Ученически пособия за първи клас

  • 25 453
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
При нас на първата родителска среща госпожата ни каза, какво точно ще трябва .Имаше в списъка неща, като номерата на четките за рисуване, с каква химикалка ще пишат и т.н. Някъде децата пишат само с молив. Може би трябва да изчакате родителската ,не знам.

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И аз ще имам първокласничка и много ме вълнува темата.
Нас ни вълнува повече и от децата май Grinning. Поне при нас е така.
наистина е така

# 17
  • Мнения: 168
  Пък мен най-много ме вълнува въпроса каква раница да му избера на моя първокласник newsm78-да е здрава,да побира повечко неща и най-важното-ортопедична.Колкото до другите неща,мисля да изчакам началото на септември-обикновено тогава правят родителски срещи и конкретния учител си казва изискванията Stop

# 18
  • Мнения: 667
Изчакай с някои от покупките до първата родителска среща. Моята дъщеря в първи клас например писа в тетрадки с малки квадратчета. Тези с големи ни трябваха за звуковите модели 1-2бр.само за цялата година.
За сега може да купите чантата - има огромно разнообразие, несесер /както са казали преди мен по-лекичък, тези с многото части са неподходящи за първокласници, аз съм много  доволна от едни от Метро Lerliz с дебели моливи, линийка, острилка. ..Т.к. моливите са дебели, по-бавно се затъпяват./, боички, четки, гланцово блокче, блок №4, ножичка, тетрадки с тесни и широки редове.

Добре си спомням колко се вълнувах от първия учебен ден на дъщеря ми.  Моят съвет е да изберете раничката с детето, даже и  другите неща. За децата това също е много вълнуващо. Успех

# 19
  • Мнения: 2 274
   Ако не сте купили още раница гледай да е с твърд ортопедичен гръб!
   Моливникът да е малък, колкото за 2 химикала, молив, гума и острилка! Учебниците им са толкова огромни, че ще се чудиш от кое да спестиш няколко грама и обем, за да му е по леко на детето!
   Ние юни преди септември да започнем 1 кл. имахме родителска среща на която ни казаха какво ще е необходимо на първо време! Цветни моливи-2 кутии / 12 и 24 цвята /, боички, пластелин с дъска и ножчета, ножичка, взехме един стек -10 бр. блок 4, един стек-12бр тетрадки с тесни и широки редове и един стек-12бр. тетрадки с големи квадратчета, четки за рисуване -- 2 плоски и 2 кръгли, но вече не помня кои номера! Вземи и един пакет с повече моливи НВ и един с химикали, защото от личен опит - децата много ги губят  Mr. Green! А, да - трябваха ни и цветни химикали за звуковите модели и една тетрадка с бели листа по роден край, за да си рисуват разни задачки в нея!
   Дано съм ти помогнала с нашия опит! Само да знаеш по Домашен бит колко още работи ще ви трябват, но това ще разбереш през годината  Wink!
   Лека и успешна учебна година и на двете ви / щото и мама ще е първи клас  Mr. Green /!

# 20
  • Мнения: 3 405
Несесера ни го подариха. Не беше оборудван, но и аз не съм доволна от пълните несесери. Допълнително му купихме флумастри, моливи, химикалки, линийка, ножичка, острилка, гумичка.
Боички купувах на няколко пъти през годината.
Не се презапасявай, в книжарниците има всичко през цялата година. Ние започнахме с 3 тетрадки по писане и 3 по математика и една с чисто бели листи, малка, после набавяхме.
Подариха  ни също много от пособията.
Четките са номер 2 и 4.

# 21
  • Мнения: 253
Купихме раница на Gabol,защото ни я препоръчаха мами с опит.Те са с ортопедичен гръб и били много здрави.Има различни размири и модели.А за останалите неща ще изчакам родителската среща,която ще е в началото на месеца.

# 22
  • Мнения: 2 768
Като начало купих раница, тетрадки, моливи за писане, блок 4, скицник, гланцови блокчета и това е май  newsm78
Останалите пособия за рисуване смятам да купя след родителската среща, защото ми казсаха, че всеки учител си имал изисквания за тях.

Виж за несесер съм в чуденка, има един малък, като кутийка, може би него ще ползва на първо време. Но учителката от занималнята ми каза, че в учебните тетрадки ще пишат и с цветни моливи и флумастри, така че ще трябва да харесам (което е по-трудното) и купя от големите.

За да не си бърка тетрадките по математика и български, ми дадоха идея да взема прозрачни цветни пликова за документи и предвариелно да ги подреждам в тях. Така ще е по-прегледно в раницата, няма да се мачкат и късат.

# 23
  • Мнения: 2 768
Един друг въпрос ме вълнува, с какво играят сега децата физическо?
Анджи, помагай!  Flutter

# 24
  • Мнения: 3 405
Да, това с папките за документи е чудесно хрумване. Ники имаше различни по цвят за всеки предмет.
ето такива … 80;те

Физическо играят с анцунг и бяла тениска + маратонки. За салона също, там може с гуменки. Шорти не са ни искали. Горнището на анцунга го свалят, когато е топло.

# 25
  • Мнения: 2 274
Един друг въпрос ме вълнува, с какво играят сега децата физическо?
Анджи, помагай!  Flutter
   Не съм Анджи, но да кажа  Mr. Green! Моят син като беше топло играеше с тениска, къси панталони и кецове, а в зимните дни - с анцунг, тениска и кецове  Peace!

# 26
  • Мнения: 356
Здравейте момичета,
и аз ще имам първокласничка септември и много се вълнувам. Още не съм правила покупки, защото искам да го направим двете с първокласничката. По написаното от вас оставам с впечатление, че на всички ви децата ще бъдат на полудневно обучение ( тогава наистина големината на раницата и тежестта на несесера са от голямо значение). Моята дъщеря ще е на целодневно обучение, защото и двамата със съпруга ми работим. Когато са по цял ден раниците и пособията им не остават ли в училище?

# 27
  • Мнения: 2 274
Здравейте момичета,
и аз ще имам първокласничка септември и много се вълнувам. Още не съм правила покупки, защото искам да го направим двете с първокласничката. По написаното от вас оставам с впечатление, че на всички ви децата ще бъдат на полудневно обучение ( тогава наистина големината на раницата и тежестта на несесера са от голямо значение). Моята дъщеря ще е на целодневно обучение, защото и двамата със съпруга ми работим. Когато са по цял ден раниците и пособията им не остават ли в училище?
  Какво ще рече целодневно  newsm78? Моят син след обяд беше на занималня, но тя е до 17:00! Детегледачката го прибираше към 15-15:30! Носеше си всичко в къщи! Единствените неща които му стояха в училище бяха нещата по рисуване и един конструктор с който работеха от време на време по Домашен бит!
   Според мен по-добре попитай в училището! Peace

# 28
  • Мнения: 1 492
Мамчета, докато обикаляхте по книжарниците, случайно да сте виждали раница с Костенурките нинджи, че 15 си дойде, а моят син много иска такава раница.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 951
Днес,купих      несесерите за първият учебен денОказаха се  с  флумастери,моливи,гумичка,линийка,дори имаше   транспортир.От около месец ги бях харесала,но ги нямаха в магазина.Снощи ми се обади позната ,че са ги получили.Цената беше 4.00лв.Купила съм и тетрадки,гланцово блокче,и блок 4.Имаме и раници.Новата родителска среща е на 12.09.Дотогава.

Общи условия

Активация на акаунт