МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 15

  • 43 266
  • 750
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 128
Някои знае ли на каква цена е разширена спермограма в селена

# 586
  • Мнения: 5 073
100лв беше последно, когато прави ММ

# 587
  • Мнения: 128
100лв беше последно, когато прави ММ
но разширена или обикновена

# 588
  • Мнения: 5 073
Когато се обаждах по телефона за час, ми казаха, че обикновена не правят.

# 589
  • Мнения: 128
Когато се обаждах по телефона за час, ми казаха, че обикновена не правят.
много ви благодаря аз сутринта се обадих записах час но нищо не можах да попитам

# 590
  • Мнения: 5 073
Защо така? Обикновено са много любезни. Има тема за Селена, може и там да пишете.

# 591
  • Мнения: 573
Ние сами си пуснахме SDI, после отидохме с готовото изследване при Кацаров. Не съм има бременност още, просто момичетата ми препоръчаха да го пусна и го направихме. Открихме и там проблем.

За тромбофилиите пак сама ги пуснах и се оказа, че имам мутации.

Разбирам! А къде си ги пуснахте? Понеже в клиниката, в която съм, има SDI на сперматозоиди, но няма основен пакет за тромбофилия. Може би в генетична лаборатория...
И още един въпрос - след като се установи проблемът, лечението в какво се изразява - и за фрагментациите, и за мутациите имам предвид?

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 17:39 от Alaskata

# 592
  • Мнения: 1 073
Alaska, за фрагментацията са витамини и промяна в начина на живот, също и евентуално ако се намери проблем (варикоцеле) да се отстрани.
За тромбофилията се назначава терапия при бременност, дали аналгин протект, дали фракси/клексан, дали и двете заедно. Всичко зависи от тромбофилията, добре е да се направи консултация с генетик и хематолог след остановено генетично изменение.
За изследване на тромбофилия има в повечето лаборатории, поне основния пакет.
В Геника, Майчин дом и Бодимед със сигурност има разширени пакети, както за наследствена, така и за придобита тромбофилия.

Момичета, ние сме след операция при Кацаров за варикоцеле, значително подобрение и вече съм бременна в началото на 5 месец. Преди това СГ беше плачевна! Има надежда, вярвайте и се борете! Поздрави!

# 593
  • Мнения: 2 491
В Адела пуснахме СГ + 24 преживяемост + SDI. СГ излезе с 13% морфология, като преди година беше 1%.  За пръв път правихме SDI и излезе 33% с фрагментация. Няма варикоцеле, от година приема витамини. От 7 месеца метфогамма за ИР. Сега Кацаров му е казал да ходи при един билкар и пием билки от почти 2 месеца. Аз нямам големи надежди, че тези билки ще помогнат. Писах в темата за iherb и denis ми даде списък с добавки, които можем да пробваме. Списъкът не е малък, както и сумата. Поръчах някои от тях. След месец и половина ще правим пак изследванията.

Лило ти е дала подробна информация за другото.

# 594
  • Мнения: 573
Alaska, за фрагментацията са витамини и промяна в начина на живот, също и евентуално ако се намери проблем (варикоцеле) да се отстрани.
За тромбофилията се назначава терапия при бременност, дали аналгин протект, дали фракси/клексан, дали и двете заедно. Всичко зависи от тромбофилията, добре е да се направи консултация с генетик и хематолог след остановено генетично изменение.
За изследване на тромбофилия има в повечето лаборатории, поне основния пакет.
В Геника, Майчин дом и Бодимед със сигурност има разширени пакети, както за наследствена, така и за придобита тромбофилия.

Момичета, ние сме след операция при Кацаров за варикоцеле, значително подобрение и вече съм бременна в началото на 5 месец. Преди това СГ беше плачевна! Има надежда, вярвайте и се борете! Поздрави!

Благодаря за информацията! А при инвитро има ли значение фрагментацията всъщност?

# 595
  • София
  • Мнения: 3 412
Има разбира се, при висока фрагментация не излизат читави ембриони.

# 596
  • Мнения: 31
Здравейте при някоя от двойките с мъжки проблем тератозооспермия назначава ли ли са лечение с хапчета и имало ли е ефект ние пихме 3 вида за по 3 месеца и нищо

# 597
  • Мнения: 366
Здравейте!

Мъжът ми беше с диагноза астенезооспермия. Тя съчетава нарушени показатели в бързината на сперматозоидите и нарушена форма, което е морфологията. След прием три месеца на добавки, диагнозата сега е тератозооспермия. Бързината се покачи значително и е над реферетните стойности, но морфологията не се е повлияла, даже е спаднала с 1%. Като цяло от четенето в Интернет и коментарите на повечето дами тук във форума, морфологията не се влияе значително от прием на добавки. И много други стойности в една спермограма са от значение освен морфологията, така че има надежда винаги до края!

Здравейте при някоя от двойките с мъжки проблем тератозооспермия назначава ли ли са лечение с хапчета и имало ли е ефект ние пихме 3 вида за по 3 месеца и нищо

# 598
  • Мнения: 164
При нас морфологията се повлия след 9 месеца добавки от 1% на 5%. Но е строго индивидуално.
Интересува ме дали някой е успял да увеличи количеството и с какво? Пили ли са вашите мъже нещо специално за това?

# 599
  • Мнения: 1 073
Скрит текст:
Alaska, за фрагментацията са витамини и промяна в начина на живот, също и евентуално ако се намери проблем (варикоцеле) да се отстрани.
За тромбофилията се назначава терапия при бременност, дали аналгин протект, дали фракси/клексан, дали и двете заедно. Всичко зависи от тромбофилията, добре е да се направи консултация с генетик и хематолог след остановено генетично изменение.
За изследване на тромбофилия има в повечето лаборатории, поне основния пакет.
В Геника, Майчин дом и Бодимед със сигурност има разширени пакети, както за наследствена, така и за придобита тромбофилия.

Момичета, ние сме след операция при Кацаров за варикоцеле, значително подобрение и вече съм бременна в началото на 5 месец. Преди това СГ беше плачевна! Има надежда, вярвайте и се борете! Поздрави!

Благодаря за информацията! А при инвитро има ли значение фрагментацията всъщност?

Да, променя се метода при Ин витро! За мен това изследване преди Ин витро е от огромна важност... голяма грешка е, че лекари не го казват... идея нямам защо, за да усвояват пара лии, не знам

Общи условия

Активация на акаунт