Нашите орхидеи – тема 30

  • 26 205
  • 743
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Не мога да приема тези големи саксии...досега читаво растение май няма отгледано в тях - за фаленопсис говоря. И това вътре пръст ли е? Перлитчета сякаш има.....
Андре специален поздрав за теб

# 376
  • Мнения: 2 797
Е, ти сега уби всичко детско в мен. Сега пък саксията и субстрата. Ох! Купих го за орхидеи, субстрат е и да, има и перлит. Закъсах го съвсем. Rolling Eyes
Ами, да взема да го върна в старият съд!? Оплетох се вече като пате в кълчищта. Rolling Eyes

П.п.
BЕЩИЦА, благодаря, че ми обърна внимание навреме. Изсипах всичко наново, избрах от субстрата по-едрите кори и от сместа където няма перлит, поставих я в саксията и запълних до половината. Сега вече се виждат корените, но е стабилна. Субстрата е сух и беше лесно, мисля да я поливам другата седмица.

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 19:16 от Sysly

# 377
  • София
  • Мнения: 771
Ааааа, лудница! Heart Eyes Heart Eyes Прекрасно е!!! Heartbeat
Благодаря!

# 378
  • Мнения: 8 022
За Сиси: кисненето в калиеф перманганат не решава никакви проблеми с гъбички... _re_ge ти обърна внимание, че увяхване на листата е от намаляване на проводимостта на тъканите заради гъбучни заболяванея...
На снимката виждам жълто-оранжеви (да не кажа червеникави на места корени), което е силно необичайно и ми навява пак за гъбичен проблем. Здрави корени вътре в саксията са много бледо зелено към бяло, но не към жълто-оранжево! Не ги режи тези корени, но обработи задължително със системен фунгицид (_re_ge е написала подходящите), два различни през седмица.

# 379
  • Мнения: 2 797
peneva_a, благодаря. Голямата я натопих и в топсин след премагнганата, с малката експериментирах с каквото имах под ръка. Blush
На минито отрязах всичко до здраво, махнах черното, обработих раните и закрепих върху субстрат, само я полях без накисване и отцедих. Дали ще бъде добре за я захлупя с по-голям съд за да създам ефект "оранжерия" за по-бързо пускане на корени?
Скрит текст:




Притеснявам се, че досаждам но много искам да се науча. За кратко изчетох толокова много, че в главата ми е пълна каша. Blush

Последна редакция: пн, 13 юли 2020, 11:57 от Sysly

# 380
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Ако има гниене/гъбички оранжерията само ще засили проблема, смятам аз. Имам една, която се опитвам да върна от отвъдното - закрепена е над субстрата и всеки ден го пръскам отгоре. Има 1-2 нефункциониращи по моему корени, затова много не кисна цялата саксия,  а примерно веднъж месечно само проточно овлажнявам, колкото да не ги загубя съвсем.....

# 381
  • Мнения: 73
Здравейте. Моля за съвет как да процедирам с прекрасната ми орхидея, с която нещо се случва. Cry
За съжаление нямам опит и нямам представя на какво се дължи това изсъхване, ако мога така да се изразя. (За сметка на това има ново зелено коренче)
Какво мога да направя, за торене ли е според вас или се дължи на друго?
Скрит текст:

# 382
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
нормално е - прецъфтяла е и цветоноса изсъхва.
можеш да отрежеш кафявото, струва ми се, че избива разклонение.

аз не бих торила, а ти намери време да прегледаш първа страница Wink така се избягват грешки от бързане.

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 11:03 от st. Dobri

# 383
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Няма нищо притеснително, прецъфтява. Това е цветонос, той си е изпълнил задачата. Отрежете го, а когато дойде времето, растението ще пусне нов.

# 384
  • Пловдив
  • Мнения: 70
Здравейте,  моля за мнение. Нямаше ме 1 седмица и като се върнах намерих орхидеята така

# 385
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Памукова въшка/ Памуклийка. На първа страница проверете в Библиотеката има написано.

# 386
  • Пловдив
  • Мнения: 70
Много благодаря!

# 387
  • Мнения: 13 782
Момичета - някой ако е питал нещо и не съмму отгворила нека си напише запитването пак, нещо се обърках сред постовете .
За да не е празен пост една снимка от мен

# 388
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 975
Радост за очите! 😍

# 389
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Пожълтяват й листата на моята. Ще успея да я уморя за по- малко от два месеца...



Как да процедирам? Единия цветонос покафеня и го отрязах, другият още има цветове.

Общи условия

Активация на акаунт