да изчакат докато предаде парите на колегата си и донесе документите.Точно две минути след това мъжът ми се усъмнява вече и звъни на телефона който има.Естествено отсреща се чува познатото"В момента няма връзка с този номер"Точно пък в този момент аз звъня на мъжът си,защото цяла вечер като,че ил нещо ме глождеше и не ми даваше мира.Обясни ми с дев думи,че чакат полицията защото така и така.......
Естествено полицаите нищо не откриха.Малко по-късно аз се порових в интернет и прочетох че въпросните мними бизнесмени9даже и имената им бяха същите) два дни преди фаталният ден за нас са излъгали човек от Стара Загора,като са му предложили да му продадът бетонна помпа.Е успокоихме се че се отървахме с малко,защото въпросният човек,тоест другият измамен е олекнал със 26 000лв.
Сега му е като за обица на ухото,но човек понякога се лъже,въпреки,че не е от вчера в бизнеса.
Въпросът ни обаче остана от къде измамниците са намерили телефона на мъжът ми и от къде аджеба са предположили че в момента разполагаме с парите за телта? newsm78
Е всъщност имаме някакви съмнения от къде но нямаме доказателства.Потърсих някакви данни за човекът от Стара Загора,защото съпругът ми искаше да поговори със него и да разбере как и пир него са разбрали,че в момента има наличните пари.
За съжаление обаче нищо не открих. Sad

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Преди години 4-5  и в Стара Загора на съпругът ми и съдружникът му се опитваха да им предлагат някаква такава далавера за лагери . Мъжът ми ги отряза.

# 26
  • София
  • Мнения: 104
Април месец се обаждаха и в къщи, абсолютно същия сценарии само че пращаха баща ми на Сточна гара тук в София и той се хвана, нали роднина уж е, и ние се хванахме, дадохме му 1000лв. (от тези за сватбата) за предплата и на следващия ден баща ми щеше да ходи, естествено казваше че ако се усъмни нещо няма да дава пари но не се знаеше какво щеше стане, ако леля ми като чу за кой роднина става въпрос не ни каза че бил лежал в затвора и т.н. и баща ми се отказа, така и не разбрахме дали бяха случайни или наистина беше тоя роднина......
Най интересното е че след като сега се шумя около тези измами и се даде гласност този се обади пак и пак старата песен!!!
та се оттървахме де, така че внимавайте!!!

# 27
  • Мнения: 522
Преди минути пак звънна същия `Иван` в къщи.Вдигам телефона и ми казва:
- Зравейте, здравейте
- Здрасти
- Моят човек в къщи ли е
- Нещо не те чувам - му казвам аз
И той прекъсна връзката.Какво става незнам.Ще пиша за развръзката

# 28
  • Мнения: 480
На мен също ми се обаждаха преди около месец на домашния телефон- мъжки глас,
пита ме - позна ли кой съм,
аз казах - не,
той - еееее, как така, твоя братовчед,
питах - кой,
той пак- абе, как не можеш, аз съм
Тогава го обърках с един братовчет на мъжа ми, който е в Англия и той казва да аз съм, ами тук съм в Кюстендил имам проблем,
там ли е мъжа ти,
казах - не,
той - дали ще можеш да ми помогнеш... Да оставиш едни пари в един склад за авточасти...
Директно го отрязах - не, не мога да мръдна, с бебето съм... и се усъмних - побърза да затвори...
Яд ме е че поне за адреса не го питах - та да изпратя ченгета...

# 29
  • Мнения: 3 423
Преди минути пак звънна същия `Иван` в къщи.Вдигам телефона и ми казва:
- Зравейте, здравейте
- Здрасти
- Моят човек в къщи ли е
- Нещо не те чувам - му казвам аз
И той прекъсна връзката.Какво става незнам.Ще пиша за развръзката

Абе, Десислава, тоя Иван да не би да иска нещо от теб,
да пита, дали мъжът ти си е вкъщи, а като го няма, да
вземе да скокне да разнообрази ежедневието ти...  Laughing
Нещо много съмнително често ти се обажда...

Общи условия

Активация на акаунт