За франкофони и любители на френската музика а може би и не само...

  • 4 108
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 993

По  обичам да чета френска л-ра в оригинал.
От както едва взех старофренската, а на новата не смея да се явя, хич не ми е любимо четенето в оригинал Laughing Embarassed
Иначе френска музика слушам рядко, преди изпити, да се настроя положително Grinning Като бях по-малка, си бях донесла от Франция диск на Ев Анжели и много го слушах, приятна музичка е. ROHFF също ми харесват, макар че по принцип хип-хопът не ми е по душа.Има сега една мадама Надия, всичките ми приятели и се кефят, ама аз нещо...не я долюбвам Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 866
Няма как да не харесвам всичко френско, това е страната в която докато живях всичко ми спореше, имам чувството, че там ми е хвърлен пъпа. Сега пък съм си в Бг, но съм си донесла част от Франция - мъжо Grinning Много обичам френска музика, имам много дискове с такава, но не съм теглила от Интернет, а са купувани...Всички изброени досега певци слушам. Песните на Патрисиа Каас ми харесваха преди, но откакто видях що за личност е, започнах някак си да не харесвам и музиката й. Много неприятно впечатление ми направи на няколко пъти в изявите си в различни предавания.
Иначе повече от музиката им, харесвам кухнята им. Просто нямат равни! В къщи редовно се опитвам да ги подражавам за радост на мъжа ми... Grinning

# 17
  • Мнения: 5 370
Няма как да не харесвам всичко френско, това е страната в която докато живях всичко ми спореше, имам чувството, че там ми е хвърлен пъпа. Сега пък съм си в Бг, но съм си донесла част от Франция - мъжо Grinning Много обичам френска музика, имам много дискове с такава, но не съм теглила от Интернет, а са купувани...Всички изброени досега певци слушам. Песните на Патрисиа Каас ми харесваха преди, но откакто видях що за личност е, започнах някак си да не харесвам и музиката й. Много неприятно впечатление ми направи на няколко пъти в изявите си в различни предавания.
Иначе повече от музиката им, харесвам кухнята им. Просто нямат равни! В къщи редовно се опитвам да ги подражавам за радост на мъжа ми... Grinning
Аххххх....тази пуста френска кухня!!!
Един от главните виновници да с евърна в Бг след едногодишен престой във Фр с доста килца отгоре. Crazy

# 18
  • Мнения: 6 993
А аз заради френската кухня за 2 седмици свалих 3 кг. Щото ядях само ябълки там, всичко ми се струваше гадно.Хеле пък тортата с тиквички и странния навик да ядат пъпеш с лъжица  Crazy Еееех, какви спомени имам и аз, колко милно ми стана. Трябва да си издиря видеокасетата да си гледкам пътуванията...И като им занесохме луканка, как я нагъваха...И с тия сирена, направо лошо ми ставаше, обиколих целия огромен щанд и никъде такова нашенско си най-обикновено нямаше... Cry Най-много им харесах едно сирене,наречено Бурсен (Boursain). Сега се сетих, че една девойка беше помъкнала камамбер в рейса и на 2 ден всичко миришеше ужасно...А онези зверски вкусни пен о шоколааааааа Laughing Ееее, ще ме накарате да си взема изпитите значи..., вдъхновихте ме Crazy

# 19
  • Мнения: 5 370
Ааааа, ша ма извиняваш.
Аз мра за френски сирена.
Особено за рокфор и разновидностите му.
Всеки път в Пикадили оставям поне 10 лева за сиренцаааааа Hug Heart Eyes  chef

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не говорете за френско сирене в мое присъствие, моля. В миналия си живот съм била мишка. Френска.  bowuu

# 21
  • Мнения: 5 622

Иначе повече от музиката им, харесвам кухнята им. Просто нямат равни! В къщи редовно се опитвам да ги подражавам за радост на мъжа ми... Grinning

Mдааа..истинските Френски профитероли с шоколад нямат равни просто............

Харесвам и салатата им от глухарче с козе сирене.....

 Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 6 993
Ааааа, ша ма извиняваш.
Аз мра за френски сирена.
Извиняам та Mr. Green За вкусове не се спори Laughing А аз по принцип съм си доста консервативна на тема храна.На мен кебапчета и мусака, в краен случай пълнени чушки Laughing

# 23
  • Мнения: 5 622
А в най-най романтичните ми представи е типично Френско заведение, да седя с френско говорящ, да слушаме  френски шансони и да ядем френско сирене с вино  Whistling

А после да правим френска любов  Joy

# 24
  • Мнения: 5 370

Иначе повече от музиката им, харесвам кухнята им. Просто нямат равни! В къщи редовно се опитвам да ги подражавам за радост на мъжа ми... Grinning

Mдааа..истинските Френски профитероли с шоколад нямат равни просто............

Харесвам и салатата им от глухарче с козе сирене.....

 Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
ХА сега, хаааааа.
Кой спомена ПРОФИТЕРОЛЬ О ШОКОЛА????
УбиФ та, начи, кат на бременна в 8 г.с ми се приядоха. Crazy Party

# 25
  • Мнения: 5 622

Иначе повече от музиката им, харесвам кухнята им. Просто нямат равни! В къщи редовно се опитвам да ги подражавам за радост на мъжа ми... Grinning

Mдааа..истинските Френски профитероли с шоколад нямат равни просто............

Харесвам и салатата им от глухарче с козе сирене.....

 Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
ХА сега, хаааааа.
Кой спомена ПРОФИТЕРОЛЬ О ШОКОЛА????
УбиФ та, начи, кат на бременна в 8 г.с ми се приядоха. Crazy Party

Обожавам всичко френско с шокольа.....И мъж с шокольа да е..пак ще го изям  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 866
Не знам да ги правя тези профитероли с шоколад, но мога да правя едни фондани о шокола...Мммм, мъжо после много ме обича Heart Eyes

Хеле пък тортата с тиквички и странния навик да ядат пъпеш с лъжица  Crazy
Ядат пъпеш с шунка за предястие. Това е единственото нещо, което не можах да възприема. Хапвах като ми сложеха, нали съм си прасчо и нищо не отказвам, ама едно терсене все ми беше...

На мен кебапчета и мусака, в краен случай пълнени чушки Laughing

Мъжът ми от Бг кухнята най-много мусака обича. Все ме врънка да му правя. Вчера пак забърках една.  Grinning

Иначе сирената ми са слабост...И колкото по-миризливи, толкова по-добре...Когато кусах за първи път рокфор във Франция, си казах, че не е честно, че съм загубила цели 19 години от живота си без да съм го яла това чудо Grinning По едно време буквално ми беше станало като дрога, не можех да изкарам един ден без него! Дъщеря ми сега е само на 2 години и вече си го хапва, а иначе е много злояда...Но на рокфора се отваря Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 15
И аз съм голям любител на всичко френско. Ако е вярно за преражданията, сигурно в предишен живот у френско ще да съм живяла. И мъжа ми затова го избрах, защото е възпитаник на френско училище, ама пусто ми е много романтичен този френски език. В къщи сме пълни с френска музика, но най-любим ми е Азнавур.
Обаче все не мога да го науча езика, много съм непостоянна и мързелива, стигна до 20 урок и спра. Но все пак ми се струва, че повече ми се отдава  от английския, въпреки че английския го уча и ползвам от 15 години и може да се каже, че се оправям с него.
На френските сирена сме големи фенове, не оставаме в къщи без тях, що  пари даваме.
Ех, пак ми се ходи във Франция, и миналата година ми се ходеше Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 3 328
Едит Пиаф, Шарл Азнавур, Жо Дасен, Далида, Патрисиа Каас...обичаме песните им - както аз, така и мъжът ми. Достатъчно ще е да кажа само, че когато му звъня, при него звучи "Et si tu n'existais pas"...а аз и в момента я слушам на компа  Grinning Ех, романтика...
Обожавам френския език - уча го половин живот, забравих го, сега пак го уча /припомням/.
Харесвам също френските актьори и френското кино.
Френските сирена и френската любоФ - тоже Mr. Green
В този ред на мисли - Василиса - пак те обичам, френска мишчице Joy Heart Eyes

Уви, никога не съм била във френскоговоряща страна, но пък имам дядо-доктор по право на университета в Ню Шател-Швейцария Simple Smile Оттам и афинитетът ми - към френската култура и към правото Mr. Green

# 29
  • Мнения: 446
Петнадесет години бях фен на всичко френско, обаче като поработих известно време с expatrie's /простете за липсата на accent aigu/, се потресох Sick Чакам да ми мине, преди да подновя приготвянето на профитроли о шоколА и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт