МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 15

  • 43 212
  • 750
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 3 412
Тези 16% да не са бързоподвижни сперматозоиди, морфология 16% не изглежда реално, нещо не сте разбрали.

Последна редакция: пт, 18 дек 2020, 17:50 от pepita5

# 496
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468

# 497
  • София
  • Мнения: 3 412
Браво супер наистина е с 16% морфология, това е чудесно. Мога само да пожелая много успех и да се сдобиете по скоро с едно пухкаво бебче Flowers Four Leaf Clover

# 498
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Pepita, там е работата че не знам дали мога да вярвам. Две седмици по-рано пуснахме в Малинов и там резултата е 4%. Възможно ли е инцидентно да е било?

# 499
  • Мнения: 703
Pepita, там е работата че не знам дали мога да вярвам. Две седмици по-рано пуснахме в Малинов и там резултата е 4%. Възможно ли е инцидентно да е било?

Повторете и в трета, ако се чудите на което да повярвате

# 500
  • София
  • Мнения: 3 412
Знаеш ли ще ти споделя нашия проблем, моят мъж е с никак не лоша спермограма 12% морфология всички казват идеална е, но ембриончетата ни след 3-ти ден дегенерират и никой не поглежда мъжа. Спермограмата му е отлична и търсят проблема в Я. Аз се ядосах и на собствена глава поисках МАКС селекция на спермитата преди оплождане, оказа се, че всички сперматозоиди са с дефекти нямаше нито един читав въпреки добрата спермограма. После записах мигновенно час при андролог няма Варикоцеле, няма възпаления пуснахме микробиология, накрая му взех микс от 20 витамина+ мака и бабини зъби да се покачи тестостерона и качеството на м-ла спря алкохола и януари ще видим резултата до къде сме се справили с проблема.
Имай в предвид, че показателите на спермограмата постоянно се променят, значение им оказват доста неща, начин на живот, алкохол, цигари, храна, настинка и т.н. Пуснете след време още една за да видите показателите, но и обикновенна ще свърши работа за да не давате излишни пари за пълна, а просто да направите база за сравнение.

# 501
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
При нас е абсолютно същото. След трети ден започват драстично да отпадат ембрионите. Имам 5 инвитро опита, само веднъж се получи и имам едно детенце. Сега опитваме за второ и пак същото - до пети ден нищо не достига, а ако достигне не е качествено. Обвиняват моите яйцеклетки но аз не виждам защо ще са увредени след като всички хормони са ми в норма, АМХ ми е 3.8, имам редовен цикъл. Вече и аз взех да се съмнявам в сперматозоидите. Направихме SDI тест, там. Са добри резултатите. Ще пием и ние витамини малко, пък да видим. Вече се чудя за какво да се захвана за да опитаме. Ще прочета и за този МАКС и ще видя дали не можем да го приложим следващия път.

# 502
  • София
  • Мнения: 3 412
Знаеш ли ембриона се храни до 3-ти ден включително от ДНК-то на Я, а от 4-ти ден започва да се храни от новосформираното ДНК между сперматозоида и Я. Щом да 3-ти ден ембрионите са добри и Я са добри, ако не са добри или не се оплождат или изостават и дегенерират още на 2-3 ден. Проблема тогава е в мъжкия м-л направете МАКС селекция на пробата преди оплождане и ще излезне проблема, но не е в Я на 100%.
При тази селекция се махат сперматозоидите със заложена смъртност, махат се и такива със сбъркано ДНК, които не водят до читав ембрион, махат се и морфологично дефектни и накрая остават само най добрите от които трябва да се роди здраво дете- това ми обясниха андролозите по техните критерии, че здрав сперматозоид означава 9 мес. бременност.
 Вземи му и Омега 3+витамини, бабини зъби и мака ще даде резултат със сигурност и витамин Д му дай.

Последна редакция: пт, 18 дек 2020, 23:28 от pepita5

# 503
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Благодаря ти много. Витамини ще пием и двамата, това поне зависи от нас. Ще говорим с клиниката за МАКС, ние правим опити в Истанбул, надявам се че там са по в час с тези неща, но чудно защо не ни ги предлагат. Вече съвсем луднахме ние пациентите че сами да си търсим проблемите. Успех и на вас, дано подобрите нещата и скоро да се осъществи мечтата за бебенце!

# 504
  • Мнения: 5 070
Бел , в коя клиника в Турция сте? Там вместо МАКС предлагат чипиране, което е по-нов и по-добър вариантт. Предполагам си в темата за турските клиники и там май се споменава.

# 505
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Бяхме в Бахчеджи, но сега ще опитам на друго място. Никога не съм разпитвала подробно какво прилагат, но доколкото си спомням imsi на всички.

# 506
  • Мнения: 5 070
След всичко прочетено заа мъжки фактор Мемориал е мястото . Ние натам сме се насочили, ако случайно не стане тук на следващия опит.

# 507
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
След всичко прочетено заа мъжки фактор Мемориал е мястото . Ние натам сме се насочили, ако случайно не стане тук на следващия опит.

И аз това обмислям сега. Мемориал или Аджибадем.

# 508
  • Мнения: 5 070
Можете да направите консултации и на двете места и да си прецените, но според прочетеното , андролозите на Мемориал са много добри. Из групите така ги дават Мемориал за МФ, а Бахчеджи за ЖФ.

# 509
  • Мнения: 241
Здравейте ,
Дали някой от вашите половинки е взимал тези хапчета на Полукс форте и дали случайно има по-евтин вариант на тези добавки?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт