Градинарство - моето хоби 25

  • 28 134
  • 751
  •   1
Отговори
# 570
  • Русе
  • Мнения: 764
Phloxx, много са нежни и красиви.

# 571
  • Мнения: 5 394
Благодаря, при мен малко захладня и цветята се чувстват добре. Иначе в жегите бяха полуизсъхнали, въпреки поливането.

# 572
  • София
  • Мнения: 216
Флокс, третото цвете какво е?

# 573
  • Мнения: 5 394
Мандевила или дипладения, катерливо е. Три цвята бяха в тази саксия, от червеното имаше само един цвят веднъж, бялото и розовото цъфтят непрекъснато от пролетта насам.

# 574
  • Мнения: 2 641
Какво ги правите мушкатата дацъфтвт постоянно? На съседката цяло лято са отрупани с цвят, а моите са слабички. Ор какво зависи цъфтежа?

Търся столове и шезлонги за градината. Да сте попадали на хубави? Би трабвало да са започнали летните намаления.

# 575
  • На морето!
  • Мнения: 5 762
Градинари, имам въпрос. Цяло лято си чупя клончета от храстчета, които са подходящи за жив плет и ги топя във вода. Някои от тях са пуснали коренчета вече, та, според вас кога е удачно да ги преместя навън, в двора- есента или пролетта? Да ги местя ли първо в саксия с пръст или директно в почвата в двора?
Става въпрос за югоизточна България, есента е дълга и много топла, пролетта идва късно и е студена.

# 576
  • Карлово
  • Мнения: 4 662
Какво ги правите мушкатата дацъфтвт постоянно? На съседката цяло лято са отрупани с цвят, а моите са слабички. Ор какво зависи цъфтежа?
Според мене от сорта на мушкатото. Аз понеже отдавна не се бях занимавала с тях, вземах наред какво да е. Сега гледам едни се скъсват да цъфтят и са кичести, а други с по-дребни цветове, редки и като прецъфти единия цвят се отваря друг. Гледам ги и си избирам кои да оставя за догодина. А имам 2 броя уж с красив цвят, ама досега цъфнаха само веднъж и то с един цвят. Само за листа не ми трябват.

# 577
  • Мнения: 8 952
Какво ги правите мушкатата дацъфтвт постоянно? На съседката цяло лято са отрупани с цвят, а моите са слабички. Ор какво зависи цъфтежа?


Имам десетки мушката, обгрижвам си ги, но въпреки това не успявам да постигна цъфтежа, който целя.
В групата за мушката във ФБ ми казаха, че за да цъфтят обилно трябва да ги подновявам всяка година - т.е. да вкоренявам резници.
 Вярно е, че моите са стари. Планирала съм да чупя тази есен и да си вкореня нови.

# 578
  • Мнения: 2 641
Коя е групата във ФБ, ако не те затруднявам може ли линк моля?

Имахме гости, те намерили кактус на пътя (Балчик)и го сложиха в чаша вода. за 4 седмици кактуса направи "бебе" което расте бурно. Не знам какво да го правя, никога не съм гледала кактус. Мога ли да го засадя навън в градината и как?

# 579
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Градинари, имам въпрос. Цяло лято си чупя клончета от храстчета, които са подходящи за жив плет и ги топя във вода. Някои от тях са пуснали коренчета вече, та, според вас кога е удачно да ги преместя навън, в двора- есента или пролетта? Да ги местя ли първо в саксия с пръст или директно в почвата в двора?
Става въпрос за югоизточна България, есента е дълга и много топла, пролетта идва късно и е студена.
Аз бих ги оставила във вазата, както са си и, есента -в земята. Почти всички храсти се вкореняват от зрели клонки /не от това лято / направо в земята. Ако това стане през есента , вкореняването е почти сигурно. Вкоренявала съм директо в земята различни видове касис, вайгела, текома, арония, жасмин....Успех!

# 580
  • Мнения: 5 394
За първи път чувам за кактус, който вместо да изгние в чаша с вода, даже расте. Според мен го засаждай, явно му се живее, но в градината оцеляват само опунциите. Ако не е такъв, в саксийка. Засаждат се директно в пръстта.

Резниците от храсти бих сложила в саксийки и да презимуват на хладно. Няма да успеят до зимата да се вкоренят толкова добре, и ще измръзнат. Някои резници могат след отрязване да се слагат директно в градината за вкореняване, но е по-голяма занимавка според мен, трябва да ги пазиш през първата година. Най-лесно е с отвод, и с най-голяма успеваемост.
Армерия, покриваш ли резниците през зимата?

 Показвам едно градинско мушкато, и братчетата му в сандъче. Градинското е в сянката на по-високи растения, само цветовете се промушват на слънце.



И разни други градински работи Grinning


# 581
  • Мнения: 7 776
Дай снимка на тоя кактус. Има безброй много видове. Нищо не мога да ти кажа така. Би могло даже да не е кактус, а сукулентно нещо.

# 582
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Резниците не покривам с нищо. /Дълго време правих опити със зрели кронки от рози, да ги покривам с шишета, но невинаги улучвах кога да ги открия. В Странджа падат до късно слани, а аз ги садя на вилата. Тъкмо тръгнат новите листенца, и сланата ги попари. Затова не покривам нищо, и каквото се хване./ Храстчетата се хващат. Аз нямам възможност да садя първо в саксия, защото ако оставя саксията в къщата, вътре също заварваме -5, -8 градуса и всички растения загиват.
Относно отводите- правила съм отводи на жасмина, но неговите клонки са много гъвкави, пък и много често сами се влачат по земята.

# 583
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 076
флоксче, калата навън ли зимува?
може и да съм питала, но не помня.

# 584
  • Мнения: 5 394
Добри, садих я тази пролет. Май не са зимоустойчиви, но и зимите не са каквото бяха Grinning Обмислям дали да я оставя навън, есента ще проуча по-сериозно.

Армерия, благодаря. И аз съм на принципа "каквото се хване".  Не страдам, ако някое растение не иска да живее при мен Grinning но бих си размножила храстчетата тази година.

Общи условия

Активация на акаунт