91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 5

  • 42 564
  • 737
  •   1
Отговори
# 300
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 994
Много благодаря за отговорите, мили дами! Много сте ми полезни!

Ние снощи бяхме на лекар в Пирогов, при един готин млад хирург, хлапето го пита дали е учил в НПМГ и той потвърди... та хайдеее, залитане в другата посока пак Smile
Още малко време има... ще препрочитам мнения и после ще пиша какво и измъдрил младежа! Поне 73 отпадна като вариант, поради липса на лайстунг паралелка.

Сърдечни благодарности още веднъж! Hug

# 301
  • София
  • Мнения: 5 200
Старо, но златно:
ПУБЛИКУВАНО В
 НА КАТРАНА С ЛЮБОВ

Всичко е просто театър…

Стара сцена, грим и фантазия,
актьори, статисти и беден декор,
представям пиеса: “Немска гимназия”,
с малко мъка ще има и хор.
 
За жалост сценария е вече написан,
режисьор си нямаме дори.
А колективът- в работа олисан,
от години дните дълги брои ли брои.
 
Публика няма, всичко тъне във прах,
аплодисменти не чувам, нито пък смях.
Но актьорите не спират- от сутрин до вечер,
и този спектакъл сякаш ще е вечен.
 
Дали е трагедия.. или пък драма?
Главната роля е поверена на “мама”,
сюжетната линия- самата тя води я,
като се замисля…май че е пародия!
 
Репетиции тук няма, нито повторения,
програмата се сменя- все нови представления!
Ако някой отсъства, нов ще го замести,
за постоянно после и той ще се смести.
 
Персоналът се увеличава съвсем периодично,
но това си е нормално в наш’то време динамично.
На сцената скучаещ никой не остава,
пък нищо, че казват “безработица настава!”.
 
Всеки има роля и нея си играе,
всяка жаба гьола нека да си знае.
Германисти, художници, математици,
спортисти, музиканти и алкохолици…
 
В нашия театър- интернационален,
има отдел- строго конфиденциален,
Работи, но само за някои актьори,
другите все още са само аматьори.

 
От комедия до драма- всичко тук играй се,
от трите трупи-“Leistungs”,”Sprach” и „Scheisse“.
Помежду им, казват, разделение няма,
но и това- да знаете, си е чиста измама.

април 1, 2007


Чета, чета... не разбирам много от нещата. Сигурното е едно - времето е спряло за нея. И за сайта,  разбира се.

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 11:36 от ЗаСлон

# 302
  • София
  • Мнения: 18 091
Не че нещо... И аз съм ги чела тези стихотворения (казвам  стихотворения, понеже има и още), но не мисля, че с  рими, написани от ученици, човек следва да се бори с  нежелан директор. Детинско е..  Нищо няма да се постигне с това. Особено, когато този директор очевидно е със здрав гръб и подобни закачки няма да му накривят шапката.

# 303
  • столицата
  • Мнения: 3 804
1-во и 6-то място за ученици от НЕГ на националната олимпиада по руски език. В 12 клас  лауреат с втори резултат. Браво на децата!

# 304
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 994
Момичета, моля кажете ми английския на добро ниво ли се изучава в НЕГ? И в кои класове се изучава? Искам да имам предварителна идея в кой момент да му включа школа. В 11 и 12 клас е ясно, че ще се ходи на уроци по Б и Х.

Скрит текст:
Моля някой да ми даде инфо (на лични) какво е напрежението с настоящия директор. С 1-2 изречения. Или линк към информация. Не ми е клюкарски интереса, проучвам всички възможни продводни камъни.

Браво на децата за чудните резултати по руски!

# 305
  • София
  • Мнения: 12 082

Моля някой да ми даде инфо (на лични) какво е напрежението с настоящия директор. С 1-2 изречения. Или линк към информация. Не ми е клюкарски интереса, проучвам всички възможни продводни камъни.


Във всички издания на темата има много повече от 1-2 изречения.

# 306
  • България
  • Мнения: 2 164
Ноеми, не знам как ще прозвуча, но няма как да проучиш всички подводни камъни. Пример: никой не е допускал, че ще има дистанционно обучение.
 Избягвам да давам непоискани съвети, но в случая ще си позволя: Мисля, че имаш достатъчно информация за желаните училища. Нека детето ти реши какво иска да учи. Не само с разума, а и със сърцето си! То ще бъде успешно навсякъде!
 Извини ме, за намесата!

# 307
  • София
  • Мнения: 3 069
Ноеми, не знам как ще прозвуча, но няма как да проучиш всички подводни камъни. Пример: никой не е допускал, че ще има дистанционно обучение.
 Избягвам да давам непоискани съвети, но в случая ще си позволя: Мисля, че имаш достатъчно информация за желаните училища. Нека детето ти реши какво иска да учи. Не само с разума, а и със сърцето си! То ще бъде успешно навсякъде!
 Извини ме, за намесата!
+1
Още повече, че няма идеално училище.
Ако детето следва интересите си, то ще успее навсякъде.
И е време в гимназиален етап да бъдат по-малко контролирани децата и родителите да им избират заниманията.

# 308
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 994
Благодаря за отговорите, дами!

# 309
  • София
  • Мнения: 5 200
https://btvnovinite.bg/tazi-sutrin/reportazhi/pensioniraneto-na- … ija-v-sofija.html

https://www.google.com/amp/s/m.dnes.bg/obshtestvo/2015/09/16/tan … mskata.276753/amp

Учениците се борят - кой с протести, кой със стихове. Ние какво правим?

# 310
  • София
  • Мнения: 18 091

Пускаме стихотворенията в бг мама?

# 311
  • София
  • Мнения: 5 200
Да, Русалке, смешно и болезнено едновременно.

# 312
  • Мнения: 1 541
Това е безобразие, явно и тя като Путин -  до 2036 ли казаха вчера по новините... Вярно ли е, че е на поста от 1998 - та това са 22 години...?
Образователният министър коментира също, че има "деление в тази гимназия, единствено в България, на най-добра паралелка, на среднодобра и на изоставащи" което е абсолютно недопустимо.

# 313
  • София
  • Мнения: 18 091
Министърът да си гледа работата, понеже явно толкова се е информирал... Така наречените "шайсекласета" (третия вид, при това разговорн, разбира се, предивд превода) ги няма от години. И е срамота да не го знае министър този факт. Това първо. Тоест остават само ДСД и лайстунг. Никой никого не е спрял да се пробва за паралелките на немския отдел, всеки сам си преценява да се пробва ли или не за прием в тях, да се запише ли или не, ако е  приет, да се премести ли в  ДСД или не, ако не му е по силите или не му харесва.  И сега второто: нима в страната всички  гимназии с немски обучават целия випуск за ДСД? Не. Правят си вътрешен подбор  било по успех, било с изпит, било с нещо друго като критерий.. И според справянето се оформят паралелки/групи. Къде е разликата? Другите ни за сертификат ги готвят, ни с немец занимания имат..

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 17:01 от пенсионирана русалка

# 314
  • Мнения: 1 167
И аз се зачудих какъв е този трети вид клас...

Общи условия

Активация на акаунт