Коя банка избрахте да съхраните стволови клетки?

  • 14 985
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 295
Привет! Аз съм замръзила стволови клетки в крио сейф на сина си и съм супер доволна от тях. Даже си загубих сертификата и в момента се занимават да ми вадят нов. Това за единствената лицензирана клиника свети лазар дето го е писала Ais е пълна простотия, по простата причина че това е материал за автотрансплантация - тоест не е необходимо лицензиране. Иначе за операциите от крио сейф твърдят, че вече има 7 такива операции със замразени стволови клетки. В БГ също се правят такива операции - едната беше на едно детенце с таласемия, а другата на едно парализирано момиче вследствие катастрофа, но сигурно има и още за които не съм разбрала... Иначе 2600 ме накараха да внеса до 10 дни след като ми казаха, че пробата ми е ок... Сори, може и да се повтаря инфото, че не успях да прочета всички коментари, а само последните 5-6, но исках да съм полезна.



Чудя се да се обиждам ли или просто така си говориш?  Crossing Arms

За тези, които наистина се вълнуват от това как стои точно въпроса, нека прочетат внимателно. От това зависи къде ще вложите парите си?

http://media.actualno.com/news_78813.html

# 31
  • Мнения: 1 668
Айс, не се обиждай - така си говоря...
Това, което си пратила го прочетах и с някой от точките не съм съгласна. По т.1 - Клиники Малинов също разполагат със банка за стволови клетки тук в БГ. Тоест изказването, че са единствени не е вярно. По т.3 също не съм съгласна - аз като водих разговори със всички от св. лазар ми направиха най-лошо впечатление, защото непрекъснато отговарят как всичко щяло да е наред като след 5 пъти въпрос от моя страна какво се случва ако клетките не са достатъчни - тоест пробата е лоша те ми отговориха, че ще ми върнат половината пари - тоест 1400 евро/цената е 2800 евра ако не се ражда в тяхната болница/. Което си е голям .... , защото губиш маса пари - при клиники малинов и в шейново поне губиш по 200 евро, което си е премерен риск. Сертификата също го издават само в случай, че материала е годен. Тоест услугата е същата навсякъде, просто Св Лазар имат повече претенции. Т. 5 няма да я комевнтирам, защото е все тая дали фирмата е шейново или шейново 2005... А като поставих под съмнение 2 от точките, което прави 50% от изнесената информация вече имам сериозни опасения дали и останалите 50% са верни. Също така нека се има предвид и че св лазар има цели 37 проби  Joy, крио сейф няколко хиляди. Успех на всички вземащи....

# 32
  • Мнения: 112
Това за единствената лицензирана клиника свети лазар дето го е писала Ais е пълна простотия, по простата причина че това е материал за автотрансплантация - тоест не е необходимо лицензиране.

Това е абсолютно вярно според нашето законодателство. Изобщо въпроса с тъканните проби за автотрансплантации не е уреден никъде в нашите закони и тепърва ще трябва да ги хармонизираме с европейските директиви.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 768
Да наистина много интересна информация.Това за количеството на клетки и теглото на пациента съм го чела някъде и другаде,но не си спомням какъв беше коментара на Крио Сейф.
За клиниката на Мазнейкова не знаех,че и те вече имат банка,но така или иначе аз се отказах да раждам там и няма да се възползвам от тяхната услуга.В Крио Сейф поне това звучи по добре,че първо внасяш 400 лв и едва след като се установи ,че замразяването е успешно се доплащат 2600.
Абе незнам,моля,се никога да не се налага да се възползваме от тази инвестиция,но пък се моля и ако се наложи да не се окаже ,че е поредната ЛЪЖА и Измама( в нашата държава -всичко е възможно)
Поздрави и пишете пак ако нещо ново разберете.
коментара за количеството дали ще е достатъчно на крио сейв е че до тогава /когато дотрябват/ най-вероятно ще е разрешено клонирането на такива клетки и така ще се размножат до необходимото количество Joy не знам на вас как ви звучи но на мен ми звучи като научна фантастика

# 34
  • Мнения: 112

коментара за количеството дали ще е достатъчно на крио сейв е че до тогава /когато дотрябват/ най-вероятно ще е разрешено клонирането на такива клетки и така ще се размножат до необходимото количество Joy не знам на вас как ви звучи но на мен ми звучи като научна фантастика
[/quote]

На срещата с биолога от Св. София, той ми обясни, че това се прави успешно вече в САЩ и Канада (имам предвид размножаването на замразени стволови клетки), не знам дали чрез клониране или по друг начин. Но засега в България такова нещо никой не е правил и дали и кога ще стане това, не се знае Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт