91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 5

  • 42 710
  • 737
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 3 614
Благодаря за отговора.
Това с двете дипломи много не ми е ясно, имаш две и си преценяваш с коя да кандидатстваш или предварително решаваш кои матури ще държиш, немските или бг и имаш една.


Паралелките лайстунг получават две дипломи - немска и българска. Останалите получават само българска и DSD сертификат(за владеене на език ). Децата от лайстунг, ако решат да си кандидатстват с БГ дипломата( ако е по-висока), ще трябва да държат изпит ДАФ за ниво по немски.

# 331
  • Мнения: 81
Здравейте, знае ли се предварително или може ли да се предвиди кои учители поемат 8-мите класове тази година?

# 332
  • София
  • Мнения: 3 614
Едни и същи преподаватели поемат осмите класове. Имам предвид като класни ръководители и преподаватели по немски.

# 333
  • София
  • Мнения: 18 250
Същите, които са коментирани назад из темите и които  стоят на сайта под списъците с миналогодишните зайци по паралелки.
http://91neg.bg/wp-content/uploads/2019/09/%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1 … B%D0%B0%D1%81.pdf
Опс, тази година явно не са слагали имената на преподавателя в  списъка,  но майките могат да помогнат, на мен вече информацията ми остарява. Иначе в  произволен ред - г-жа С.Старирадева, г-жа В.Георгиева, г-жа Е. Кендерова, г-жа О.Делийска, г-жа А, Римпова, г-жа Л.Низамова, г-жа Т.Бонова.

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 17:46 от пенсионирана русалка

# 334
  • Sofia
  • Мнения: 4 494
Русалче, баш в тоя списък ги няма класните Smile Аз съм ги наизустила от четене.
А - Светлана Старирадева
Б - Виолета Георгиева
В - Антоанета Римпова
Г - Елена Кендерова
Д - Олга Делийска
Е - Любка НИзамова
Ж - Татяна Бонова

# 335
  • София
  • Мнения: 18 250
Поправих се веднага аз, преди списъците имаха и имена на учителя...А и  ура, не ми изневерява значи паметта -подредила съм ги що-годе  вярно. Simple Smile

# 336
  • Мнения: 2 159
Русалче, баш в тоя списък ги няма класните Smile Аз съм ги наизустила от четене.
А - Светлана Старирадева
Б - Виолета Георгиева
В - Антоанета Римпова
Г - Елена Кендерова
Д - Олга Делийска
Е - Любка НИзамова
Ж - Татяна Бонова

На паралелка Б ли преподавателката не е за предпочитане? Може ли да споделите информация за тези учители? До колкото знам до първия учебен ден в кой клас е разпределено детето си остава загадка?

# 337
  • България
  • Мнения: 2 164
До колкото знам до първия учебен ден в кой клас е разпределено детето си остава загадка?
Ееее, не е точно така. Обикновено на 14.09. вечерта се знаят вече Smiley
Извън шегата: Имам впечатления от Бонова. Много изискваща и даваща на децата. Държи на подготовката за Лайстунг и ги готви усилено за изпита в края на 8 клас. Голям процент от нейните ученици отиват в тези паралелки.

# 338
  • Мнения: 4 122
Четох някъде из пресата, че заради ковид масово се пенсионирали учители. Това може да постави под въпрос списъчния състав на приемащите 8- ми клас.

# 339
  • Мнения: 2
Да, ако бяха включени тези 25 резултата,  средният успех по немски щеше да удари тавана... Но някои хора много се дразнят на тези служебни шестици и развиват теории как матурата по немски е  супер лесна в Германия..Laughing Купуваш си една книжка за подготовка, минаваш я и си готов, не могат с нищо да те изненадат... Аз всъщност разбирам доводите на МОН да не ги включват, служебните  шестици от олимпиади в 7 клас също не са в статистиката. Но ми се струва нередно да се коментиара трудността отстрани,  без личен опит, оттам и заслужеността на тези шестици.

Не знам кои са тези хора дето се дразнят, но те явно нямат никаква идея за какво иде реч. Да изкараш на немската писмена матура между 11 и 15 точки не е шега работа. И според мен, децата, които са изкарали такива резултати на писмената немска матура напълно заслужено не се явяват на втора българска матура. В добавка ще кажа, че всички писмени немски матури се проверяват два пъти - веднъж от немците в немския отдел и втори път се изпращат в Германия, където се проверяват  още веднъж. Оценката от Германия има окончаелна тежест.  Та тези служебни шестици са си напълно заслужени. През 2017, годината, в която дъщеря ми завърши 12 лайстунг клас едва половината клас изкара достатъчно, за да не се явява на втора българска матура. Ще кажа само тези дето приказват и се дразнят да продължат да го правят. Все тая. Със сигурност приказват без да имат информация, а може и по причина, че гроздето е кисело.

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 22:56 от Diliana Djamiarova 633739

# 340
  • Мнения: 81
Споделете, моля, как беше организирано ДО в гимназията?

# 341
  • Мнения: 502
Четох някъде из пресата, че заради ковид масово се пенсионирали учители. Това може да постави под въпрос списъчния състав на приемащите 8- ми клас.

Нашите вчера са се виждали с класната. Казала им е, че вече има напуснали учители, заради ковид и факта, че наесен трябва да се върнат в училище. Имали здравословни проблеми и евентуална среща с вируса би била катастрофална. Единият е по информатика, предаваше им тази година, споменала е и още една учителка, която по думите и била емблематична за гимназията, но моят хубостник не е запомнил нито името, нито предмета. Не е на 8 клас

# 342
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
споменала е и още една учителка, която по думите и била емблематична за гимназията
Може би е г-жа Димитрова по НЕ/беше на 83 г. /.

Днес девойката ще ходи за бележника и й казах да поразпитам за някаква актуална инфо.

И да се похваля, че ще си имам 2-ро НЕГ-ърче. Голямо мислене беше вчера и най-накрая реши. Милата ми тя.... Дано случи на учител по НЕ.

# 343
  • София
  • Мнения: 18 250
И аз за нея си помислих Simple Smile Макар че едва ли е  на 83. Възрастна е,  да, ама предавше на познато дете и е набор 46-47, значи на  около 73..Което пак не е малко, де. А за информатиката ми стана интересно кой би могъл да е. Едната дама я няма и преди Ковид, другите две ги видяхме с дъщеря ми, минавайки покрай гимназията - сладко, сладко си говореха  на входа с колеги и после влязоха в училището. Остава мъжът,  дано да е здрав човекът, ама той не си ли беше за пенсия?Или рано го състарих?

Честито, Ина Simple Smile

# 344
  • Мнения: 1 168
Може и госпожата по руски да се притеснява и тя е на достолепна възраст. Дано всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт