МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 15

  • 43 959
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
# 691
  • Мнения: 439
И аз така избързах с едно ин витро преди операция от варекоцеле 3 та степен и резултата не беше добър. От 20 яйцеклетки 11 тръгнаха  да се оплождат и  едва 3 до 3 ти ден. ( беше пил добавки 3 месеца ). Само 1 оцеля размразяване и резултат отрицателен. При 2 ри опит - 8 месеца след операция - 5 до 5 ти ден. Биохимична при свеж на 2 бластоциста. Слид операцията имаме много по - добра оплодителн способност. Верно, че случай със случай няма база за сравнение, но при нас операциятя даде подобрение, макар, че засега няма положителен финал. И репродуктивната при която ходя няколко пъти ми каза, че уж било все тая със или биз операция. Също и тогавашние андролог на мъжа ( писала съм напред да не се повтарям 🙂).
    Сега надеждата ми е в тройката снежинки !Дано са здрави и силни!

Стискам ти палци от цялото си сърце!

# 692
  • Мнения: 128
Здравейте,много лоши ли са нашите резултати-
Количествени параметриОбем (мл)5.2(2.0-6.0ml)Обща концентрация на сперматозоиди (млн / 1мл)60.71(≥ 20.10^6/ml)Нормокинетични сперматозоиди (А + В)29 %(≥ 50%)А - с бързи линеарни постъпателни движения (%)16 %В - с бавни линеарни постъпателни движения (%)13 %Хипокинетични сперматозоиди (%)14 %Акинетични сперматозоиди (%)57 %Концентрация на нормокинетични сперматозоиди (А+В)/1мл17.61Общ брой нормокинетични сперматозоиди в обема91.55(≥ 20.10^6)Оценка на морфологията по Kruger's strict criteriaНормални (%)5 %≤ 4% - поднорма; 5-13% -гранична; ≥14% - в нормаАбнормални (%)95 %Тератозооспермичен индекс1.25(<1.6)Деформационен индекс1.19(≤ 1.6)Основна класификацияНормални (%)5 %Аморфна глава (%)93 %Шийни дефекти (%)15 %Опашни дефекти (%)6 %Цитоплазмен дефект (%)5 %Заключение: Asthenozoospermia, Гранична морфология по стриктните критерии на Крюгер
Моля за съвети за витамини и добавки,репродуктивната ни каза да правим опити,без насоки за подобряване..
  тъй като гледам че е минало известно време съм склонна да попитам има ли подобрение използвал ли е съпруат ви някъкви медикаменти? Защото и на моя морфологията е 5% и търся всякаква информация свързана с този фактор

# 693
  • Мнения: 2 529
При нас разликата преди операцията от варикоцеле и 9 месеца след нея беше огромна. Ние не знаехме за диагнозата първият път.

# 694
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета. Аз съм почти на края на стимулацията, но днес разбрахме,че мъжа ми май има Ковид. Не сме заедно т.е той си е в нас аз съм в друг град където правим процедурите. Интересува ме дали ще замразят фуликулите или всичко отива на вятъра?

# 695
  • Мнения: 128
Здравейте, момичета. Аз съм почти на края на стимулацията, но днес разбрахме,че мъжа ми май има Ковид. Не сме заедно т.е той си е в нас аз съм в друг град където правим процедурите. Интересува ме дали ще замразят фуликулите или всичко отива на вятъра?
зависи какво правите някъква процедура или само симулация

# 696
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета. Аз съм почти на края на стимулацията, но днес разбрахме,че мъжа ми май има Ковид. Не сме заедно т.е той си е в нас аз съм в друг град където правим процедурите. Интересува ме дали ще замразят фуликулите или всичко отива на вятъра?
зависи какво правите някъква процедура или само симулация
В Процедура сме. Тези дни ще ми бъде пункцията.

# 697
  • Мнения: 31
Здравейте, мили мами. През 2018  ми беше поставена диагноза Хашимото + Хиперфункция на щотовидната жлеза- Безедова болест! Лекувах се година и половина,  но при всяко намаляне на хапчетата хормоните пак подлудяваха. Посъветвах се с двама лекари, и ми беше казано че щом искаме бебе, единствения изход е операция за пълно отстраняване на жлезата. 2019 септември ме оперираха, всичко мина както трябва , напаснаха ми дозата на Л тироксина и ми казаха да действаме за бебе! Започнахме опити февруари 2020, една година нищо, само отрицателни тестове. Миналата седмица изпратих мъжо на спермограма съвсем несериозно, защото вярвах че проблема е при мен! Спермограма му е доста зле, диагнозата която е поставена е  олиготератозооспермия. Часа ми за гинеколог, който да погледна изследванията е чак на 26.02 , и до тогава ще се побъркаме. Ние сме от Пловдив, спермограмата я направихме в new life clinic, където ходя и аз на гинеколог. Аз съм на 30, той е на 35 години. Някой сблъсквал ли се е с тази диагноза и може ли да ме ориентирате какъв лекар трябва да търсим от тук нататък и съответно препоръки за такъв, защото и двамата сме доста объркани в момента и наистина не знаем от къде да започнем! Благодаря ви предварително! Прилагам снимка от изследванията му.

