Градинарство - моето хоби 25

  • 28 142
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
предния път начупих пръчката на по 10 см и се хванаха всичките. даже тези без листа, а само пръчка.

аз си признавам, че не съм специалист по мушкатите, но като е сработило веднъж, може да сработи пак.
Sad дано не съм съсипала пръчката на нивея.

на сайта, който беше пуснат тик видях и червена и бяла дететлина, и е по-финансово красива от тази, която купихме.
 май ще поръчам още бяла и розова и ще ги насеем още тази есен Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 691
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Я дайте пак тая детелина, аз още къща не съм купила, но е хубаво да съм готова Simple Smile търся нещо от половин година, че не ми се стои в апартамент изобщо

# 692
# 693
  • Мнения: 8 952
Аз си поръчах още рози.

Поръчах и лилиуми, но те май ще пристигнат за пролетно засаждане.

Каня се да начупя мушкатата и сакъзите, за да ги подновя.  Моите, за жалост,  не цъфтят като хората. А така ми харесват водопадите по терасите на хората....

Детелината може ли сега да я нахвърлям??? Ще ми поникне ли и догодина?

# 694
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
от инструкциите на сайта


бяла и червена Simple Smile

# 695
  • Карлово
  • Мнения: 4 663

Едната бугенвилия ми изсъхна май. Мога ли нещо да я направя - изсъхнаха и листата и цвета, не съм сигурна че е изсъхнала, може и да е преполята - мъжа ми се грижи за градината последния месец и той се чувства длъжен да ги полива всеки ден....
Гергините трябва ли да ги вадя?
Не е изсъхнала, просто са и опадали листата. Отчупи малко от едно клонче и виж дали е сухо.

Гергините ги вадят и прибират в изба до пролетното засаждане.

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Едната бугенвилия ми изсъхна май. Мога ли нещо да я направя - изсъхнаха и листата и цвета, не съм сигурна че е изсъхнала, може и да е преполята - мъжа ми се грижи за градината последния месец и той се чувства длъжен да ги полива всеки ден....
Бугенвилията, мисля, че при нашия климат не издържа зимата. Или я гледате в голям съд и я прибирате вътре в студените месеци?

# 697
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
прибира се. или направо целогодишно се гледа вътре. Simple Smile
аз се самонавивам на стригане на моето "перде". прекалено голяма стана. няма да има къде да я прибера, а и още не съм забравила как я получих - полуумряла, само три голи пръчки и корени като брада. не искам пак да става такава. Sad

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Добри, много ти благодаря!
Какво ще засаждате сега есента? Аз голямо желание имам да засаждам нови и нови растения. Пък и разбрах кое какво му харесва като местоположение. Например шарените ми хости, всички пожълтяха и повехнаха, а зелените са си добре. Имам и на слънце и на сянка и на двете места, не вървят. Мушкатата разбрах, че не обичат пряко силно слънце.
Много отдавна гледам хости и искам да имам от всички /!!!/, но съм забелязала, че на шарените листата по-рано пожълтяват, а "бабините"още са зелени и буйни. Напролет всички тръгват дружно . От хойхерите също има няколко вида, които оцеляха с времето . И двете растения са много удачни за полу-сянка и сянка. Циганчето е "черешката".

# 699
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
ще засадя нарциси и мускари покрай пътеката, а ако намеря финансово красиви торби с луковици като миналата година - ще насадя и около оградата.
идеята е да ги оставя да си дивеят колкото искат из целия двор. Simple Smile
напролет ще насея и парички. искам ливадката да е цветничка.

от лидл купих и няколко плика с лалета. и тях ще бодна, но в лехичка. Simple Smile имаше и алиуми от големите - бели и лилави, но бяхме с половинката, а той не умира от възторг когато се натоваря с луковици.

# 700
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Намерих снимки на тази пуста детелинка Simple Smile
тук: (не мога копи пейст) https://www.emag.ro/product-feedback/trifoi-pitic-ornamental-nan … BM/review/2567023

През цялото време се боря с някакви супер нано детелинки между цветята, зелени, червени и т.н., но въпреки това ме заинтригувахте (особено с рядкото косене) Simple Smile

# 701
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
само 6 поста по-нагоре съм дала директни линкове към бялата и червената. Simple Smile https://bg-mam.ma/p/1222669/41362970
на сайта има и нанисима (купили сме малка разфасовка от нея), но двете са по-финансово красиви. Wink

съвет за клематисите можете ли да дадете? на балкона са, цъфтят, някои клончета засъхват, когато отсъстваме и пропуснем поливка, но после пак си избиват.
не знам от кой вид са. Sad чудя се дали да ги режа до дъно есента или да си ги оставя така.

# 702
  • Мнения: 18 575
И аз за клематесите - през какво разстояние се слагат. Мисля да направя стена на оградата от катерливи рози и клематиси, да знам колко растения ще ми трябват.

# 703
  • Мнения: 14 804
При нас се появи детелина между другата трева и се разраства. Не бих казала,че се коси по-рядко,но може ако е самичка,без друга трева,да е така. Единствения минус е,че цъфти и събира пчели,а моето дете много обича да тича босичко и все съм на тръни. ММ коси всяка седмица. Иначе е красиво.

# 704
  • Мнения: 8 952
Аз взех да се чудя с тая детелина.
Май няма да е подходяща за нашия двор. Близо сме до гора и се срещат змии. Уж се опитвам така да си насаждам цветята, че да се вижда добре, да няма условия за укриване. Слава Богу, откакто ползваме едни гръцки препарати, не сме виждали, но винаги сме с едно наум. А така като гледам снимките  - детелината е доста... бухнала, май трудно ще се забележи змия...

За клематисите не знам какво да кажа.
Много ги харесвам, но нямам богат опит с тях.
Преди няколко години засадих два. Всяка пролет ги мисля за умрели и ги поорязвам. Докато разбера, че те така си изглеждат пролетно време - сухи тънки клечки, после се съживяват.
Едва тази година цъфтяха прилично. Покатерени са по ограда. Общо взето обемът им е на върха на оградата. По дължина не цъфтят и са просто няколко клонки, поне моите.
Имах идея да ги преместя, че не се получиха както си ги представях, но като ги гледам какви са капризни, ще взема да ги уморя, ако ги преместя.

Общи условия

Активация на акаунт