# 698
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Можеш да разчетеш това, което пише, или не?


При 50 % от двойките, които имат трудности при създаване на бебе, причината е в мъжа.

Ще напиша все пак, какво разчитам аз, но не съм лекар

Олигоспермия, означава малък брой сперматозоиди, а  teratozoospermia, означава, че голяма част от тях са патологични
 
При мъжа ти е остра форма, тъй като има много малък брой сперматозоиди, а 98 % от тях са патологични, като 50 процента са неподвижни

Препоръчва се, до колкото разбрах този метод на оплождане, но трябва да попитате дали има шанс с 2 % здрави сперматозоиди.


Пожелавам ви успех и аз да съм сбъркала тук

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 08:20 от Роузи

# 699
  • София
  • Мнения: 23 218
аз пък мисля че не е много трагично положението и даже има какво да се ремонтира, за да се пооправят нещата.
подвижните са 51%, което е прилично, не е идеално, но не е и съвсем зле.
морфологията е 2%, което не е добре, но така е при повечето мъже напоследък.
по-проблемно е количеството, но то лесно се влияе от добавки и подобни. понякога с по-голямо или по-малко въздържание са по-добри резултатите.
другото, което ми изглежда не добре е пх , малко е над нормата, явно има проблем там.
отидете на уролог, ще ви пуснат подходящи изследвания и може да се оправят нещата.
но и с подобни параметри се забременява, просто вероятността е доста по-малка.

# 700
  • Мнения: 31
Можеш да разчетеш това, което пише, или не?


При 50 % от двойките, които имат трудности при създаване на бебе, причината е в мъжа.

Ще напиша все пак, какво разчитам аз, но не съм лекар

Олигоспермия, означава малък брой сперматозоиди, а  teratozoospermia, означава, че голяма част от тях са патологични
 
При мъжа ти е остра форма, тъй като има много малък брой сперматозоиди, а 98 % от тях са патологични, като 50 процента са неподвижни

Препоръчва се, до колкото разбрах този метод на оплождане, но трябва да попитате дали има шанс с 2 % здрави сперматозоиди.


Пожелавам ви успех и аз да съм сбъркала тук

Здравей, разчитам като лаик, според рефернтните стойности и неговите резултати.
Прочетох и за двете диагнози поставени от долу, и като цяло нещата не ми изглеждат никак добре...

# 701
  • София
  • Мнения: 3 412
Честно не е добре, но не искам да те отчайвам всичко е поправимо в повечето случаи при мъжете. Нека започне да приема добавки за поне 3 мес, защото спермогенезата е толкова и чак след това ще видите подобрение. Да спре алкохола само може вино по 1-2 чашки, цигарите също, ако е по пълен да свали някое килце. Проверете инсулина задължително, защото когато е завишен подвижноста е голяма, но оплодителна способност няма.

# 702
  • Мнения: 31
Честно не е добре, но не искам да те отчайвам всичко е поправимо в повечето случаи при мъжете. Нека започне да приема добавки за поне 3 мес, защото спермогенезата е толкова и чак след това ще видите подобрение. Да спре алкохола само може вино по 1-2 чашки, цигарите също, ако е по пълен да свали някое килце. Проверете инсулина задължително, защото когато е завишен подвижноста е голяма, но оплодителна способност няма.
.
Здравей там е работата, че удара от тези изследвания е много голям, защото той никога не е пушил, алкохол пие много рядко, и то по малко , ходи на фитнес поне три пъти седмично храни се здравословно, пие хранителни добавки от рода на Омега, магнезии и мултивитамини. Не е пълен, има го момента обаче, че като малък е бил доста едър и през 20 те си години е отслабнал близо с 40  килограма. Последните 5 години теглото му е постоянно , варира с две-три кила нагоре или надолу, което според мен е нормално. Забравих да кажа, ме не е пил хранителни добавки за отслабване или каквито и да е там произволни на тях. От майка му знам, че е боледувал от заушка като малък, което пък изобщо не знам дали изобщо има връзка с лошите показатели.

# 703
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мисля, че заушката има отношение, да, но съм лаик и аз

# 704
  • София
  • Мнения: 23 218
заушка в юношеска възраст била опасна.

Общи условия

Активация на акаунт